DZIŚ JEST:   24   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Antoniego Marii Clareta
Bł. Jana Balickiego
 
 
 
 

Czy Asia Bibi jest bezpieczna w Kanadzie? Islamiści grożą jej śmiercią

Czy Asia Bibi jest bezpieczna w Kanadzie? Islamiści grożą jej śmiercią

Bojownik islamski opublikował film, w którym twierdzi, że przyjechał do Kanady zabić Asię Bibi. Chrześcijanka uwolniona z pakistańskiego więzienia, była skazana na karę śmierci za rzekome „bluźnierstwo”. Teraz okazuje się, że także w państwie, które udzieliło jej azylu nie może czuć się bezpieczna.

 

Po dziesięcioletnich cierpieniach w więzieniu w rodzinnym Pakistanie, chrześcijanka Asia Bibi nawet na uchodźstwie w Kanadzie nie może spać spokojnie. Kobieta była sądzona za napicie się wody ze studni dla muzułmanów. Została skazana na karę śmierci, której nie wykonano dzięki olbrzymiej fali protestów na całym świecie i ostatecznym uniewinnieniu przez Sąd Najwyższy. Po odmówieniu jej prawa do azylu przez Wielką Brytanię i inne kraje europejskie, na udzielenie schronienia zdecydowała się Kanada, która umieściła Pakistankę w utajnionym miejscu.

 

Okazuje się, że ucieczka za ocean nie daje pełnego bezpieczeństwa chrześcijańskiej kobiecie. Media poinformowały o pojawieniu się w internecie filmu, na którym muzułmanin grozi śmiercią Asi Bibi. Mężczyzna, opisywany na portalu „Crux” jako bojownik muzułmański, zapowiada zabicie Asi Bibi, ponieważ jej wyzwolenie i pozwolenie na jej wyjazd z Pakistanu uznał on za „obrazę islamu”. Za zwolnienie Asi Bibi z więzienia bojownik wini „żydowski rząd i wrogów islamu”. Słowacki portal „Svetlo Sveta” pisze ponadto o fali gróźb wysyłanych do kościołów w Pakistanie po uwolnieniu Asi Bibi. Według Wilsona Chowdhry z organizacji pomagającej prześladowanym chrześcijanom, tworzy się sieć zradykalizowanych muzułmanów, którzy mogą podjąć próby ataku nie tylko na Asię Bibi i jej rodzinę, ale także na kościoły.

 

Prawdopodobieństwo ataków zwiększają wcześniejsze tragedie. Ekstremiści zamordowali bowiem już dwóch polityków, którzy bronili Asi Bibi. Ofiarami islamistów stali się już: gubernator prowincji Pendżab Salmaan Taseer i minister spraw mniejszości Shahbaz Bhatti, katolik, którzy zostali zamordowani w 2011 roku (w 2016 roku rozpoczął się proces beatyfikacyjny Shahbaza Bhattiego).

Źródła: Svetlo Sveta, Crux – Catholic News Service

Jan Bereza


DATA: 2019-05-15 14:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@K. J. Turzyńsk: tak bezpieczna jak opluwany ambasador Polski w ziemi zagrabionej, czy komoruski podczas wizyta na upainie, uderzony przez nastolatka w klatke piersiowa, dlonia trzymajaca zamaiast sztyletu na razie tylko zgnite jajko. ... p. s. nalezy tu dodac, oba te spektakle ponizania III RZ byly ustawkami.
ponad 1 rok temu / Tiberias
 
Bezpieczniejsza byłaby w Polsce!
ponad 1 rok temu / K. J. Turzyńsk
 
Są ludzie pałający żądzą krwi. I to nie tylko w islamie. Tamtym łatwiej te żądze realizować bo mają takie prawo.
ponad 1 rok temu / Czloax
 
"Po odmówieniu jej prawa do azylu przez Wielką Brytanię i inne kraje europejskie" - który inny kraj odmówił Asii Bibi azylu?
ponad 1 rok temu / asdf
 
Czemu Polska jej nie przyjmie
ponad 1 rok temu / Ja 48
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.