DZIŚ JEST:   30   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Apostoła
Bł. Jana z Vercelli
 
 
 
 

Czy agresja feministek ma granice? Zaatakowano obrońców życia i księdza niosącego Komunię

Czy agresja feministek ma granice? Zaatakowano obrońców życia i księdza niosącego Komunię
fot. PCh24.pl

Środowiska feministyczne urządzają agresywne protesty w wielu miastach w Polsce. To nie tylko prowokacje w kościołach i przerywanie Mszy świętej. Działania lewicy to również akty przemocy fizycznej i wulgarne obelgi pod adresem Kościoła, kapłanów, wiernych, ale także obrońców życia.

 

Warszawa, Kraków, Poznań, Szczecinek, Gdańsk – to tylko niektóre miasta, w których doszło do radykalnych ataków środowisk lewicowych. Środowiska feministyczne skupione wokół Strajku Kobiet dopuściły się wielu niegodziwych zachowań. Uczestnicy antyklerykalnych manifestacji wulgarnie wyzywali katolików i wiernych. W Krakowie maszerowali ulicą Franciszkańską, gdzie wielokrotnie młodzież spotykała się z papieżem Janem Pawłem II. To właśnie tam znajduje się Kuria Archidiecezji Krakowskiej. Tym razem celem wulgarnych ataków słownych lewicowych fanatyków był abp Marek Jędraszewski.

 

W Krakowie uczestnicy lewicowych manifestacji zaatakowali również słownie obrońców życia, którzy byli obecni na ulicy z antyaborcyjnymi transparentami. Na sobie mieli również kamizelki z napisem „Zatrzymaj aborcję”. Jak relacjonuje reporter portalu PCh24.pl, w kierunku obrońców życia rzucono szklaną butelką. Podkreśla, że w lewicowych aktywistach tkwił „niemożliwy potencjał agresji”. Tylko dzięki interwencji policji nie doszło do rękoczynów. Z kolei postawa funkcjonariuszy nie spodobała się feministycznym grupom, które nieustannie wulgarnie obrażały policję. Nasz reporter podkreśla, że w dużej mierze tłum stanowiły bardzo młode kobiety.

 

Agresja wylewała się na wiernych nie tylko w kościołach, ale także przed nimi. Tak było chociażby na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, gdzie grupa młodych lewicowych fanatyków wykrzykiwała wulgarne hasła w kierunku modlących się katolików. Dzięki interwencji Straży Marszu Niepodległości, nie udało im się wejść do środka i przerwać Mszy świętej.

 

Niezwykła fala agresji wylała się również na kapłana w Szczecinku. To właśnie tam grupa nastolatek lub niewiele starszych młodych kobiet wulgarnie zaatakowała księdza, który miał nieść choremu Komunię świętą. Młode aktywistki krzyczały w kierunku kapłana „pokaż macicę”. Jeden ze świadków zdarzenia w Szczecinku stwierdził, że „księdza o mały włos nie zlinczowano”.

 

 

Źródło: Twitter, własne PCh24.pl, TVP Info

WMa

 


DATA: 2020-10-25 20:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
14
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wszyscy wiedza ze decyzja trybunalu zadnego zycia nie uratuje. Prawicowa fanfaronada ktora tylko ludziom krew psuje i cisnienie podnosi.
1 miesiąc temu / ja
 
Diabeł wyje!!! A to znak, że musimy wyrwać mu de dusze co idą na zatracenie. Nie skreślajmy tych ludzi, módlmy się za nich. Chorobę duszy też da się wyleczyć.
1 miesiąc temu / Kowalski
 
Więcej tolerancji dla komunistyczno - tęczowch band.Władza pozwala na wszystko.Kiedy normalni obywatele, narodowcy i kibice- staną po przeciwnej stronie- będzie płacz o braku tolerancji.Milicja będzie znowu bronić zboczeńców,bo są pod ochroną.Nie myślcie, że my katole będziemy wam nastawiać drugi policzek.
1 miesiąc temu / Sanduś
 
ignorowano sygnały ,brakło refleksji ,nie naprawiono niczego i są skutki
1 miesiąc temu / czytelnie
 
Rysiu, księża mam nadzieję, że byli tam gdzie powinni: przy ołtarzu, na ambonie, w konfesjonale. Pytanie brzmi gdzie byli i są rodzice tego tałatajstwa?
1 miesiąc temu / Franz
 
Diabel szaleje, bo potrzebuje krwi niewiniatek. A to znak, ze Trybunal podjal wlasciwa decyzje. Opowiedzial sie za zyciem. Tak trzymac!
1 miesiąc temu / Asia
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.