DZIŚ JEST:   27   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Frumencjusza z Aksum
Św. Sabiny, męczennicy
 
 
 
 

Czy Agendy ONZ to „kluby starszych panów” do wykorzystywania seksualnego kobiet i dzieci?

Czy Agendy ONZ to „kluby starszych panów” do wykorzystywania seksualnego kobiet i dzieci?
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Malayah Harper, szefowa wiodącego ruchu na rzecz „praw kobiet” – World YWCA (Young Women's Christian Association), pracująca wcześniej dla oenzetowskiej agencji UNAIDS wezwała do niezależnego zbadania tego, co nazywa „wszechobecnym zastraszaniem i seksizmem panującym w agencjach ONZ”. Kobieta twierdzi, że była molestowana i napastowana seksualnie podczas pracy dla organizacji.

 

Harper, obecnie sekretarz generalny World YWCA, jednej z najstarszych na świecie organizacji zajmującej się „prawami kobiet”, powiedziała, że ​​agencja UNAIDS musi pilnie przeanalizować, jak traktowane są zarzuty dotyczące molestowania seksualnego.

 

Jej wezwanie do dochodzenia jest poparte zeznaniami sześciu obecnych lub byłych pracownic UNAIDS, które oskarżyły działaczy oenzetowskich - starszych mężczyzn – o to, że w zamian za relacje seksualne oferowali „pomoc w  karierze w instytucjach międzynarodowych”. Mężczyźni mieli je nękać i nie ponieśli z tego tytułu żadnych konsekwencji.

 

- To środowisko klubu dla chłopców – skarżyła się jedna z byłych pracownic UNAIDS. - Po prostu postrzegają to jako prawie część należności – dodała odnosząc się do żądań świadczenia „usług seksualnych” od pracownic agendy.

 

Harper, która związana była z UNAIDS ponad 10 lat, twierdzi że od wielu lat była nękana seksualnie. W 2013 roku miała być seksualnie zaatakowana przez Luiza Louresa, zastępcę dyrektora wykonawczego agencji. W tym czasie nie zgłosiła tego incydentu, ponieważ uważała, że ​​nie zostaną podjęte żadne działania. Wcześniejsze skargi, które wysunęła wobec innego członka personelu i dotyczące nękania oraz zastraszania, nie zostały „odpowiednio potraktowane”.

 

Raport z dochodzenia nie został jej udostępniony, nie zaoferowano jej żadnej pomocy, a domniemany sprawca został przeniesiony w ramach awansu na inne stanowisko – tłumaczyła „The Guardianowi”.

 

Feministka ubolewa, że jak na ironię losu zajmowała się działalnością, która miała pomagać kobietom bronić się przed wykorzystywaniem seksualnym, a sama była molestowana od lat i to w agencji oenzetowskiej. - ONZ jest kustoszem, wyznacznikiem praw kobiet i dziewcząt – mówiła.

 

Polityka UNAIDS dotycząca walki z molestowaniem seksualnym opierała się na raportowaniu takich przypadków, a nie na zapobieganiu lub udzielaniu wsparcia chociażby własnym pracownicom.

 

Harper ​​zdecydowała się wypowiedzieć publicznie, ponieważ ​​UNAIDS nie radzi sobie z licznymi przypadkami wykorzystywania seksualnego kobiet pracujących dla agencji.

 

Kierownictwo UNAIDS przekonuje, że ma „zerową tolerancję dla molestowania i wykorzystywanie seksualnego oraz że posiada jasne procedury rozpatrywania skarg”.

 

Dwie kobiety zeznały w specjalnym dochodzeniu, że ostrzegały dyrektora wykonawczego agencji Michela Sidibé przed nadużyciami i skandalicznym zachowaniem Louresa.

 

Sekretariat UNAIDS poinformował, że Loures, który jest także asystentem sekretarza generalnego ONZ, nie będzie dążył do przedłużenia umowy, która wygasa pod koniec marca. Ostatnio wobec mężczyzny toczyło się postępowanie w sprawie o atak seksualny na jedną z kobiet w windzie podczas podróży służbowej.

 

Loures ma także związek z Justinem Forsythem, który ustąpił ze stanowiska zastępcy dyrektora wykonawczego UNICEF, dziecięcej agencji ONZ po oskarżeniach o niewłaściwe zachowanie wobec personelu podczas pracy dla Save the Children.

 

Harper uważa, że odejście urzędników wysokiego szczebla z agencji ONZ nie oczyści tej  instytucji. W licznych agendach panuje bowiem „kultura molestowania seksualnego od wielu lat”.

 

Labourzystowski poseł Gareth Thomas napisał list do Penny Mordaunt, w którym nalegał, aby Wielka Brytania, sprawująca funkcję przewodnią w organie zarządzającym UNAIDS, natychmiast przeprowadziła zewnętrzne śledztwo w sprawie nadużyć władzy, nękania, napaści i zastraszania. – Tu nie chodzi tylko o jedną osobę. To coś więcej – stwierdziła jedna z kobiet, która była nękana przez Louresa. – Chodzi o to, w jaki sposób tworzy się system, który tworzy korzyści dla wybranych, czyli grupy starszych mężczyzn – wyjaśniła.

 

Wcześniej brytyjskie media donosiły o nadużyciach i przestępstwach organizacji charytatywnej Oxfam, mającej – zgodnie z założeniami – nieść pomoc ludziom dotkniętym głodem i „zmianami klimatycznymi” na świecie. Jej pracownicy mieli żądać w zamian za pomoc niesioną na Haiti po trzęsieniu ziemi seksu, a w samej Wielkiej Brytanii wykorzystywali seksualnie nieletnich wolontariuszy. Organizacja otrzymywała wielomilionowe dotacje z budżetu państwa.

 

Skandalem z udziałem renomowanej organizacji żyją obecnie niemal wszystkie media anglojęzyczne. Zwłaszcza że – jak wskazuje były starszy pracownik ONZ – skandal z prostytucją obejmujący międzynarodową organizację, mającą nieść pomoc charytatywną, jest symptomem „globalnego problemu”. Nie tylko Oxfam, ale także inne instytucje pomocowe dopuszczają się straszliwych przestępstw seksualnych.

 

Źródło: guardian.co.uk, Pch24.pl

AS


DATA: 2018-02-27 14:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Cóż, molestowanie jest bardzo popularne wśród ludzi o niskim poczuciu własnej wartości. A szeroko pojęta władza, którą posiadają powoduje, że kompleksy leczą właśnie "potencją" Druga sprawa to wszechobecny kult lucyferiański obecny wśród wszelkiej maści polityków, wymiaru sprawiedliwości i wszelkiej maści organizacji zależnych od w/w (w Polsce niestety też).
ponad 2 lata temu / szkielet
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.