DZIŚ JEST:   27   MAJA   2019 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Powoli wraca polskie myślenie.
3 miesiące temu / Leo
 
~Marche~ zgadnij czym po stu latach, jest projekt a może rzeczywistość rozbioru Polski pod przymilną żydowską nazwą Polin?
3 miesiące temu / stan
 
@Roni A niechta i Bereza.
3 miesiące temu / witoska
 
Niezbędna lektura ....dorobku Dr Ewy Kurek. Kto żądał autonmomii na terenie Polski dla siebie?
3 miesiące temu / HGW
 
witoska To już nie lepiej w Berezie?
3 miesiące temu / Roni
 
@ nico Któren nie czci marszałka Piłsudskiego jak się należy to niedouk i tyle.Może trza by dla takich zrobić jakie szkolenie? Choćby i w Brześciu.
3 miesiące temu / witoska
 
generał Haller to prawdziwy żołnierz ,bohater,katolik.Za to Piłsudski go tak nienawidził bo kochał Boga i ojczyznę.Jeżeli znamy historię Polski to musimy pamiętać że zasługi Piłsudskiego (jawnego przeciwnika kościoła )dla Polski są przesadzone.
3 miesiące temu / kolo
 
@@cykliza / Ja bym poszedł dalej. Czy "myślę" ( w domyśle zdroworozsądskkowo / logicznie ) też nie jest antysemityzmem ?.
3 miesiące temu / fensys
 
To określenie "getto umysłowe" nie jest już antysemityzmem?
3 miesiące temu / @@cykliza
 
@Nico Tak spytam z ciekawości: w ktorym miejscu Autor wywyższa rolę Hallera? Nie był dowódcą II Brygady? Nie dowodził pod Rarańczą? Nie stał na czele II Korpusu a potem Armii we Francji? Czy naprawdę nie wolno pochwalić żadnego z polskich Bohaterów, bez natrętnego podkreślania wielkości i wyjątkowości Piłsudskiego?
3 miesiące temu / Do Nico
 
Twoja opcja bardzo nie lubi krytyki,ma skłonność do izolowania się w swoim gettcie umysłowym, a ludzi mających na jakiś temat inne zdanie niż ustalony przez siebie kanon lubi "wypraszać" ze swojego otoczenia.
3 miesiące temu / @cykliza
 
Szanowny Panie redaktorze, szanuję Pana stanowisko i wygłoszone tezy, jednak odsyłam do podręczników historii i źródeł z okresu o którym Pan pisze. Trzeba bardziej zgłębić wiedzę by ludziom nie robić wody z mózgu. Nie musisz Pan lubić i cenić Marszałka Józefa Piłsudskiego ale aż tak wyższac roli Hallera nie można trzymając się faktów.
3 miesiące temu / Nico
 
Tak działała katolicka Austria ze świętym cesarzem Karolem na czele.
3 miesiące temu / Rys
 
do Merche. Jak zwykle lewactwo poucza nas jakimi powinniśmy być (oczywiście wg nich)
3 miesiące temu / t
 
Marche. Pomyliłeś portale. Miałeś czytać onet a tu taka wpadka.
3 miesiące temu / Cykliza
 
Bóg zapłać Panu za ten artykuł;trzeba takich więcej. A co do nienawiści , o czym ktoś pisze niżej, to przecie, "Raduje się serce, raduje się dusza" nie jest przepełniona miłością bliźniego.O nie!
3 miesiące temu / witoska
 
@Marche Czy jedyną miarą moralną człowieka jest jego stosunek do Żydów? Nawiasem mówiąc coś jest z nimi nie tak skoro wszędzie gdzie się znajdą powołują rozwój "antysemityzmu".
3 miesiące temu / Filip S
 
@Marche / i nie odmawiaj mi prawa niechęci do zdrajców i kłamców. Z tego rozliczę się, mam nadzieję, przed Jezusem Chrystusem.
3 miesiące temu / fensys
 
@Marche / Powoływanie się na obiektywizm i uczciwość Wikipedii to jak szukanie ich w Googlach czy Facebooku.
3 miesiące temu / fensys
 
Czy Ty Panie Boże nie możesz nam zsyłać Takich Mężów odrobinę częściej?
3 miesiące temu / Kasandra
 
Z Wikipedii:"Ze względu na swoje nacjonalistyczne poglądy był uważany za osobę współodpowiedzialną za szerzenie nastrojów antysemickich w Polsce, w tym m.in. za rozruchy antyżydowskie w Częstochowie w 1919 roku, w których wzięli udział żołnierze ?Błękitnej Armii?, a także za wywołanie atmosfery nagonki na prezydenta Gabriela Narutowicza, jako wybranego ?żydowskimi? głosami. " Może i umiał walczyć z wrogami państwa polskiego, ale i był moralnie odpowiedzialny za nienawiść człowieka do człowieka. Powoływanie się na takie postacie jako wzorce do naśladowania czy nawet dosięgające świętości to...nawoływanie do nienawiśći co jest sprzeczne z tym czego nauczał Chrystus!
3 miesiące temu / Marche
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.