DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


AVE MARYJA
10 miesięcy temu / marines
 
Tym Cudownym obrazem Najświętsza Dziewica rzuciła wyzwanie wszelkiej maści uczonym i znawcom:skoro tak wszystko już wiecie i potraficie wszystko naukowo wyjaśnić,to macie zagadkę do rozwiązania,o ile potraficie ją rozwiązać... Analogia z Całunem Turyńskim sama się narzuca,ale jak wiadomo,niedowiarkom to nie wystarcza.Zadufanie we własną wiedzę zazwyczaj kończy się na manowcach ludzkiej pychy i zarozumialstwa.I tak można ten wywód ciągnąć bez końca,lecz szkoda i czasu i miejsca. Pozostaje tylko błagać Najświętszą Dziewicę,by uprosiła tym wszystkim niedowiarkom i zarozumialcom łaskę dostrzeżenia Prawdy,która jest w Jej Synu,Jezusie Chrystusie...
10 miesięcy temu / francesco
 
To Cud
10 miesięcy temu / Amen
 
Ten wizerunek jest też wzorcowym, wspaniałym przykładem inkulturacji - jak powinna być rozumiana i realizowana.
10 miesięcy temu / sp
 
I tylko to może nas uratować. Matka może nas uratować.
ponad 1 rok temu / Kasandra
 
Mnie najbardziej rozczula prawda o tym, jak bardzo Matka Boga pragnie być kochana! Pragnie naszej/grzeszników miłości! Bo gdy Luter w XVI wieku zadał cios Najświętszemu Sercu Maryi i Kościołowi - to Maryja natychmiast w tym samym XVI w. pobiegła do Meksyku by znalazłeźć miłość we wrażliwych sercach Azteków! I za ich miłość obdarowała ich Swoim przepięknym, cudownym Wizerunkiem ( podobnie jak Jezus Weronikę)Może uciekłaby Matka Boża całkiem z niewdzięcznej Europy, gdyby miłość naszego Stasia Kostki (też XVI w.!) nie zatrzymała Jej Serca? Za miłość Stasia Kostki (i innych synów Polski) Matka Boga zapragnęła być Polski Królową! - w wizji o.Mancinellemu powiedziała wyraźnie, że to klęczącemu u Jej stóp Stasiowi Kostce i jego miłości chce być Królową naszej Ojczyzny!W XVI w. dynastia Jagiellonów zakończyła swoje panowanie i Maryja przejęła od nich berło! Jakie to dla Polski szczęście, że Matka Boga jest taka "niepoprawna politycznie" i wciąż "miesza się do polityki! :)
ponad 1 rok temu / AVE MARYJA
 
Byłem, widziałem. Jak takie informacje mogą nie przekonać innych do zawierzenia Matce Boskiej i wiary w ogóle. Zacietrzewienie ludzkie jest bardzo wielkie
ponad 1 rok temu / Aguirre
 
Przy tej okazji koniecznie trzeba przypomnieć, że Matka Boska Ostrobramska ma Twarz właśnie twarz z tego cudownego wizerunku z Guadelupe! I malowany był jako Matka Boże Królowa Świata i Polski, dlatego dwie korony! Przypominam, bo trwa wciąż nakaz cara zmieniającego nazwę na Matą Miłosierdzia. Oczywiście nie ma niby w tym nic złego, ale co ma Car do Królowej Polski?!!!
ponad 1 rok temu / Andrzej BR
 
Na podstawie cudownego wizerunku Matki Bożej z Guadelupe, widać, jak bardzo Matka Boża kocha tych którymi świat pogardza, bo przecież Indianie byli i są pogardzani do dziś. Wszyscy ludzie, niezależnie od koloru skóry, którymi świat pogardza, z radości mogą upaść na kolana, bo są najbardziej umiłowani i najwięcej mogą wyprosić na modlitwach. I każdy kto się tak czuje, niech wie, że jest szczególnie kochany przez Maryję. Króluj nam Chryste!
ponad 1 rok temu / [email protected]
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.