DZIŚ JEST:   03   SIERPNIA   2020 r.

Św. Lidii z Tiatyry
Św. Nikodema
 
 
 
 

Czołowy rekruter Państwa Islamskiego na terenie Włoch zatrzymany. Wpadł mimo ucieczki do Sudanu

Czołowy rekruter Państwa Islamskiego na terenie Włoch zatrzymany. Wpadł mimo ucieczki do Sudanu
© Merlin Meuris / Reporters Reporters / GYS / Forum

W Sudanie zatrzymano Abu Nassima, tunezyjskiego terrorystę, „osobę nr 1” jeśli chodzi o rekrutowanie przyszłych dżihadystów na terenie Włoch. W latach 1997-2001 Abu Nassim stworzył w Mediolanie komórkę o nazwie „Salaficka grupa modlitwy i walki”.

 

Po wyjeździe z Italii, wykorzystując swoje kontakty, Nassim w dalszym ciągu rekrutował do ISIS obywateli Włoch  i mieszkające we Włoszech osoby innych narodowości.

 

Początki działalności tunezyjskiego terrorysty związane są z Afganistanem, gdzie w roku 2002 walczył w bliskiej Al-Kaidzie organizacji „Ansar asz-Szaria Tunisija”. W 2012 roku, po krótkim pobycie we włoskich ośrodkach odosobnienia, trafił do więzienia w Tunezji, potem w Libii.

 

Urodzony w Libii Abu Nassim miał podwójne, tunezyjskie i libijskie, obywatelstwo. W sierpniu ubiegłego roku jeden z libijskich dzienników podał informacje o schwytaniu Abu Nassima. Informacja jednak (prawdopodobnie podana celowo) okazała się fałszywa. Wykorzystując chaos i niestabilną sytuacją w tym ostatnim kraju, uciekł do Syrii by walczyć po stronie Państwa Islamskiego.

 

Moez Fezzani znany jako Abu Nassim był jednym z organizatorów zamachów na muzeum Bardo w Tunisie i Hotel Imperial w Sousse. Zatrzymanie w Sudanie to efekt współpracy dwóch włoskich agencji wywiadu. Dlaczego właśnie w Sudanie? Przypuszcza się, że tunezyjski terrorysta, zdając sobie sprawę z szybko kurczących się terenów ISIS w Syrii, uciekł właśnie do tego kraju.

 

Źródło „L’Avvenire”, „Panorama”

ChS


DATA: 2016-11-18 09:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie można zapominać, że Sudan Południowy jest krajem katolickim i pełnym bogactw naturalnych. Ten kraj dopiero co powstał i potrzebuje wsparcia inaczej muzułmanie go zniszczą.
ponad 3 lata temu / Janosik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.