DZIŚ JEST:   20   KWIETNIA   2019 r.

Wielka Sobota

Św. Agnieszki z Montepulciano
 
 
 
 

Człowiekowi potrzebne są realne, a nie wirtualne więzi. ZOBACZ DLACZEGO!

Człowiekowi potrzebne są realne, a nie wirtualne więzi. ZOBACZ DLACZEGO!
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Problemu samotności nie rozwiążą elektroniczne gadżety – przekonuje amerykański publicysta Edwin Benson. Człowiekowi potrzebne są realne, a nie wirtualne więzi. Wśród nich szczególnie istotna jest więź ze Stwórcą.

 

Jak zauważa Edwin Benson na łamach portalu „Return to Order” samotność to jedno z najgorszych uczuć. Nie ma jego zdaniem wiele rzeczy równie złych, co przeświadczenie, że nikt Ci nie pomoże, jeśli stanie się coś złego. Pomocne w ucieczce od samotności są telefony komórkowe i inne elektroniczne zabawki. Skracają bowiem dystans międzyludzki i pozwalają na utrzymanie kontaktu z ludźmi nawet bardzo oddalonymi pod względem fizycznym.

 

Jak zauważa Ed Benson, współczesne życie wiąże się z samotnością. Nie wypełni go ogrom przypadkowych relacji. Relacji istniejących dopóty, dopóki są wygodne i zrywane, gdy staną się niewygodne.

 

Nie pomogą też coraz to bardziej oryginalne gadżety – takie jak choćby „Fribo”. To czarne owalne urządzenie ze sterczącymi u góry wypustkami przypominającymi kocie uszy nasłuchuje dochodzących z domu odgłosów, identyfikuje je i przesyła wiadomości do znajomych również posiadających to urządzenie. Na dźwięk otwieranych drzwi przesyła informację, że „Elżbieta wchodzi do domu”. Z kolei na dźwięk otwierania lodówki informuje, że „Elżbieta przygotowuje kolację”. 

 

Twórcy urządzenia zapewniają, że nie wiążą się z nim żadne utrudnienia dla prywatności, gdyż dźwięki nie są nagrywane. Niemniej jednak jest to kolejny przykład dążenia do zapełniania na siłę wewnętrznej pustki.

 

Jak zauważa Ed Benson, posiadanie setek znajomych na Facebooku nie uwolni od samotności i nie zastąpi prawdziwych więzi z ludźmi. Tym bardziej zaś nie zastąpi więzi z Bogiem. Paradoksalnie mniej samotni są religijni pustelnicy niż zagubieni w tłumie współcześni wykorzenieni ludzie.

Artykuł Eda Bensona porusza niezwykle istotny temat.

 

Warto też pamiętać, że samotność i związane z nią poczucie beznadziei prowadzi do samobójstw. Te ostatnie stanowią poważny problem także w Polsce. Praźródłem tych problemów jest zaś zanik prawdziwej religijności i związanego z nią wewnętrznego uporządkowania.

 

Źródło: returntoorder.org

mjend


DATA: 2018-11-05 08:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bardzo dobry tekst, zwłaszcza w kontekście ostatnich wyborów samorządowych, jak i wielu problemów z którymi Polska zmaga się od 30 lat.
5 miesięcy temu / koteq
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "63848"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.