DZIŚ JEST:   07   LIPCA   2020 r.

Bł. Benedykta XI, papieża
 
 
 
 

Człowiek powodem globalnego ocieplenia? Wyniki tych badań mówią co innego!

Człowiek powodem globalnego ocieplenia? Wyniki tych badań mówią co innego!
Zdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.com

W ostatnich tygodniach w Japonii i Finlandii pojawiły się dwie publikacje naukowe idące pod prąd przekonaniu, jakoby człowiek był głównym odpowiedzialnym za zmiany klimatu. To kolejny argument pokazujący, że społeczność naukowa nie jest w tej kwestii jednomyślna.

 

Jyrki Kauppinen i Pekka Malmi z Departamentu Fizyki i Astronomii fińskiego Uniwersytetu w Turku w swej najnowszej publikacji twierdzą, że nie istnieje znaczący wpływ człowieka na zmiany klimatu. Twierdzą, że w ciągu ostatnich 100 lat wzrost temperatury wywołany emisją CO2 wynosił jedynie 0,1 stopnia Celsjusza. Ludzki wpływ na to wyniósł jedynie jedną setną tego, a więc 0,001 stopni Celsjusza. 

 

Jyrki Kauppinen i Pekka Malmi twierdzą, że oenzetowski Międzyrządowy Zespół ds. Zmian Klimatu (IPCC) popełnia błąd obliczeniowy lub celowo wypacza formuły. Podkreślają, że „modele GCM stosowane w raporcie IPCC AR5 nie uwzględniają wpływu niskiej pokrywy chmur na zmiany temperatury globalnej. Dlatego te modele dają bardzo małą naturalną zmianę temperatur, pozostawiając bardzo dużą zmianę udziału gazów cieplarnianych w obserwowanej temperaturze” [arxiv.org].

 

Według badaczy IPCC przygotowujące utrzymane w alarmistycznym duchu raporty dla decydentów politycznych pomija wpływ negatywnego sprzężenia zwrotnego chmur.

Kauppinen i Malmi twierdzą, że ich praca (pod tytułem „No experimental evidence for the significant antropoghenic climate change”) dowodzi, iż „zmiana we frakcji niskich chmur praktycznie kontroluje globalną temperaturę”. 

 

„Czułość klimatyczna IPCC jest o jeden rząd wielkości (tj. 10 razy) za wysoka, ponieważ w modelach klimatycznych brakuje silnego ujemnego sprzężenia zwrotnego chmur. Jeśli zwrócimy uwagę na fakt, że tylko niewielka część zwiększonego stężenia CO2 jest pochodzenia antropogenicznego, musimy uznać, że antropogeniczna zmiana klimatu w praktycznie nie istnieje” – piszą Kauppinen i Malmi. 

 

Artykuł spotkał się jednak z krytyką. Zauważano, że nie otrzymał on recenzji naukowych, a badacze nie przedstawili odpowiednich fizycznych dowodów i zacytowali zbyt mało źródeł.

 

Jednak wspomniany artykuł nie jest jedynym opublikowanym w ciągu ostatnich kilku tygodni tekstem naukowym sprzecznym z dominującą narracją o zmianach klimatu. Wszak Japończycy Masayuki Hyodo wraz z Yusuke Ueno, Tianshui Yang i Shigehiro Katoh z „Uniwersytetu Kobe” w swym artykule opublikowanym 3 lipca zwrócili uwagę na możliwość wpływu promieniowania kosmicznego na zmiany klimatyczne. Chodzi tu zarówno o obecne ocieplenie, jak i o ciepły okres w średniowieczu.

 

„Gdy galaktyczne promieniowanie kosmiczne wzrosło podczas ostatniego przejścia geomagnetycznego Ziemi 780 000 lat temu, efekt parasolowy niskiej pokrywy chmur spowodował wysokie ciśnienie atmosferyczne na Syberii, przyczyniając się do tego, że monsun zimowy w Azji Wschodniej stał się silniejszy. Jest to dowód na to, że galaktyczne promieniowanie kosmiczne wpływa na zmiany klimatu Ziemi” – stwierdzili autorzy opublikowanego na łamach „Nature” artykułu „Intensified East Asian winter monsoon during the last geomagentic reversal transition”.

 

Sytuacja pokazuje, że hipoteza o ludziach jako o sprawcach zmian klimatu nie jest jednoznacznie przyjęta przez naukowców. W tej kwestii trwa bowiem dyskusja. Radykalne postulaty z depopulacją włącznie, głoszone przez ekologistów, stanowią zatem – w najlepszym razie – przejaw wyjątkowej nieostrożności. Należy zauważyć, że autorzy wspomnianych publikacji to niejedyni naukowcy kwestionujący, jakoby człowiek wywierał istotny wpływ na zmiany klimatyczne. Przekonanie to stanowi argument na rzecz radykalnej transformacji całych państw i społeczeństw w duchu tak zwanego zrównoważonego rozwoju.

 

Źródła: helsinkitimes.fi / kobe-u.ac.jp / arxiv.org / komentarz pch24.pl

AS / mjend

  


DATA: 2019-07-16 14:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ocieplenie klimatu jest faktem, niezależnie od przyczyn. Depopulacja to nie straszenie "ekologistów", tylko przyszłość, jeśli się nie ogarniemy jako ludzkość. Według mojej wiedzy o warunkach pozwalającyh trwać życiu na Ziemi biologia w liceum, postępujące w obecnym tempie ocieplenie może doprowadzić do upadku naszej cywilizacji, choćby dlatego, ze musimy coś jeść, a węglem, ropą i pieniędzmi się nie najemy. Z badań historii życia na Ziemi wiadomo, że dochodziło już kilkukrotnie do Wielkich Wymierań i ZAWSZE na pierwszy ogień szły największe organizmy. Takie są prawa biologii. Jeżeli Ziemia nagrzeje się o 12 stopni więcej, to nie będzie tu warunków do życia ssaków. Osobiście wolę "narrację", że to ludzi jest za dużo, że eksploatujemy zasoby naturalne w tempie szybszym niż są w stanie się regenerować i uwalniamy w ciągu dekad węgiel wiązany przez przyrodę przez miliony lat i mamy jeszcze szansę pokajać się przed prawami fizyki i biologii i uratować świat jaki znamy
8 miesięcy temu / biolog środowi
 
Kto płaci "nauce" ten ma wyniki. Niezależni naukowcy działający etycznie nie mają racji bytu w medialnej dezinformacji. Jaki jest cel siania ekobzdetów? Kto uruchamia jakimi kanałami i jakie środki do propagowania ideologi CO2? Generalnie ludzi się zastrasza i indoktrynuje, stwarza pozór słusznej wspólnej drogi. Otumaniona większość ma rację. Kolejny podział ludzi. Eko to ci dobrzy obrońcy planety. Mamy: ekoteroryzm, genderoteroryzm, eugenikę i multikulti, EuroKomuna w rozkwicie. Bierny, mierny ale wierny wyznawca wygodnego, równościowego "życia".
11 miesięcy temu / Robi
 
Jak zazwyczaj manipulujecie informacjami. Obecnie panuje rozległy konsensus naukowy. 97% naukowców, wszystkie naukowe organizacje miedzynarodowe i krajowe są zgodne, że globalne ocieplenie występuje i spowodował je człowiek. Ilość dowodów z wielu dziedzin nauki jest przytłaczająca. Wystarczy znaleźć wiarygodne źródła.
11 miesięcy temu / allie.natalie
 
Nauka to nie demokracja, to że ktoś napisze że ludzie nie powodują globalnego ocieplenia to nic nie zmieni. Nauka to dyktatura dowodów, a one jednoznacznie z wielu linii dowodów pokazują że to CO2 emitowane przez ludzi ociepla klimat. Wystarczy popatrzeć jak szybko się ociepla, 100 razy szybciej niż jakkolwiek wcześniej. Stężenie CO2 jest najwyższe od kilku milionów lat. Ludzkość nigdy nie żyła w takich warunkach. Niestety możliwe że w takim klimacie nie przetrwa część ludzi z powodu częstych susz, powodzi, głodu, braku wody, silniejszych huraganów. W Polsce już mamy 5 razy więcej susz niż 50 lat temu.
11 miesięcy temu / GP
 
Polityka klimatyczna jest typowo lewicowa. Jak za PRLu są i będą tematy tabu o których nie wolno mówić, nie wolno poruszać bo władza nie wie co z nimi począć. Oczywiście z obowiązkowym,, Boga nie ma''bo Go nie widać czy coś w tym stylu.
11 miesięcy temu / dd
 
Tysiące samolotów spalających w powietrzu tysiące ton paliwa i generujących w pewnych warunkach ośrodki kondensacji pary wodnej, które samoistnie by się nie pojawiły. Ponad miliard samochodów, każdy z nich zamieniający dostarczoną energię w końcu i tak na ciepło, przynajmniej kilkanaście kilowatów na samochód. Energetyka zawodowa próbująca sprostać wciąż rosnącemu zapotrzebowaniu na energię elektryczną, której przetworzenie i wykorzystanie również w dużym stopniu kończy się zamianą na ciepło pomimo coraz lepszej efektywności systemów, ale termodynamiki się nie oszuka. Produkcja pochłaniająca olbrzymie ilości energii, tylko po to, by produkty po krótkim czasie zutylizować, pochłaniając przy tym kolejne porcje energii cieplnej i elektrycznej. To wszystko nie ma wpływu? Byłbym ostrożny. A za tym wszystkim stoi po prostu brak umiaru...
11 miesięcy temu / Mark II
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.