DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Człowiek na talerzu. Naukowcy opracowali produkcję mięsa z ludzkich komórek

Człowiek na talerzu. Naukowcy opracowali produkcję mięsa z ludzkich komórek
Fot. Pixabay

Naukowcy z amerykańskiej firmy Ouroboros Steaks opracowali metodę „zrób to sam” produkcji mięsa z ludzkich komórek. Póki co, wynalazek jest jedynie protypem, ale planuje się jego komercjalizację.  

 

Już od jakiegoś czasu trwają prace nad opracowaniem alternatyw dla produktów spożywczych pochodzenia zwierzęcego. Jednym z pomysłów jest „czyste mięso”, „mięso in vitro”, czy „mięso z probówki” – wytwarzane sztucznie w laboratorium. Jednak nie rozwiązuje to problemu cierpienia zwierząt; stworzenie laboratoryjnego mięsa wymaga wykorzystania serum płodowego cieląt, którego koszty sięgają w granicach 300-700 funtów za litr.

 

I tu jako to bardziej „humanitarne” rozwiązanie nagle jawi się mięso, które w całości pochodzi od…człowieka. Ouroboros Steaks poinformował o opracowaniu steku wyprodukowanego z ludzkich komórek. Firma wykorzystała fragmenty policzka, które hodowała na rusztowaniu grzybowym w ciepłych warunkach przez trzy miesiące i karmiła ludzką surowicą pochodzącą z przeterminowanych, odrzuconych próbek krwi.

 

Powstały produkt - steki wielkości kęsa - zostały zakonserwowane w żywicy i wystawione w londyńskim Muzeum Designu, jak i Muzeum Sztuki w Filadelfii. Dlaczego w ogóle niektóre start-up’y decydują się na takie rozwiązania?

 

Przedstawiciele firmy przekonują, że ludzkość w przyszłości skazana będzie na poszukiwanie alternatywnych rozwiązań dla konsumpcji zwierzęcego mięsa. „Zadajemy pytanie: jakie ofiary jesteśmy w stanie ponieść, aby móc nadal spożywać mięso w takim tempie jak dotychczas?” – wskazuje Orkan Telhan, przedstawiciel Ouroboros Steaks. „Kogo w przyszłości będzie stać na mięso zwierzęce i kto nie będzie miał innego wyjścia niż hodowanie mięsa z własnego ciała?” – wieszczy zbliżającą się katastrofę.

 

Ale w grę wchodzą także motywacje czysto ekonomiczne. Przyszły rynek sztucznego mięsa szacowany jest obecnie na 155 milionów funtów, a w przeciągu czterech lat oblicza się jego wzrost do 431 milionów. Przedstawiciele firmy zarzekają się, że ich sposób produkcji mięsa z ludzkich komórek nie ma nic wspólnego z kanibalizmem.

 

Źródło: dailymail.co.uk

PR

Czytaj także:
DATA: 2020-11-23 15:31
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Precz, degeneraci!
1 miesiąc temu / czloax
 
To też przy okazji, i może trochę niechcący, pokazuje gdzie jest to tajemnicze ogniwo pośrednie do szatana, bo wiadomo dla kogo jesteśmy tylko bydłem w ludzkiej postaci. No i jeszcze ta charakterystyczna dzika chęć maksymalnego upodlenia...
1 miesiąc temu / abc
 
Niemowlęta to cielecina?
1 miesiąc temu / Gdy
 
Czyli co - zwierzęta hodowlane pójdą pod nóż, bo nie będzie wolno ich trzymać. To dla ich dobra. Podobną sytuację przerabiano już w Afryce, na słoniach. Bardzo wymowna w istocie. Prowadzone były farmy, gdzie hodowano słonie na potrzeby dewizowych myśliwych. W związku z tym, że słoni było o niebo mniej niż chętnych myśliwych z całego świata, to były wystawiane na aukcję w bardzo limitowanej ilości. Wygrywał ten z zasobniejszym portfelem i to już było dla niego prestiżem. Te worki pieniędzy, które płacił - setki tysięcy - wystarczały na pokrycie utrzymania dla wszystkich pracowników farmy, na karmę i rozmnażanie zwierząt i dobre życie gospodarzy. Gdy wprowadzono zakaz polowania na słonie - niby w trosce o nie - to nikt już nie zostawiał worków z pieniędzmi. Prowadzenie farm straciło sens, ludzie się rozeszli, a kłusownicy zdziesiątkowali populację. Tak więc - dopóki są chętni na wołowinę, dopóty ktoś będzie dbał o krowy.
1 miesiąc temu / Michał
 
i mamy swiat szatana sorosowatych
1 miesiąc temu / zbigniew
 
Może tylko kanibalizm-słaby zostanie pożarty przez mocniejszego.Unia nas zeżre w całości.
1 miesiąc temu / Sandra
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.