DZIŚ JEST:   20   SIERPNIA   2018 r.

Św. Bernarda z Clairvaux, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Członkowie Akademii Jana Pawła II ds. Życia Ludzkiego i Rodziny w obronie Alfiego Evansa

Członkowie Akademii Jana Pawła II ds. Życia Ludzkiego i Rodziny w obronie Alfiego Evansa
Fot.Facebook/Alfie’s Army

Akademia Jana Pawła II ds. Życia Ludzkiego i Rodziny (JAHLF), założona w ubiegłym roku przez byłych członków Papieskiej Akademii Życia, wydała oświadczenie w sprawie Alfiego Evansa i rodziców walczących o życie chłopca. Poniżej publikujemy treść apelu.

 

 

W obronie Alfiego

Żaden mężczyzna i kobieta dobrej woli nie mogą pozostać obojętni, obserwując losy Alfiego Evansa i jego rodziców – ich heroiczną walkę z tyranią medyczno-prawnego sojuszu.

 

23-miesięczny chłopiec pozostał żywy przez dwa dni oddychając samodzielnie po usunięciu 22 kwietnia 2018 roku respiratora. Otrzymał obywatelstwo włoskie, a ambulans medyczny był gotowy, by zabrać go do szpitala Bambino Gesù w Rzymie w celu kontynuowania odpowiedniej opieki.

 

Jednak Sąd Najwyższy w Manchesterze orzekł 23 kwietnia 2018 roku, że dziecko nie będzie mogło polecieć do Włoch!

 

Czy zatem nie jest najbardziej oczywiste pytanie, które powinno wywołać wyrzuty zbiorowego sumienia: kto ma naturalne prawo do opieki nad Alfiem i ochrony jego najlepszego interesu? Czy państwo, czy rodzice dziecka? Jest oczywiste, że rodzice, na mocy relacji rodzic-dziecko, mają naturalne prawo do działania w najlepszym interesie i dla dobra swojego dziecka, a korzystanie z tego prawa nie może być niesłusznie pozbawione wskutek ingerencji państwa, z wyjątkiem przypadków nadużyć i zaniedbań.

 

Drugie pytanie, które powinno wzbudzić wyrzuty sumienia zbiorowego brzmi: co odnosi się do „najlepszego interesu”? Działanie w najlepszym interesie kogoś jest korzystne dla jego dobra. Najbardziej podstawowym dobrem w tym ziemskim życiu jest samo życie, którego najbardziej podstawowym wymiarem jest życie biologiczne (wegetatywne). Kto jest autorem życia, jeśli nie sam Bóg Stwórca? Żadna ludzka istota nie jest autorem własnego życia. Najbardziej podstawowym prawem człowieka jest prawo do życia, a zatem podstawowym obowiązkiem wszystkich ludzi dobrej woli jest ochrona życia ludzkiego od samego początku do jego naturalnego końca. Prawo Alfiego do życia i prawo rodziców do robienia tego, co leży w najlepszym interesie ich syna, oznacza, że ​​należy im zezwolić na lot do szpitala Bambino Gesù.

 

Z powyższych rozważań wynika, że ​​działanie Wysokiego Trybunału jest jawnym pogwałceniem podstawowych praw człowieka, zarówno prawa do życia, jak i naturalnego prawa rodziców. W jaki więc sposób Trybunał spełnia swoją funkcję instrumentu sprawiedliwości?

 

Każdy mężczyzna i kobieta dobrej woli muszą uznać, że lekceważenie prawa do życia, a także lekceważenie naturalnego prawa rodziców, są aktami niesprawiedliwości.

 

Dlatego jako mężczyźni i kobiety – osoby wierzące – my, członkowie Akademii Jana Pawła II ds. Życia Ludzkiego i Rodziny, solidaryzujemy się z rodzicami Alfiego Evansa. Gorąco namawiamy, aby władze prawne (sąd apelacyjny) zezwoliły Alfiemu na podróż do szpitala Bambino Gesù, gdzie może on otrzymać odpowiednie leczenie i opiekę. Z pełnym szacunkiem prosimy również, aby Jego Świątobliwość Papież Franciszek odnowił swoje poparcie dla Alfiego, i żeby Jej Królewska Mość Królowa Elżbieta II również zainterweniowała w imieniu Alfiego, a każdy lekarz przy łóżku Alfiego nie podejmował żadnych działań, by przyspieszyć śmierć lub skrócić życie Alfiego.

 

 

Pod apelem w obronie „małego wojownika” i jego rodziców podpisali się: profesor Josef Seifert (przewodniczący Akademii), Doyen Nguyen MD, Paul A Byrne MD, Profesor Roberto de Mattei, Profesor Claudio Pierantoni, Thomas Ward MD, Philippe Schepens MD, Profesor Carlos Casanova, Dr. Maike Hickson, Profesor Luke Gormally, John-Henry Westen MA, Christine de Marcellus Vollmer, Mercedes Wilson, Pedro Luis Llera i Virginia Coda Nunziante.

 

 

Źródło: onepeterfive.com

AS

 

  


DATA: 2018-04-26 13:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie: należy im zezwolić na lot, tylko nie należy im zabraniać. Mamy wolność poruszania się po Europie, rodzice nie muszą pytać sądu o zgodę, żeby przekroczyć granicę. Sąd natomiast zabronił im wyjazdu z synem.
3 miesiące temu / kid
 
A gdzie jest królowa Elżbieta? Kapelusze przymierza? Zapracowana, nie ma czasu dla chorego dziecka? Niech coś zrobi dla "poddanych"
3 miesiące temu / duchowny
 
Módlmy się w intencji uzdrowienia Alfiego Evansa. Św.Janie Pawle II wstawiaj się do Boga w intencji tego bezbronnego dziecka. Każdy po jednym Zdrowaś Maryjo przed snem, Bóg jest Dobry
3 miesiące temu / ela
 
cd. nie tylko wznosić akty duchowe lecz także ciała uświęcać mowę, aby posłuszne sercu ciało, prawdę, nie kłamstwo wyrażało. Dzięki niezmiernej Bożej miłości, nie muszę lękać się przyjemności, którą me ciało z dotyku bierze. Bóg ją uświęcił, teraz w to wierzę, kiedy go widzę tak spragnionego, jako Niemowlę, dotyku ludzkiego...
3 miesiące temu / Marta
 
Narodził się dziś Zbawiciel, ciała ludzkiego Uświęciciel! (25.12.09) W ludzkie ciało wcielił się Bóg, choć w każdą inną formę mógł - zamieszkać w złocie lub diamencie, czczonym na wielkim postumencie. W ludzkim ciele przyszedł Bóg, aby dotykiem kochać mógł i pragnął być przez człowieka dotykany, uśmiechał się przez Maryję kołysany. Nie wystarczyło mu kochać Duchem, chciał pójść za serca czułym odruchem i wzruszając się płakać łzami, tak bardzo pragnął być blisko z nami. Jego Ciało rosło i wzrastało, ukrzyżowane przez nas, zmartwychwstało. W Kościele świętym w Komunii zostało, aby go ludzkie serce przyjmowało. Jest wciąż z nami w Najświętszym Sakramencie Jego Serce miłujące, przebaczające, cierpliwe, wierne, współczujące, przywracające życie...Po Komunii odczujesz w swym sercu Jego Serca bicie. W ludzkim ciele przyszedł Bóg, abym dotykiem kochać mógł...cdn.
3 miesiące temu / Marta
 
Jesteśmy świadkami narodzin nowego rodzaju totalitaryzmu, którego demiurgami są chyba zdeklarowani czciciele szatana!
3 miesiące temu / Karol
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.