DZIŚ JEST:   06   SIERPNIA   2020 r.

Przemienienie Pańskie
Św. Hormizdasa, papieża
Bł. Oktawiana, biskupa
 
 
 
 

Członkostwo w UE i NATO wpisane w Konstytucję? Prezydent Andrzej Duda chce debatować

Członkostwo w UE i NATO wpisane w Konstytucję? Prezydent Andrzej Duda chce debatować
Jerzy Dudek / FORUM
#KONSTYTUCJA    #REFERENDUM    #UE    #NATO    #GWARANCJE    #ANDRZEJ DUDA

Po nieudanym projekcie referendum konstytucyjnego (odrzucił go Senat), prezydent Andrzej Duda ponownie chce debaty o zmianach w Konstytucji. Wśród pomysłów wymienił wpisanie do Ustawy Zasadniczej gwarancji udziału Polski w UE i NATO.

 

- Mamy konstytucję, trzeba dyskutować nad jej zmianami, bo warto dyskutować, nad tym, czy powinniśmy wprowadzić zapisy o UE do naszej konstytucji, czy powinniśmy w konstytucji zagwarantować obecność w tym wielkim sojuszu – osobiście jestem przekonany, że tak. Czy powinniśmy zagwarantować obecność w NATO? – osobiście uważam, że tak – mówił prezydent podczas obchodów trzeciomajowych.

 

Krytycznie prezydencki pomysł ocenił Stanisław Tyszka, wicemarszałek Sejmu, który zauważył, że tego rodzaju działanie bez decyzji obywateli jest złą drogą. Lepszym pomysłem byłoby wpisanie do Konstytucji, że co pewien czas odbywać się będą referenda w tych kwestiach. Jako propozycja padł tu 20 letni okres.

 

Jak wyjaśnił wicemarszałek, „suwerenem w Polsce są wszyscy obywatele, naród i to wszyscy obywatel powinni decydować o strategicznych sojuszach, członkostwie w organizacjach międzynarodowych”.

 

Pytanie o gwarancje członkostwa Polski w UE i NATO były wśród propozycji zgłoszonych przez prezydenta w niedoszłym do skutku referendum.

 

Źródło: radiomaryja.pl

MA


DATA: 2019-05-03 19:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

dodajcie jeszcze wpis o slużebnej roli Panstwa Polskiego wobec Iraela i USA i będzie komplet; wpis o poddanstwiedo Konstytu cji to hanba i nie ma nad cym debatować; prędzej przywroćcie wpis o tym że to Narod a nie Państwo jest właścicielem wszystkiego w Polsce na i pod ziemia i nie tylko ;
ponad 1 rok temu / popolupo
 
Wychodzi szydło z worka. Jak w 1976 - PZPR i ZSRR. Idźcie dalej. Nie tylko sojusze z i przynależność do UE, ale i przewodnia rola partii - PiS. Niech żyje!, niech żyje! niech żyje!
ponad 1 rok temu / Precz z komuną
 
To jest niedopuszczalne. Nie z powodu jakichś szczególnych cech UE i NATO, ale dla zasady. Żadna instytucja zagraniczna nie może i nie powinna być wymieniona w tekście ustaw państwa polskiego, w tym wypadku, ale każdego innego również
ponad 1 rok temu / Konrad Turzyńs
 
Analogia: poprawka do Konstytucji - 1976 rok: ZSRR wpisany do Konstytucji.
ponad 1 rok temu / AH
 
dzisiejsze informacje TV MOWIA WSZYSTKO TO JEST UKARTOWANE WSPOLNIE CZYLI MAMY POPIS jak sie mieli umysl elektoratu pis ano przeciwko cyrografowi DUDY wystepuje Tusk PO Nowoczesna i pozostali targowiczanie za jest oczywiscie Gowin JAKI CZARNECKI z pis przemysliwuja ostroznie a KACZYNSKI GRZMI O OBRONIE KOSCIOLA zapominajac ze sprawcy wszelkich prowokaji sa bezkarni w tzatrach pleni sie satanizm a GLINSKI od kultury jeszcze doplaca co innego w innch wiadomych sprawach reakcja jeest blyskawiczna MUSZA SIE POLAACY PRZEBUDZIC BO URABIAJA NAS STARA METODA
ponad 1 rok temu / zbigniew
 
UE nie posiada żadnych cech tworzących wspólnotę. W ujęciu socjologicznym podstawowe cechy wspólnoty to trwałość, duchowość, poczucie odrębności, tradycja i bezwarunkowość przynależności. Żadna z nich w UE nie funkcjonuje? Ponieważ nie ma narodu europejskiego, dlatego nie ma budujących wspólnotę więzi pomiędzy Europejczykami. Po pierwsze, wspólnota jest zbiorowością opartą na silnych emocjach wobec podmiotu, do którego się odnosi. A dla obywateli UE to przede wszystkim forma handlu. Jak najbardziej to rozumiem - traktowanie UE jako interesu. Jednak zdrowe podejście do interesu wyklucza sentyment. To tak jakbyśmy mieli wspólnotę budować wokół zakupów w Biedronce i na myśl o tym odczuwać emocjonalne uniesienie. Mając bliżej inny sklep natychmiast z Biedronką się pożegnam, chyba że znów się do mnie przybliży, to ją wybiorę. Po prostu interes. Po drugie, wspólnota zakłada więzi między jej członkami. Nic mnie i milionów ludzi nie łączy w tej sferze z przykładowymi Portugalczyka
ponad 1 rok temu / PM
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.