DZIŚ JEST:   30   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Apostoła
Bł. Jana z Vercelli
 
 
 
 

Jak systemowo pomagać dzieciom ocalonym przed aborcją eugeniczną? CŻiR ma pomysł

Jak systemowo pomagać dzieciom ocalonym przed aborcją eugeniczną? CŻiR ma pomysł
fot. pixabay

Centrum Życia i Rodziny pracuje nad programem pomocy dla rodzin z dziećmi dotkniętymi niepełnosprawnością i upośledzeniem. Szczegóły zostaną ogłoszone niedługo.

 

„Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego nie wystarczy się z tego cieszyć, ale trzeba zaangażować się w konkretną pomoc rodzinom mającym takie dzieci” – podkreślił w wywiadzie opublikowanym w poniedziałek biskup Wiesław Śmigiel, przewodniczący Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski.

 

Hierarcha zaapelował do wiernych o podjęcie praktycznych działań na rzecz rodzin dotkniętych niepełnosprawnością i poważnymi chorobami.

 

W odpowiedzi Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny zapowiedział ogłoszenie w nieodległym terminie propozycji programu pomocowego dla rodziców z dziećmi, które obejmowała aborcyjna przesłanka eugeniczna. Obecnie organizacja pracuje nad szczegółowymi rozwiązaniami takiego projektu.

 

- Propozycje są opracowywane w oparciu o doświadczenia i wywiady środowiskowe. Rozmawialiśmy z wieloma rodzinami wychowującymi dzieci z niepełnosprawnościami i chorobami. Wiemy, gdzie tej pomocy najbardziej potrzeba – podkreślił szef CŻiR.

 

- W ciągu ostatnich kilku tygodni przeprowadziliśmy szereg spotkań z rodzicami, którzy wychowują dzieci z niepełnosprawnościami. W każdym z tych przypadków dzieci kwalifikowały się do przeprowadzenia aborcji eugenicznej. Dzięki wielkiej odwadze i determinacji swoich rodziców - przyszły na świat. 

 

Jesteśmy świadomi, że wychowanie dzieci z niepełnosprawnościami jest wielki poświęceniem, a rodziny takie potrzebują wiele wsparcia ze strony państwa, samorządów czy innych organizacji. Dlatego pracujemy nad przygotowaniem propozycji, które powinny zostać uwzględnione w programie systemowego wsparcia przez państwo takich rodzin. Dzięki wywiadom środowiskowym i doświadczeniu tych rodzin wiemy, gdzie i w jakich obszarach tej pomocy potrzeba najbardziej. Jaka forma pomocy jest najbardziej oczekiwana. 

 

Przygotowujemy również bazę wiedzy, w której zawrzemy wszelkie informacje poświęcone już funkcjonującym miejscom wsparcia dla chorych dzieci lub z niepełnosprawnościami. Prowadziliśmy rozmowy z hospicjami perinatalnymi, które zgłaszały nam szereg uwag, ale przede wszystkim mówiły o tym w jaki sposób mogą pomagać dzieciom i rodzinom. 

 

Propozycje, które przedstawimy mogą być punktem wyjścia dla budowania programów wsparcia, które zapowiadali politycy partii rządzącej - powiedział.

 

RoM

 

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-10-27 08:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To dobrze, że w końcu się zainteresowali życiem tych dzieci po porodzie. Dotychczas interesowało ich życie tylko do porodu.
1 miesiąc temu / trooper
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.