DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Częstochowa: prezydent Andrzej Duda modlił się przed cudownym obrazem Matki Bożej

Częstochowa: prezydent Andrzej Duda modlił się przed cudownym obrazem Matki Bożej
Fot. Printscreen TV Trwam

Prezydent Andrzej Duda uczestniczył w Apelu Jasnogórskim w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej. Rozważania podczas modlitwy prowadził abp Wacław Depo. Hierarcha zawierzył Matce Bożej całą Ojczyznę i wszystkich rodaków żyjących w kraju oraz za granicą. Modlił się również za zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem.

 

W wieczornej modlitwie w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze wziął udział prezydent Andrzej Duda. Po Apelu Jasnogórskim, rozważania prowadził abp Wacław Depo, który przypomniał, że Matka Boża była przez wieki „przedziwną pomocą i obroną naszego narodu”. „Nasza wiara w Twoje macierzyńskie pośrednictwo nie jest zwykłą spuścizną, którą otrzymaliśmy od naszych ojców i matek, ale ciągłym działaniem łaski Boga” – powiedział hierarcha. Abp Depo podkreślił, że ważne jest to, aby łaska dana nam od Boga nie okazała się być daremna, abyśmy na nią pozytywnie odpowiedzieli. 

Podczas wspólnej modlitwy, Metropolita Częstochowski przypomniał posługę dla Kościoła papieża św. Jana Pawła II oraz Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, którego beatyfikację będziemy świętować w czerwcu. Abp Depo we wspólnych rozważaniach podkreślił wagę obecności w kaplicy na Jasnej Górze prezydenta Andrzeja Dudy. Dodał, że wraz z nim zawierza Matce Bożej całą Ojczyznę i wszystkich Polaków w kraju za granicą. „Ojczyzna nasza Polska jest darem Opatrzności Bożej, ciągłą sprawą i zadaniem publicznym, ale również darem bardzo osobistym, odwołującym się poprzez wiarę i modlitwę do miłości Chrystusa” – powiedział hierarcha. 

Abp Depo w swoim rozważaniu modlił się również za ustanie pandemii koronawirusa i za dusze wszystkich zmarłych z powodu zakażenia i choroby COVID-19. Na zakończenie wspólnej modlitwy, Andrzej Duda przekazał przełożonemu zakonu Paulinów różaniec, która pozostanie w skarbcu na Jasnej Górze.

 

 

Źródło: TV Trwam

WMa

 

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-03-27 12:51
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Strasznie atakujecie prezydenta, nawet jeśli zagrał pod publiczkę to zrobił dobrą rzecz. W Maryi nadzieja.
9 miesięcy temu / Maestro9
 
Dużo prawdy i żalu w Waszych słowach, uzasadnionych wątpliwości co do intencji itd., ale jednak mamy się z czego cieszyć, bo jednak akt zawierzenia Polski przez przedstawiciela Episkopatu oraz prezydenta Matce Przenajświętszej miał miejsce, a Matka Boża nie jest drobiazgowa ani też Bóg.
9 miesięcy temu / L
 
Co do ilości osób - jest 5 osób nie licząc prowadzĄCYCH - zobaczcie sobie na www ministerstwa cyfryzacji. Biskup głosił słowo, jeden paulin miał różaniec, generał paulinów odbierał wotum, ktoś jeszcze trzymał mikrofon przy błogosławieństwie, nie wiem czy borowik nie zalicza się też do obsługi - bo np. niosący trumnę na pogrzebie się nie zaliczają do tych 5 osób. Zresztą sam prezydent przekazywał wotum - wiec też miał funkcję podczas nabożeństwa. Także spokojnie, nie przekroczono limitu.
9 miesięcy temu / abc
 
Tak krew tysięcy dzieci, zamordowanych za jego kadencji, ma na swoich rękach.
9 miesięcy temu / Karol
 
Ciekawe o co modlił się pan prezydent Duda na Jasnej Górze? Może o to, żeby niewinne nienarodzone dzieci nie narzekały na swój los, ale jeszcze były wdzięczne, że ich nie skremowano. Ta ZBRODNIA panie Prezydencie obciąża również nas wszystkich, którzy głosowaliśmy na pana. Najpierw nawrócenie, pokuta, dopiero potem modlitwa.
9 miesięcy temu / AMB
 
Może i tym razem Matka Boska ochroni Polskę.Pan prezydent zachowuje się godnie,jak na męża stanu przystało.
9 miesięcy temu / Jurek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.