DZIŚ JEST:   24   STYCZNIA   2021 r.

Niedziela Słowa Bożego
Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
 
 
 
 

Częstochowa: Ogólnopolskie Rekolekcje Wiernych Tradycji Łacińskiej

Częstochowa: Ogólnopolskie Rekolekcje Wiernych Tradycji Łacińskiej
Zdjęcie ilustracyjne. Zdjęcie ilustracyjne. FOT.:Servus Tuus [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]

W dniach 5-8 marca (dla Pań) i 12-15 marca (dla Panów) w domu rekolekcyjnym sióstr Antoninek w Częstochowie odbędą się rekolekcje stanowe w ciszy, dedykowane wiernym Tradycji Łacińskiej.

 

W programie: tradycyjne Msze Święte, adoracje Najświętszego Sakramentu i nabożeństwa, kazania i konferencje, czytania duchowe, spowiedź i osobiste kierownictwo duchowe. Uczestnicy w trakcie rekolekcji (za wyjątkiem modlitw) zachowują milczenie i poświęcają dużo czasu na rozważania.

 

Celem Tradicolekcji jest odnowa życia chrześcijańskiego w świetle podstawowych zasad i prawd wiary Katolickiej, a w szczególności w duchu powołania do świętości. Rekolekcje mają zatem pomóc uczestnikom odkryć Wolę Bożą względem nich samych i tak kształtować ich doczesną codzienność, aby filarami ich życia było uświęcenie poprzez modlitwę, wyrzeczenie i pracę.

 

„W naszej epoce coraz silniejszy jest wpływ sekularyzmu, a z drugiej strony powszechnie odczuwa się potrzebę spotkania z Bogiem. Oby więc nie zabrakło dziś możliwości dawania miejsca intensywnemu słuchaniu Słowa w ciszy i modlitwie. Bardzo odpowiednim miejscem dla takiego doświadczenia duchowego są wyjazdowe rekolekcje” – powiedział w 2008 roku na antenie Radia Watykańskiego Ojciec Święty Benedykt XVI. Tradicolekcje, dedykowane w szczególny sposób wiernym Tradycji Łacińskiej, wychodzą naprzeciw tej potrzebie budowania i odnawiania żywej relacji z Panem Bogiem, w świętej ciszy, która w zgiełku codzienności koi duszę, zbliżając ją do Stwórcy oraz odkrycia i wejścia w głębię własnego powołania.

 

Więcej informacji na stronie tradicolekcje.pl

 


DATA: 2020-03-08 13:16
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kiedy takie rekolekcje w Krakowie?
10 miesięcy temu / J-23
 
do nn: kpisz waść, czy o drogę pytasz?? Akurat NA SOBORZE POTWIERDZONO zarówno rolę liturgicznej łaciny, jak i chorału gregoriańskiego - to, że zarówno "reforma liturgiczna" abpa Bugniniego, jak i idące w ślad za nią wszelkie nowinkarskie "wynalazki" z gitarkami, bębenkami i oazowymi piosneczkami jako muzyczną oprawą Mszy Świętej powoływały/powołują się na "ducha soboru", dowodzi jeno bezczelności modernistów, dla których cel /czyli kolejny etap rewolucji/ uświęca środki /w tym przypadku ordynarne kłamstwo/. Co nie zmienia faktu, że w ocenie Vaticanum II w miarę upływu lat coraz bliżej mi do abpa Lefebvre'a i FSSPX... Zaś gdyby już miotać zarzuty o schizmę czy sekciarstwo, należałoby się raczej przyjrzeć niemieckiej "drodze synodalnej" i panoszącym się w Kościele /niektórym? ruchom charyzmatycznym.
10 miesięcy temu / Owca
 
Doucz się koniecznie o SWII, koniecznie, abyś mógł zabierać głos w sprawie Mszy Świętej i języka liturgii katolickiej. Nawet po rewolucji SWII nie skasowano łaciny jako języka liturgii rzymskich katolików, a w zabytkowych kościołach zgodnie z postanowieniami nie wolno było "dobudowywać" stołów ofiarnych przed ołtarzami. Tylko, że szatański liberalizm modernistów doprowadził do odwrócenia się kapłanów tyłem do swego Pana Boga w Najświętszym Sakramencie. Postawili oni człowieka w centrum, a jakie są tego owoce zatrute, to każdy widzi...kto chce widzieć i słyszeć, albo może.
10 miesięcy temu / @nn
 
@nn Nie jest to schizma. Ryt trydencki nadal istnieje w Kościele katolickim. Nikt go nie znosił i Msze święte w rycie rzymskim równie ważne jak w językach narodowych.
10 miesięcy temu / Studencja_polsk
 
Czy to nie jest schizma? Przecież na II Soborze Watykańskim postanowiono, że ryt nabożeństw ma się i\odbywać w językach narodowych..Odprawianie mszy w języku łacińskim buduje sektowość wśród wiernych.
10 miesięcy temu / nn
 
Panu Bogu dzięki za ludzi z tak wspaniałą inicjatywą i błogosławieństwa Bożego dla ich pracy u podstaw..
10 miesięcy temu / Kefas
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.