DZIŚ JEST:   04   LIPCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Elżbiety Portugalskiej
Bł. Piotra Frassatiego
 
 
 
 

Częstochowa: homoprowokacja „tęczowych” i modlitewna odpowiedź katolików [RELACJA NA ŻYWO]

Częstochowa: homoprowokacja „tęczowych” i modlitewna odpowiedź katolików [RELACJA NA ŻYWO]
By Aw58/Wikimedia

Środowiska LGBT postanowiły zorganizować prowokację. Nie dość, że homoparada odbyła się w niezwykle ważnej dla katolików Częstochowie, koniec wydarzenia „tęczowych” zaplanowano u stóp Jasnej Góry, a homoseksualiści chcieli „pozdrowić” ojców paulinów, to jeszcze na porę imprezy wybrano niedzielę i godziny okołopołudniowe, gdy większość katolików uczestniczy w Mszach Świętych. Wierni nie pozostali obojętni wobec butnych planów środowisk LGBT i zorganizowali modlitewną odpowiedź. Na trasie homoparady pojawiły się również blokady.

 

Marsz środowisk LGBT i ich sojuszników ruszył o godzinie 11:00 z placu Daszyńskiego w Częstochowie. Na trasie natrafił na blokadę, dlatego też o godzinie 12:22 organizatorzy homoparady zdecydowali o jej ominięciu – wynika z internetowych relacji społeczności homoseksualnych i postępowych (Lambda Warszawa oraz Video-KOD na Facebooku).

 

Jak ustalił portal PCh24, o godzinie 12:32, na zmienionej trasie homoparady pojawiła się kolejna blokada. Uczestniczyło w niej około 100 osób. Wznosili okrzyki jak np. „chłopak-dziewczyna normalna rodzina”. Policja oddzieliła grupy narodowców oraz homoseksualistów.

  

Fot.PCh24

 

Po godzinie 13:00 narodowcy zaprzestali blokowania marszu środowisk LGBT i rozproszyli się. Związane było to z faktem, że homoparada została rozwiązana. Wbrew wcześniejszym planom, homoseksualiści nie manifestowali pod Jasną Górą i niepozdrowili” ojców paulinów. Jednak na godzinę 17:00 zapowiedzieli kolejne wydarzenie, tym razem w pobliskim parku. Dlatego też narodowcy pozostali w gotowości.

 

 

Fot.PCh24

 

Uczestnicy homoparady wznosili w jej strakcie okrzyki typu „wolność, równość, a nie faszyzm” czy „homofobia – to się leczy”, a także bardziej prowokacyjne „nacjonalizm – precz z klasztoru” i „wpuścić gejów na Jasną Górę”. Na „paradzie równości” dostrzec można było – oprócz tęczowych flag ruchu LGBT – flagi partii Razem, a także materiały stylizowane na flagę i godło Polski.

 

Fot.PCh24

 

Nasz reporter dostrzegł wśród banerów środowisk LGBT bluźniercze treści sugerujące wspieranie ruchu homoseksualnego przez Najświętszą Maryję Pannę.

 

Fot.PCh24

 

W sumie w wydarzeniu „tęczowych” brało udział od 1000 do 1500 osób (inne znane nam szacunki mówiły o 600, a nawet 200-300 osobach). Ich impreza spotkała się z niechęcią mieszkańców Częstochowy. Jak informuje nasz reporter, ludzie widząc homoseksualistów pukali się w czoło.

 

Gdy marsz LGBT zbliżył się do Jasnej Góry, świętego dla Polaków miejsca broniły środowiska katolickie. Przed nimi znajdowali się blokujący homoparadę narodowcy, a dopiero dalej (za policyjnym kordonem) czoło parady „tęczowych”.

 

Już o godzinie 12 pod Jasną Górą spotkali się obrońcy tradycyjnych wartości. Jak wynika z naszych informacji, było tam spokojnie, a przez megafon można było usłyszeć fragmenty publikacji dr Paul Cameron, amerykańskiego naukowca badającego homoseksualizm. W ramach Reduty Niepokalanej zgromadziło się około 150 osób, w tym młodzi katolicy z Krucjaty Młodych, aktywiści katoliccy i konserwatywni, środowiska pro-life oraz narodowcy.

 

Pod klasztorem jeszcze przed południem obecne były liczne siły policji, zasilone jeszcze około godziny 13 funkcjonariuszami z czterech dużych wozów.

 

Fot.PCh24 

 

Fot.PCh24

 

Fot.PCh24

 

Około godziny 13:20, a więc już po rozwiązaniu homoparady, policja przystąpiła do eskortowania środowisk LGBT w kierunku przeciwnym do „marszu równości” (a więc oddalając uczestników wydarzenia od Jasnej Góry). Wzdłuż kordonu szły grupy narodowców, które jednak rozpraszały się.

 

Fot.PCh24

 

 

MWł/WMa

 

 

Polecamy również:

Homoparada w Częstochowie, czyli lewica przyspiesza

 

   


DATA: 2018-07-09 12:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
15
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Byłem.Widziałem.Dzięki policji za prowadzenia porzadku.
ponad 1 rok temu / pol
 
Bezczelni, bo bezkarni. Niech spróbują czegoś takiego u Putina albo Łukaszenki!
ponad 1 rok temu / Zbigniew
 
Ich stolica jest jak wiesc glosi holiwood z tym, ze czesc przeniesli do Sydney,Brisben,Melbourne itd. Duze uznanie dla NARODOWCOW.
ponad 1 rok temu / Jara
 
@ Jarosław - coś ci się pomieszało we łbie! Przecież to właśnie tęczowi pchali się do paulinów, choć Częstochowa ogromna i nikt im nie bronił po tym mieście łazić! Jest wiele ulic w Częstochowie! W Częstochowie są w większości katolicy choć są i niewierzący - którzy sporo zarabiają na tych wierzących pielgrzymach!-,więc uważaj, bo restauratorzy mogą ci pyszczek obić, jak im pogonisz z miasta klientów/pielgrzymów. Sumując: "róbcie sobie niewierzący co chcecie w całym mieście" - ALE WARA WAM OD PAULINÓW I JASNEJ GÓRY!Niech wam nie odbija, bo wam wybijemy ze łbów takie pomysły! Dobrze tu ktoś powiedział, że jesteście jak huby czepiające się zdrowego organizmu...zajmijcie się w wolności konsumpcją waszych namiętności, jeśli taka wasza wola
ponad 1 rok temu / wara
 
A jakie!? Islam już macie!? Związek mężczyzny z mężczyzną to jest obrzydliwe szatanskie świństwo! To nie ma przyszłości! Proszę tego nie bronić bo to pochodzi od złego! Zawsze było jest i będzie małżeństwo kobieta i mężczyzna! To jest od Boga szatan nigdy tego nie zniszczy! Przykro mi oby na świecie wybuchła wojna to szatan już dawno jest pokonany! w przyszłości będzie Mężczyzna i Kobieta.
ponad 1 rok temu / Do Jarosław
 
Czy wam wszystkim odbiło. Jestem z Częstochowy i to na pewno nie jest miasto katolickie. Róbcie sobie u paulinów co chcecie ale od miasta wam wara.
ponad 1 rok temu / Jarosław
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.