DZIŚ JEST:   25   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Kleofasa
Bł. Ładysława z Gielniowa
 
 
 
 

Czeskie „nie” dla imigracyjnego paktu ONZ. Dokument uznano za niebezpieczny

Czeskie „nie” dla imigracyjnego paktu ONZ. Dokument uznano za niebezpieczny
Fot. REUTERS / FORUM
#IMIGRACJA    #PROTESTUJ.PL    #GLOBAL COMPACT    #ONZ    #MARRAKESZ    #UMOWA    #PAKT

Brak wystarczającego rozróżnienia między migracją legalną i nielegalną – to jeden z powodów dla których Czechy nie podpiszą globalnego paktu ONZ w sprawie migracji. Dokument będzie dyskutowany w grudniu w Marrakeszu. Polska wciąż nie zajęła w tej sprawie jednoznacznego stanowiska.

 

Decyzję w sprawie nieprzystąpienia do globalnego paktu ONZ w sprawie migracji czeski rząd podjął we środę. Czeski MSZ podkreślił, że pakt nie rozróżnia wystarczająco wyraźnie między migracją legalną i nielegalną.

 

Oficjalne stanowisko rządu mówi o tym, że dokument ONZ nie odpowiada na postulaty zgłaszane przez stronę czeską. To nie tylko wspomniany już brak rozróżnienia imigracji, ale brak stwierdzenia, że nielegalna migracja jest niepożądana. Nie ma też zaproponowanych przez UE zapisów o obowiązkowych powrotach nielegalnych migrantów.

 

Czesi rozważali przystąpienie do globalnego paktu, po zgłoszeniu zastrzeżeń, ale uznano, że takie działania legitymowałoby pakt, a zastrzeżenia – po podpisaniu dokumentu – de facto straciłyby na ważności. Stąd decyzja czeskiego rządu o nie przystępowaniu do umowy.

 

Globalny pakt o migracji ma zostać podpisany na początku grudnia w Marrakeszu. Do paktu nie przystąpią Stany Zjednoczone, Austria, Węgry, Bułgaria i Czechy. Zastrzeżenia zgłosiły m.in. władze Włoch, Szwajcarii i Japonii.

 

Uwagi do dokumentu zgłosiła też strona, która dotąd jednak nie zajęła jasnego stanowiska w sprawie. Minister Joachim Brudziński, szef MSW wprawdzie rekomendował rządowi nieprzystąpienie do umowy, ale premier Mateusz Morawiecki w swoich wypowiedziach nie składał dotąd tego rodzaju zapewnień, a poruszał się w sferze prawdopodobnych działań.

 

Właśnie to niejasne stanowisko sprawiło, że powstała akcja „NIE! Dla pierwszej międzynarodowej umowy zachęcającej do masowej migracji!”. Akcja jest sygnałem dla polskiego rządu, że obywatele nie godzą się na utratę suwerenności w zakresie polityki migracyjnej Polski. Apel można podpisać na platformie protestuj.pl

 

Źródło: interia.pl

MA


DATA: 2018-11-14 15:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

ONZ to początek indoktrynacji żydo-masonerii nad światem
ponad 1 rok temu / irtur
 
W głowie się nie mieści.
ponad 1 rok temu / Lu
 
Kto jest w ONZ jaka narodowośc i kto za nim stoi? Czy wbrew rządowi i Polsce mogli???? W piątek 30 czerwca 2017r. w Gdańsku prezydenci tych miast podpisali wspólną deklarację. Wyrażają w niej gotowość oraz chęć przyjmowania przez Polskę uchodźców oraz imigrantów zwanych uchodźcami. Mateusz Piławski określił samorządowców parszywa jedenastka. Krakowa Jacek Majchrowski b SLD, Białegostoku Tadeusz Truskolaski PO, Bydgoszczy Rafał Bruski PO, Gdańska Paweł Adamowicz PO, Lublina Krzysztof Żuk PO, Łodzi Hanna Zdanowska PO, Poznania Jacek Jaśkowiak PO, Rzeszowa Tadeusz Ferenc SLD, Szczecina Piotr Krystek PO, Warszawy Gronkiewicz Waltz PO i Wrocławia Rafał Dutkiewicz PO, miał być również Katowic Krupa Marcin ale był nieobecny.
ponad 1 rok temu / Piotr
 
Rząd jak podpisze pakt emigracyjny to straci zaufanie wszystkich prawdziwych Polaków,którzy w większości popierają PiS i na pewno przegra wybory w 2019r .Straci zaufanie
ponad 1 rok temu / cichy
 
Czy tylko mnie się wydaje że ludzie w dzisiejszych czasach są inni (czyt. gorsi) niż jeszcze z 10 lat temu?? Nie wiem gdzie to wszystko zmierza, ale czarno to widzę!!!
ponad 1 rok temu / Ann
 
Trzeba patrzeć PiS-owi na ręce,w wielu kwestiach juz okłamał.
ponad 1 rok temu / www
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.