DZIŚ JEST:   15   LISTOPADA   2019 r.

Św. Alberta Wielkiego, Doktora Kościoła
Św. Leopolda III
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Poprzedni mój komentarz był do @magis
10 miesięcy temu / Anaja
 
Powody są jasne. Wybrzmiały one na debacie w 2016 r. (gośćmi byli: Terlikowski, prawnik z Ordo Juris, ks.Kancelarczyk z Fundacji Małych Stópek i s. Ewa Jędrzejak boromeuszka ? prezes Fundacji ?Evangelium Vitae? i organizatorka Okna Życia we Wrocławiu -wszyscy prelegenci byli "za" oknami życia). Niestety, obecny na widowni ks.Dzierżanowski dyrektor Domu Matki i Dziecka w Opolu ma inną wizję na pomoc matkom i dzieciom (właśnie bez okien życia) i to on ma ciągle największy wpływ na decyzję biskupa. (O tej debacie z 2016r. można znaleźć informacje w internecie i o powodach odmowy trochę też.) W skrócie, ks.Dzierżanowski mówił, że trzeba dać szansę matce zaopiekować się dzieckiem...
10 miesięcy temu / Anaja
 
@Anaja; ok, rozumiem. Może są jakieś powody i warto o to zapytać Kurię - tu nie chodzi o jakąś błahostkę. Ostatnio chodziłem po niedużym mieście Rumia i tam (niedaleko torów) na bocznej ulicy stała willa i w niej też było okno życia. Ale zdaje się, że to rzeczywiście było jakieś zgromadzenie.
10 miesięcy temu / magis
 
@magis. Chodziło o udostępnienie miejsca na takie "okno" i jego obsługę przez KK. Nie było na to zgody biskupa (więc żadne zgromadzenie w takiej sytuacji nie podejmie się takiego dzieła), mimo przeznaczonych na to 60 tys. Nie słyszałam żeby w Polsce takie okna były prowadzone przez ludzi spoza Kościoła, dlatego tym bardziej interesujące jest jak to robią Czesi.
10 miesięcy temu / Anaja
 
@Anaja; to smutne. Wynika z tego, że biskup rządzi w Opolu.
10 miesięcy temu / magis
 
No nie wiem.
10 miesięcy temu / wiem
 
Wiadomo, ONZ jest za ludobójstwem.
10 miesięcy temu / Monarchista
 
To bardzo interesujące jak Czesi utrzymują swoje okna życia. U nas są zawsze zlokalizowane przy jakimś zgromadzeniu/zakonie żeńskim. A tam? Zabrakło mi tej informacji w artykule. Może udałoby się w końcu założyć takie okno w Opolu, gdzie radni chcieli i mieli pieniądze na ten cel, ale nie było przychylności biskupa...
10 miesięcy temu / Anaja
 
Okna źycia właśnie realizują założenia wymienionych artykułów w kontekście dzieci niechcianych - ratują im życie i dają możliwość adopcji. Niech ONZ prxyjrzy się w strukturach SWOJEJ MAFII takim krajom jak Norwegia i Szwecja oraz Niemcy gdzie dzieci są wręcz siłą wyrywane z biologicznych rodzin i przekazywane pedałom i tzw rodxiną zastępczym. Tych dzieci nikt nie adoptuje, wtedy nie popłyną pieniądze i biznes się nie będxie kręcił (stanowiska pracy, dopłaty, pensje rodzin zastępczych).
10 miesięcy temu / John
 
ONZ - kompletnie nieużyteczna i nieskuteczna biurokracja, wspierająca jedynie samą siebie! Nie wspomnę o Srebrenicy,gdy żołnierze ONZ (konkretnie Holendrzy) obojętnie przyglądali się mordowaniu Bośniaków przez Serbów.W ostatnich latach nie potrafiło rozwiązać żadnego problemu światowego, załagodzić żadnego konfliktu.I jak w państwach plemiennych - sekretarz bierze kosmiczną pensję i stara się ściągnąć do siebie jak najwięcej krajanów i kumpli,powiększać sekretariaty i agencje. Wystąpienie przeciw oknom życia to tylko jeden przejaw kompletnej aberracji i psychozy!Jedyną nadzieją dla świata jest Trump - jeśli USA przestaną płacić swoją maksymalną składkę (za którą inne państwa mogą ich bezkarnie obrażać i wyklinać!)- to cała ta szopka się zawali!
10 miesięcy temu / gość
 
ONZ to masońska instytucja. Jej mottem jest zabij chrześcijańskie dziecko i sprowadź 12 islamskich imigrantów. ONZ powinno przestać istnieć, to protoplasta Planned Parenthood. Brawa dla Czechów. Może dzięki tym oknom otworzą też okna dla wiary, gdyż to mocno zlaicyzowany kraj.
10 miesięcy temu / banita
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.