DZIŚ JEST:   01   KWIETNIA   2020 r.

Św. Hugona, biskupa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Poprzedni mój komentarz był do @magis
ponad 1 rok temu / Anaja
 
Powody są jasne. Wybrzmiały one na debacie w 2016 r. (gośćmi byli: Terlikowski, prawnik z Ordo Juris, ks.Kancelarczyk z Fundacji Małych Stópek i s. Ewa Jędrzejak boromeuszka ? prezes Fundacji ?Evangelium Vitae? i organizatorka Okna Życia we Wrocławiu -wszyscy prelegenci byli "za" oknami życia). Niestety, obecny na widowni ks.Dzierżanowski dyrektor Domu Matki i Dziecka w Opolu ma inną wizję na pomoc matkom i dzieciom (właśnie bez okien życia) i to on ma ciągle największy wpływ na decyzję biskupa. (O tej debacie z 2016r. można znaleźć informacje w internecie i o powodach odmowy trochę też.) W skrócie, ks.Dzierżanowski mówił, że trzeba dać szansę matce zaopiekować się dzieckiem...
ponad 1 rok temu / Anaja
 
@Anaja; ok, rozumiem. Może są jakieś powody i warto o to zapytać Kurię - tu nie chodzi o jakąś błahostkę. Ostatnio chodziłem po niedużym mieście Rumia i tam (niedaleko torów) na bocznej ulicy stała willa i w niej też było okno życia. Ale zdaje się, że to rzeczywiście było jakieś zgromadzenie.
ponad 1 rok temu / magis
 
@magis. Chodziło o udostępnienie miejsca na takie "okno" i jego obsługę przez KK. Nie było na to zgody biskupa (więc żadne zgromadzenie w takiej sytuacji nie podejmie się takiego dzieła), mimo przeznaczonych na to 60 tys. Nie słyszałam żeby w Polsce takie okna były prowadzone przez ludzi spoza Kościoła, dlatego tym bardziej interesujące jest jak to robią Czesi.
ponad 1 rok temu / Anaja
 
@Anaja; to smutne. Wynika z tego, że biskup rządzi w Opolu.
ponad 1 rok temu / magis
 
No nie wiem.
ponad 1 rok temu / wiem
 
Wiadomo, ONZ jest za ludobójstwem.
ponad 1 rok temu / Monarchista
 
To bardzo interesujące jak Czesi utrzymują swoje okna życia. U nas są zawsze zlokalizowane przy jakimś zgromadzeniu/zakonie żeńskim. A tam? Zabrakło mi tej informacji w artykule. Może udałoby się w końcu założyć takie okno w Opolu, gdzie radni chcieli i mieli pieniądze na ten cel, ale nie było przychylności biskupa...
ponad 1 rok temu / Anaja
 
Okna źycia właśnie realizują założenia wymienionych artykułów w kontekście dzieci niechcianych - ratują im życie i dają możliwość adopcji. Niech ONZ prxyjrzy się w strukturach SWOJEJ MAFII takim krajom jak Norwegia i Szwecja oraz Niemcy gdzie dzieci są wręcz siłą wyrywane z biologicznych rodzin i przekazywane pedałom i tzw rodxiną zastępczym. Tych dzieci nikt nie adoptuje, wtedy nie popłyną pieniądze i biznes się nie będxie kręcił (stanowiska pracy, dopłaty, pensje rodzin zastępczych).
ponad 1 rok temu / John
 
ONZ - kompletnie nieużyteczna i nieskuteczna biurokracja, wspierająca jedynie samą siebie! Nie wspomnę o Srebrenicy,gdy żołnierze ONZ (konkretnie Holendrzy) obojętnie przyglądali się mordowaniu Bośniaków przez Serbów.W ostatnich latach nie potrafiło rozwiązać żadnego problemu światowego, załagodzić żadnego konfliktu.I jak w państwach plemiennych - sekretarz bierze kosmiczną pensję i stara się ściągnąć do siebie jak najwięcej krajanów i kumpli,powiększać sekretariaty i agencje. Wystąpienie przeciw oknom życia to tylko jeden przejaw kompletnej aberracji i psychozy!Jedyną nadzieją dla świata jest Trump - jeśli USA przestaną płacić swoją maksymalną składkę (za którą inne państwa mogą ich bezkarnie obrażać i wyklinać!)- to cała ta szopka się zawali!
ponad 1 rok temu / gość
 
ONZ to masońska instytucja. Jej mottem jest zabij chrześcijańskie dziecko i sprowadź 12 islamskich imigrantów. ONZ powinno przestać istnieć, to protoplasta Planned Parenthood. Brawa dla Czechów. Może dzięki tym oknom otworzą też okna dla wiary, gdyż to mocno zlaicyzowany kraj.
ponad 1 rok temu / banita
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.