DZIŚ JEST:   27   MAJA   2020 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Czesi rozmawiają o ochronie granic przed imigrantami. Premier zwołał spotkanie

Czesi rozmawiają o ochronie granic przed imigrantami. Premier zwołał spotkanie
Premier Czech Andrej Babis, fot. REUTERS/Eric Vidal

Czeski premier Andrej Babis zwołał posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, podczas którego politycy będą rozmawiać nt. ochrony granic kraju. Spotkanie ma pozwolić na dopracowanie i skonsultowanie projektu działań, na wypadek chęci odesłania przez Niemcy imigrantów do krajów ich pochodzenia.

 

Sąsiadująca z Niemcami Republika Czeska obawia się, że jeśli rząd Angeli Merkel zdecyduje się na odesłanie części imigrantów do krajów pochodzenia, będą oni chcieli przedostać się do Czech, aby uniknąć deportacji. Premier Andrej Babis zdecydował o zwołaniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego, której tematem miała być nielegalna migracja. Czeski przywódca chce wypracować rozwiązania, które miałyby zapobiec przenikaniu afrykańskich imigrantów z Niemiec do Czech.

 

W ostatnim czasie czeski przywódca podkreślał, że jednym z największych problemów Unii Europejskiej jest nielegalna imigracja. Podkreślił, że Republika Czeska będzie starała się walczyć z tym zjawiskiem, a przede wszystkim chronić swoich obywateli. Podczas czwartkowego spotkania przywódców państw Grupy Wyszehradzkiej, Andrej Babis zapowiedział, że przedstawiciele jego rządu nie wezmą udziału w spotkaniu organizowanym przez Radę Europejską, której tematem będzie imigracja. W podobnym tonie wypowiedzieli się pozostali liderzy Grupy V4, a także kanclerz Austrii Sebastian Kurz. Babis postanowił jednak rozmawiać o tym w gronie krajowych polityków.

 

W rozmowie z czeskimi mediami Andrej Babis powiedział również, że przygotowano już wstępny plan kryzysowy na wypadek wzmożonej aktywności nielegalnych imigrantów w okolicach granicy niemiecko-czeskiej. Premier podkreślił, że rząd będzie chronił obywateli i granic kraju. W newralgicznym miejscach mają pojawić się liczne kontrole Straży Granicznej, a także policji.

 

 

Źródło: dorzeczy.pl, Radio Praha

WMa

 


DATA: 2018-06-22 20:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zapewne nie tylko Czechy będą w orbicie zainteresowania "uchodźców"...
ponad 1 rok temu / ma
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.