DZIŚ JEST:   27   WRZEŚNIA   2020 r.

XXVI Niedziela zwykła
Św. Wincentego a Paulo
Św. Elzeara de Sobran
 
 
 
 

Część wiernych z Jasienicy popiera decyzję biskupa

Część wiernych z Jasienicy popiera decyzję biskupa

Na prośbę wiernych kościół parafii Narodzenia Pańskiego w Jasienicy został zamknięty. Nie wszyscy wierni popierają podział dokonujący się za sprawą ks. Wojciecha Lemańskiego, wspieranego przez liberalne media. Sytuacja w Jasienicy jest dalej napięta.


- Już na Mszy o godz. 8 były okrzyki w kościele, gdyż ks. Lemański dostał dekret od biskupa mówiący o tym, żeby już nie odprawiał Mszy św. w kościele jasienickim. Część wiernych nie potrafiła przyjąć dyspozycji dekretu biskupa więc rzeczywiście było realne zagrożenie profanacji świątyni – podkreślał ks. Grzegorz Chojnicki, administrator parafii.


Duchowny wyznaczony przez kurię warszawsko-praską jest… zastraszany  – stwierdziła w rozmowie z TVP.info jedna z mieszkanek miejscowości. Dochodziło do gróźb i wyzwisk wobec administratora parafii. Z groźbami spotykają się także ci wierni, którzy nie zamierzają się buntować wobec decyzji ich biskupa. Ludzie boją się zwolenników odwołanego proboszcza – dodał inny z parafian. Nim doszło do wydania decyzji o zamknięciu kościoła, dobrze zorganizowana grupa zwolenników ks. Lemańskiego blokowała świątynię chcąc uniemożliwić innym wiernym udział we Mszy.


Ciągle powtarza się ta sama sytuacja. Jeśli ksiądz Wojciech Lemański twierdzi, że jest kapłanem Kościoła katolickiego, to ma nad sobą, jak każdy, zwierzchników.. (...) Cała sytuacja rozgrywa się przez te wszystkie miesiące dlatego, że ksiądz Wojciech Lemański nie podporządkowuje się decyzjom swoich zwierzchników, twierdząc, że jest kapłanem Kościoła. Cóż to za kapłan, który nie uznaje autorytetu swojego zwierzchnika? – pytała jedna z parafianek.
Źródło: TVP.info

mat


DATA: 2014-04-16 20:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

do akcji wkroczyli róznież ateiści podsycając całą mistyfikację. Będzie wrzało bo własnie oni tego nie odpuszczą, weszli w środowisko i odgrywają wiernych. Tu oczywiście największe ZŁO wyrządza Lemański. Myśle ze Oktawa Wielkanocna nie zmieni tego typa i wciąż pod skrzydłami tvn-u lub innych antykleryklalnych mediów będzie bruździł w Kościele Katolickim w Polsce. Kościół ma najwięcej wrogów w swoim stanie duchownym. I to jest największy problem. Módlmy się dzisiaj za tego lemańskiego.
ponad 6 lat temu / andrzej
 
@masad/ Nie brakuje nam Wyszyńskiego tylko brakuje nam Prymasa z prawdziwego zdarzenia. Prymasa wybieranego dożywotnio, a nie wymienianego co kilka lat. Bo tylko taki Prymas może prowadzić jakąś długotrwałą politykę na danym obszarze. Kadencyjność w Kościele to DRAMAT!!!. pozdr MK
ponad 6 lat temu / mar219
 
W Wielki Tydzień uderzyć w ranny Kościół? Kapłanie Lemański? Synagoga Szatana już czeka. Sanhedryn nie zleca przestępstw dla dobra przestępcy.On ma swoje
ponad 6 lat temu / Leo
 
Boże RATUJ!!! Proszę porównać zachowanie księdza Małkowskiego, który pokornie podporządkowywał się każdej decyzji swych zwierzchników. Brak przywództwa i autorytetu wśród biskupów jest, aż nazbyt widoczny i niebezpieczny i szkodliwy dla naszego K.Rz.-K.! Brakuje nam Osoby na miarę Księdza KARDYNAŁA WYSZYŃSKIEGO. Módlmy się o WODZA spośród biskupów na ciężkie i trudne czasy. Boże przez wstawiennictwo Matki Twojej i naszej oraz Świętych Patronów Polski zmiłuj się i pomóż swej polskiej owczarni!
ponad 6 lat temu / masd
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.