DZIŚ JEST:   06   LIPCA   2020 r.

Św. Marii Goretti, męczennicy
Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


tu nie trzeba być przemądrzałym znawcą kościelnych przepisów każdy człowiek wierzący, że Bóg jest realnie obecny w Najświętszym Sakramencie po prostu upada przed Bogiem na twarz ! Wielbi Boga całym sobą ! Kocha Boga ! Przyjęcie Komunii Świętej na kolanach to najwyższy szacunek jaki człowiek może oddać Bogu który przychodzi do jego serca! W mojej parafii też księża "wymuszają " przyjmowanie byle jak na stojąco ! Na stojąco to nie jest postawa przed Bogiem !!! Dlatego coraz więcej ludzi ucieka do balasek żeby uklęknąć !!!! Lud wie jak godnie przyjąć Boga a kapłan nie wie ???? Dziwne ....to jest od szatana ,że się do Komunii Świętej ludzkie nie zginają kolana.....
3 miesiące temu / acf
 
Przykładem może być diecezja siedlecka gdzie po latach niszczenia czci do Najświętszego Sakramentu ludzie prości odzyskują balaski, pateny i kolana. Wierzący Biskup. Nadal bardzo się dziwię że można po polsku coś napisać przeciw obyczajom katolickim w Polsce. Prywatnie sądzę że taka osoba już nie jest Polakiem. Przyczyniły się do tego nie kontrolowane "ruchy pentakostalne z zachodu" które bez kontroli zmiażdżyły polską pobożność. I tak mamy tysiące zmiażdżonych przez praktyki "ruchów odnowowych" których ojcowie pozytywnie odczytali pisma Hegla,Marksa i kilku innych byłych otwartych wrogów Kościoła. Ta wiedza już jest dostępna na gruncie akademickim. Lenistwo i strach mogą stanąć na przeszkodzie w dotarciu do niej. Wystarczy posłuchać Ks. profesora Stanisława Guza czy innych.
ponad 3 lata temu / Leo
 
To tylko pretekst, ta żółtaczka (pewnie tam sporo imigrantów zza Buga). W podobny sposób zmuszono ludzi do przyjmowania komunii św w pozycji stojącej. Zlikwidowanie balasków i narzucenie ludziom ustawiania się w kolejce do komunii św. zmusza ludzi, którzy w większości z radością by uklękli, by przyjąć Pana, do wygibasów za plecami stojących przed nimi. To przykre, patrzeć na to, jak ludzie szybko kucają za plecami innych przed przystąpieniem do komunii św. Muszę pochwalić moją parafię pw. Św. Elżbiety w Powsinie, gdzie balaski ocalały, co pozwala ludziom na przyjmowanie Ciała Pańskiego z szacunkiem, klęcząc. Do niedawna nawet kazania były wygłaszane z ambony (nowy proboszcz, niestety, nie chce się na ambonę pofatygować).
ponad 3 lata temu / MAC
 
JPII nauczał: "Komunia Sw. TYLKO do ust i na KLĘCZKACH" ale wielu polskich duchownych woli stawiac JPII pomniki (często bez podobienstwa) niż stosowac w życiu jego nauki.
ponad 3 lata temu / 1
 
Panie Michale, tak bardzo niepokoi Pana przyjmowanie Komunii św. "na rękę", a nie martwi Pana ZGODA biskupów miejsca na ustanawianie tzw. "nadzwyczajnych świeckich szafarzy", którzy udzielają Komunii św. w trakcie Eucharystii (mężczyźni żonaci w wieku 25-65 lat; w niektórych diecezjach jest ich więcej niż kapłanów). Ich posługę tłumaczy się tym, że bez owych "szafarzy" udzielanie Komunii św. będzie trwało zbyt długo! Kuriozalne! Dokąd księża się tak spieszą? Dla mnie to jest PROFANACJA Najświętszego Sakramentu i w wielu polskich parafiach ma miejsce codziennie!!! Kapłani sami na własną prośbę rezygnują z IM tylko przynależnej posługi wobec wiernych. Przecież udzielanie Komunii św. to istotna część każdej Mszy św. i w sytuacji kadrowej kościoła w Polsce nie ma żadnych przesłanek, aby tolerować ustanawianie "nadzwyczajnych świeckich szafarzy"!!!
ponad 3 lata temu / A-Z
 
Matka Najswietsza i Apostolowie zawsze przyjmowali Pana Jezusa w postawie kleczacej KROPKA. Kto tego nie wiem niech doczyta sobie w pismach mistykow jak np. Mistyczne Miasto Boze czy np. Ostrzezenie z zaswiatow. I blagam nie mowcie ze to zakazane albo wizje prywatne bo zal mnie ogarnia na glupote ludzka. Nie istieja zadne objawienia prywatne, bo Duch Swiety poucza lud przez kokretne osoby jak np. sw.s Fausytyne czy sw. Marie z Agredy. CSSML
ponad 3 lata temu / owca.Chrystusa
 
św. Franciszek, I List od Kustoszów, c.d: "Także imiona i słowa Pańskie napisane, gdziekolwiek znajdą w miejscach nieodpowiednich, niech podejmują i składają w godnym miejscu. I w każdym kazaniu, które głosicie, nakłaniajcie lud do pokuty i [przypominajcie], że nikt nie może zbawić się, jeśli nie przyjmuje Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (por. J 6, 54); a gdy kapłan je konsekruje na ołtarzu i na inne miejsce przenosi, niech wszyscy ludzie na klęczkach oddają chwałę, uwielbienie i cześć Panu Bogu żywemu i prawdziwemu. I Jego chwałę tak głoście i opowiadajcie wszystkim narodom, aby o każdej godzinie i na głos dzwonu wszystek lud na całej ziemi zawsze oddawał chwałę i składał dzięki Bogu Wszechmogącemu."
ponad 3 lata temu / Magdalena
 
Boga czci się na kolanach.A jeżeli masz sztywne kolano, to cała Twoja świadomość, cała dusza i serce jest na kolanach
ponad 3 lata temu / Syk
 
Nie podzielam tego poglądu. Bóg to nie kumpel do poklepywania pp ramieniu. Pozdrawiam.
ponad 3 lata temu / Kazio
 
Błędna diagnoza. Przyjmowanie komunii na rękę zbliża do Boga i zwiększa troskę o relację.
ponad 3 lata temu / Rob
 
"...z powodu lokalnego wzrostu zachorowań na wirusowe zapalenie wątroby wiernym zasugerowano, że mogą przyjmować Ciało Chrystusa do rąk." Kto pisze coś takiego to znaczy, że nie wierzy w Transsubstancjacje. Nie wie z czym ma do czynienia. Proste.
ponad 3 lata temu / Nasa
 
"z powodu lokalnego wzrostu zachorowań na wirusowe zapalenie wątroby wiernym zasugerowano, że mogą przyjmować Ciało Chrystusa do rąk" - gdzie tu sens? Przecież przyjmowanie Komunii "do rąk" to wprowadzenie dodatkowego etapu - dłoni osoby przyjmującej Komunię. Przy tym, nie jest eliminowany żaden z etapów występujących przy przyjmowaniu do ust, zwłaszcza eliminowaniu pośrednictwa dłoni kapłana. Oznacza to że ryzyko choroby przy przyjmowaniu Komunii do rąk jest większe, bo przecież przyjmujący nie myje rąk przed przystąpieniem do Komunii, a w kościele dotyka choćby ławek, na których mogą być chorobotwórcze drobnoustroje.
ponad 3 lata temu / r
 
"w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby, co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić (Mk 16,17-18)" jakaś głupia choroba miała by się przenosić za pośrednictwem Pana Jezusa? Gdzie nasza wiara?
ponad 3 lata temu / jarek
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.