DZIŚ JEST:   17   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
 
 
 
 

Czerwony zbrodniarz nie trafi na Wojskowe Powązki. Pogrzeb Kiszczaka bez asysty honorowej

Czerwony zbrodniarz nie trafi na Wojskowe Powązki. Pogrzeb Kiszczaka bez asysty honorowej
fot.Tadeusz Zagozdzinski/FORUM

Chociaż lewicowo-liberalne media określały Czesława Kiszczaka mianem „człowieka honoru”, to zgodnie z decyzją Ministerstwa Obrony Narodowej szef komunistycznych służb specjalnych nie otrzyma na pogrzebie honorowej asysty. Ponadto MON „nie planuje przyznania miejsca pochówku na terenie Wojskowego Cmentarza na warszawskich Powązkach” – czytamy w oświadczeniu.

 

Aktywność generała Kiszczaka została krótko a celnie opisana w oświadczeniu dr Łukasza Kamińskiego, prezesa IPN. „Na postać Czesława Kiszczaka patrzymy zwykle jako na współtwórcę stanu wojennego i najbliższego współpracownika Wojciecha Jaruzelskiego. Nie powinniśmy jednak zapominać, że swoją służbę komunistycznemu totalitaryzmowi rozpoczął już w 1945 roku w kierowanej bezpośrednio przez sowieckich oficerów okrutnej Informacji Wojskowej” – napisał Kamiński.

 

„Zajmował się zarówno rozpracowywaniem żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, jak i prowadzeniem śledztw przeciwko osobom podejrzanym o takie „przestępstwa” jak próba ucieczki do wolnego świata. Wierna służba systemowi komunistycznemu zaprowadziła go na szczyty hierarchii państwowej – pełnił funkcje szefa wywiadu wojskowego i Wojskowej Służby Wewnętrznej, wreszcie ministra spraw wewnętrznych. Kiszczak ponosi odpowiedzialność za wszystkie zbrodnie aparatu represji z lat 80. – za śmierć górników z „Wujka”, zamordowanie księdza Jerzego Popiełuszki i Grzegorza Przemyka, za dziesiątki innych ofiar, za cierpienie tysięcy represjonowanych i ich rodzin. I to właśnie o nich powinniśmy przede wszystkim dziś pamiętać” – podsumował Kiszczaka prezes IPN.

 

Opinie IPN o komunistycznym aparatczyku podziela MON. „W związku ze śmiercią gen. w st. spocz. Czesława Kiszczaka, Ministerstwo Obrony Narodowej informuje, że zmarłemu nie planuje przyznania miejsca pochówku na terenie Wojskowego Cmentarza na warszawskich Powązkach, a w uroczystościach pogrzebowych nie przewiduje się udziału wojskowej asysty honorowej. W uroczystościach pogrzebowych nie będzie uczestniczył minister obrony narodowej ani żaden inny oficjalny przedstawiciel resortu” – poinformował rzecznik prasowy resortu, płk Jacek Sońta.

 Źródło: ipn.gov.pl / mon.gov.pl

MWłDATA: 2015-11-06 09:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@dime:jeszcze musisz trochę popracować nad polską gramatyką, żeby lepiej udawać Polaka...
ponad 3 lata temu / dime
 
Co do Kiszczaka ma Szef MOB Pan Sieminiak? Niestety ale jego kandencja dobiegla konca i dlatego sie msci na jednym z osbosistosci Okraglego Stolu Generala Kiszczaka reprezentujacego byly Rezim PRL. Na uwage moze zaslugiwac to, ze dzieki wlasnie Dialogu Wladz PRL i Solidarnsci zakonczyla sie era PRL jak i domino upadl Blok wraz z ZSRR. Mysle, ze i Polacy powinni byc wdzieczni S/P Generalowi KIszczak. A i , ze Siemioniuk rperezentowal te byla wladze PO wspolczesnej Polski jest to i zarazem zemsta na narodzie Polski. Posumowujac General Kiszczak mial wklad w istote porozumien i przemian i nalezy mu sie od Panstwa w jakis sposob pogrzeb z godnoscia ze strony Panstwa. Panie Sieminiak Pan jest skonczony a General Kiszczak niech odpoczywa w Pokoju Wiecznym. Jest jeden sedzias Bog i to on go oceni a historia tez z czasem go oceni. A to dlaczego sie nie mowi o przebaczeniu i modleniu za wrogow. Zdaje sie , ze chrzescijanski narod zapomnial o nauce Chrystusa.Kim jest Jezus?
ponad 3 lata temu / dime
 
Miłujcie nieprzyjaciół waszych!
ponad 3 lata temu / Czerwony Brygadier
 
Co nas obchodzą byli agenci "sił wrogich Polsce". Ważne jest kto teraz jest agentem "sił wrogich Polsce". Kto w całej palecie polityków w Polsce (sejmiki, sejm, senat) jest w stanie powiedzieć publicznie " Nie jestem zakładnikiem sił wrogich Polsce". Nikt? Znajdzie się 10 sprawiedliwych? Nie. Nie. Nie!
ponad 3 lata temu / Leo
 
Żadne R.I.P. Św. Jan zalecał aby się za takich nie modlić. Zastosuję się do rady świętego.
ponad 3 lata temu / Leaf427
 
a kto prosił o miejsce na Powązkach i asystę? Bedzie miał godny pogrzeb zorganizowany przez rodzinę , a Jemu teraz nie zaszkodzi swymi inwektywami nawet kaminski z ipn. R.I.P.
ponad 3 lata temu / Jasiek z Turkowic
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.