DZIŚ JEST:   13   LIPCA   2020 r.

III Objawienie w Fatimie
Św. Andrzeja Świerada, pustelnika
Św. Benedykta, męczennika
 
 
 
 

Czerwony zbrodniarz nie trafi na Wojskowe Powązki. Pogrzeb Kiszczaka bez asysty honorowej

Czerwony zbrodniarz nie trafi na Wojskowe Powązki. Pogrzeb Kiszczaka bez asysty honorowej
fot.Tadeusz Zagozdzinski/FORUM

Chociaż lewicowo-liberalne media określały Czesława Kiszczaka mianem „człowieka honoru”, to zgodnie z decyzją Ministerstwa Obrony Narodowej szef komunistycznych służb specjalnych nie otrzyma na pogrzebie honorowej asysty. Ponadto MON „nie planuje przyznania miejsca pochówku na terenie Wojskowego Cmentarza na warszawskich Powązkach” – czytamy w oświadczeniu.

 

Aktywność generała Kiszczaka została krótko a celnie opisana w oświadczeniu dr Łukasza Kamińskiego, prezesa IPN. „Na postać Czesława Kiszczaka patrzymy zwykle jako na współtwórcę stanu wojennego i najbliższego współpracownika Wojciecha Jaruzelskiego. Nie powinniśmy jednak zapominać, że swoją służbę komunistycznemu totalitaryzmowi rozpoczął już w 1945 roku w kierowanej bezpośrednio przez sowieckich oficerów okrutnej Informacji Wojskowej” – napisał Kamiński.

 

„Zajmował się zarówno rozpracowywaniem żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, jak i prowadzeniem śledztw przeciwko osobom podejrzanym o takie „przestępstwa” jak próba ucieczki do wolnego świata. Wierna służba systemowi komunistycznemu zaprowadziła go na szczyty hierarchii państwowej – pełnił funkcje szefa wywiadu wojskowego i Wojskowej Służby Wewnętrznej, wreszcie ministra spraw wewnętrznych. Kiszczak ponosi odpowiedzialność za wszystkie zbrodnie aparatu represji z lat 80. – za śmierć górników z „Wujka”, zamordowanie księdza Jerzego Popiełuszki i Grzegorza Przemyka, za dziesiątki innych ofiar, za cierpienie tysięcy represjonowanych i ich rodzin. I to właśnie o nich powinniśmy przede wszystkim dziś pamiętać” – podsumował Kiszczaka prezes IPN.

 

Opinie IPN o komunistycznym aparatczyku podziela MON. „W związku ze śmiercią gen. w st. spocz. Czesława Kiszczaka, Ministerstwo Obrony Narodowej informuje, że zmarłemu nie planuje przyznania miejsca pochówku na terenie Wojskowego Cmentarza na warszawskich Powązkach, a w uroczystościach pogrzebowych nie przewiduje się udziału wojskowej asysty honorowej. W uroczystościach pogrzebowych nie będzie uczestniczył minister obrony narodowej ani żaden inny oficjalny przedstawiciel resortu” – poinformował rzecznik prasowy resortu, płk Jacek Sońta.

 Źródło: ipn.gov.pl / mon.gov.pl

MWłDATA: 2015-11-06 09:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@dime:jeszcze musisz trochę popracować nad polską gramatyką, żeby lepiej udawać Polaka...
ponad 4 lata temu / dime
 
Co do Kiszczaka ma Szef MOB Pan Sieminiak? Niestety ale jego kandencja dobiegla konca i dlatego sie msci na jednym z osbosistosci Okraglego Stolu Generala Kiszczaka reprezentujacego byly Rezim PRL. Na uwage moze zaslugiwac to, ze dzieki wlasnie Dialogu Wladz PRL i Solidarnsci zakonczyla sie era PRL jak i domino upadl Blok wraz z ZSRR. Mysle, ze i Polacy powinni byc wdzieczni S/P Generalowi KIszczak. A i , ze Siemioniuk rperezentowal te byla wladze PO wspolczesnej Polski jest to i zarazem zemsta na narodzie Polski. Posumowujac General Kiszczak mial wklad w istote porozumien i przemian i nalezy mu sie od Panstwa w jakis sposob pogrzeb z godnoscia ze strony Panstwa. Panie Sieminiak Pan jest skonczony a General Kiszczak niech odpoczywa w Pokoju Wiecznym. Jest jeden sedzias Bog i to on go oceni a historia tez z czasem go oceni. A to dlaczego sie nie mowi o przebaczeniu i modleniu za wrogow. Zdaje sie , ze chrzescijanski narod zapomnial o nauce Chrystusa.Kim jest Jezus?
ponad 4 lata temu / dime
 
Miłujcie nieprzyjaciół waszych!
ponad 4 lata temu / Czerwony Brygadier
 
Co nas obchodzą byli agenci "sił wrogich Polsce". Ważne jest kto teraz jest agentem "sił wrogich Polsce". Kto w całej palecie polityków w Polsce (sejmiki, sejm, senat) jest w stanie powiedzieć publicznie " Nie jestem zakładnikiem sił wrogich Polsce". Nikt? Znajdzie się 10 sprawiedliwych? Nie. Nie. Nie!
ponad 4 lata temu / Leo
 
Żadne R.I.P. Św. Jan zalecał aby się za takich nie modlić. Zastosuję się do rady świętego.
ponad 4 lata temu / Leaf427
 
a kto prosił o miejsce na Powązkach i asystę? Bedzie miał godny pogrzeb zorganizowany przez rodzinę , a Jemu teraz nie zaszkodzi swymi inwektywami nawet kaminski z ipn. R.I.P.
ponad 4 lata temu / Jasiek z Turkowic
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.