DZIŚ JEST:   30   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Apostoła
Bł. Jana z Vercelli
 
 
 
 

Czerwonoarmiści wjadą do Polski. Będą bronić pomników sowieckiej armii

Czerwonoarmiści wjadą do Polski. Będą bronić pomników sowieckiej armii
Fot. Grazyna Myslinska / FORUM

W miejscowości Borne Sulinowo w latach 1945-1992 stacjonował sowiecki garnizon wojskowy, który nie podlegał administracji polskich władz komunistycznych. W najbliższych dniach przybędą w to miejsce byli żołnierze Armii Czerwonej, którzy przebywali tu w czasach PRL. Organizatorzy spodziewają się przyjazdu kilkudziesięciu osób.

 

W trakcie funkcjonowania PRL, a nawet przez trzy lata po jego zakończeniu w miejscowości Borne Sulinowo stacjonowało około piętnastu tysięcy żołnierzy wraz ze swymi rodzinami. Przybyli w najbliższy weekend do Polski czerwonoarmiści będą bronili sowieckich pomników.

 

Będzie to pierwsze tego typu wydarzenie od czasu opuszczenia Pomorza przez jednostki sowieckiej armii. Weterani mają spotkać się z rodzinami i przyjaciółmi w ramach Zlotu Braterstwa Polsko-Rosyjskiego. Jak podejrzewają polskie służby specjalne, nie można wykluczyć prowokacji Kremla.

 

W przyszłości w miejscowości Borne Sulinowo ma znaleźć się skansen z sowieckimi pomnikami zwiezionymi tam z różnych stron Polski. Czerwonoarmiści żądają, by te pozostały na miejscu.

 

Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Kursk zajmujące się „ochroną i opieką nad cmentarzami i miejscami pamięci Armii Czerwonej”, Fundacja Romualda Koperskiego oraz Braterstwo Polsko-Rosyjskie.

 

Źródło: rp.pl

KRaj
DATA: 2016-08-05 16:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ile tu niedorzeczności można przeczytać.Tak wygląda prawa strona internetu.Bzdury,bzdury i jeszcze raz bzdury!
ponad 4 lata temu / NN
 
postąpić tak jak radzi @[email protected]; a dla przypomnienia, to Niemcy chcąc wprowadzić u siebie komunizm, najpierw postanowili sprawdzić jak się on będzie sprawdzał w realu i wysłali Lenina w bydlęcym (jakże trafnie to zrobili i z jaką finezją - typowo niemiecką) wagonie do Rosji; eksperyment się udał; wyniki przeszły najśmielsze oczekiwania; tylko nam, wolnym ludziom, odbija się to do dzisiaj czkawką i potężnym kacem; ciekawe czy ktoś zastosuje na to "lekarstwo"? które jest; trzeba nam tylko "lekarza", który je nam "przepisze", a my je "zastosujemy";
ponad 4 lata temu / JARO
 
Oj albo nie wpuszczać, albo pilnować!!! Prowokacja!
ponad 4 lata temu / korina
 
A Lwow, Wilno i wiele innych juz nie. Cos wybiorcza pamiec...
ponad 4 lata temu / do Johannes van Riebeeck
 
Dzięki Stalinowi Hitler w ogóle zaistniał - komuniści w 1933r. uznali socjaldemokratów za gorszego wroga. Po drugie bez sojuszu ze Stalinem Hitler nie zaatakowałby Polski w 1939r. Krótko: jeden bandyta wyhodował drugiego bandytę, aby osłabił wojną siebie i inne kraje, by łatwiej było opanować całą Europę. Tylko nie wziął pod uwagę, że ten wyhodowany bandyta zamiast napadać tylko na innych napadnie na niego samego (nie posiadając odpowiedniego przygotowania do tejże napaści).
ponad 4 lata temu / Solidarny
 
nie trzeba bronic pomników, owinmy im to w ladny papier swiateczny obwiazmy kokarda i niech zabiora je z soba do domu. proste prawda.
ponad 4 lata temu / michal
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.