DZIŚ JEST:   25   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Kleofasa
Bł. Ładysława z Gielniowa
 
 
 
 

„Czerwone” i „żółte” powiaty na mapie RP. Powracają najbardziej drastyczne obostrzenia

„Czerwone” i „żółte” powiaty na mapie RP. Powracają najbardziej drastyczne obostrzenia
Fotograf: Mateusz Wlodarczyk, Archiwum: Forum

Minister zdrowia Łukasz Szumowski i wiceminister Janusz Cieszyński przedstawili szczegółowe informacje dotyczące obostrzeń dla powiatów, w których w ostatnim czasie odnotowano największą liczbę nowych zakażeń koronawirusem.

 

Jak poinformował minister Szumowski, wydzielono 9 „czerwonych” powiatów (ostrzeszowski, nowosądecki, Nowy Sącz, wieluński, pszczyński, Ruda Śląska, rybnicki, Rybniku, wodzisławski) oraz 10 „żółtych” powiatów (wieruszowski, Jastrzębie Zdrój, jarosławski, Żory, kępiński, przemyski, cieszyński, pińczowski, Przemyśl, oświęcimski). W tych pierwszych rygory będą ostrzejsze, a w drugich - nieco łagodniejsze.

 

Resort zdrowia ma opublikować w czwartek projekt rozporządzenia ws. przywracania restrykcji dla powiatów z największą liczbą zakażeń, które zaczną obowiązywać od soboty.

 

W powiatach „czerwonych” wprowadzony ma być m.in. zakaz organizacji kongresów i targów, wydarzenia sportowe bez udziału publiczności oraz zakaz działania siłowni i sanatoriów. Wrócić ma również obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej.

 

W powiatach „żółtych” obowiązywać z kolei będą obostrzenia dotyczące m.in. liczby osób w komunikacji publicznej, a także sklepach i restauracjach.

 

Musimy trochę się otrząsnąć. Apel o otrząśnięcie się z atmosfery, nastroju beztroski dotyczy całej Polski – podkreślił minister Szumowski.

 

Z kolei wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński zapowiedział, że od 1 września wprowadzony zostanie obowiązek posiadania zaświadczenia o przeciwwskazaniach medycznych do zasłaniania ust i nosa. Jak podkreślił, liczba osób w takiej sytuacji powinna być bardzo niewielka.

 

Źródło: Polsat News, rmf24.pl

TK

Czytaj także:
DATA: 2020-08-06 10:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"SZUMOWSKI MUSI ODEJŚĆ!"
1 miesiąc temu / Józia
 
Ludzie co wypisujecie Tu chodzi zdrowie i życie ludzkie. Mowienie o kneblowaniu i stanie wojennym itp itd to są szatańskie słowa , tak się komunikuje zły Podobny pseudowolnosciowy styl uprawiają zwolennicy aborcji
1 miesiąc temu / Jarek
 
@Paweł Dokładnie do tego samego samego zachęcam. Ale proszę spojrzeć na dzisiejszy wzrost zakażeń czyt. pozytywnych wyników Covida bezobjawowego - mazowieckie na mapce już na brązowo. Wczoraj mówiłam do znajomych, że pewnie na dzień protestu Warszawa będzie miała zakaz zgromadzeń. Obyśmy tylko od tego dysonansu poznawczego nie zapadli na syndrom sztokholmski i nie zaakceptowali oprawcy, aby jakoś przeżyć. Może tak być, że słabsze osobniki, które dodatkowo nie rozumieją tego mechanizmu i nie bronią się przed tym, już tak mają.
1 miesiąc temu / Elżbieta
 
Piszemy piszemy i piszemy tymczasem w Warszawie 16 sierpnia spotkanie w sprawie maseczek. Trzeba być i walczyć o swoje. Myślę że wystarczająco ludzi już widzi że to się nie skończy dopóki nas nie zakneblują i zamkną w domach lub obozach pracy.
1 miesiąc temu / Paweł
 
Jednak Komuna nadal istnieje, mnie to zaraz sie przypomina stan wojenny, tego nie rub tam nie wolno chodzic. Ludzie obudzcie sie bo inaczej to bedzie bardzo zle znami.Robia z nami co chca i jak chca.
1 miesiąc temu / Jon
 
@Ewa Oczywiście, że się cieszę. Rozumiem, że Pani w ramach protestu przeciwko tej sytuacji i działaniu na rzecz powstrzymania tego szaleństwa wybrała cynizm na forach internetowych i postawę psa ogrodnika w sprawie maseczek w szkołach. Z mojej strony to wszystko. Dalsza wymiana zdań byłaby bezcelowa.
1 miesiąc temu / Elżbieta
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.