DZIŚ JEST:   16   STYCZNIA   2019 r.

Św. Marcelego I, papieża
Św. Honorata, biskupa
 
 
 
 

Czerwiec z Fatimą! Zobacz gdzie odbędą się kolejne pokazy filmu „Fatima. Orędzie wciąż aktualne”

Czerwiec z Fatimą! Zobacz gdzie odbędą się kolejne pokazy filmu „Fatima. Orędzie wciąż aktualne”
Źródło: kadr filmu Fatima - Orędzie wciąż aktualne

Już w najbliższych dniach w wielu polskich miastach odbędą się pokazy niezwykłego filmu „Fatima. Orędzie wciąż aktualne”, który powstał dzięki Instytutowi im. Ks. Piotra Skargi. Produkcja nagrodzona na XXXII Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów KSF Niepokalana 2017 to dzieło, które każdy katolik powinien obejrzeć!

 

Najbliższe pokazy będą miały miejsce:

 

  

30 czerwca, godz. 16.00 Kielce.

Kino Moskwa, ul. Stanisława Staszica 5. Na miejscu stoisko z książkami.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

Kolejne informacje o projekcji filmu Jarosława Mańki pt. „Fatima. Orędzie wciąż aktualne” już wkrótce na PCh24.pl.

 

 

 

  

MWł

 

  


DATA: 2018-06-30 16:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Większość obiektów jest w dość mocno nadgryziona przez ząb nieubłagalnie mijającego czasu. Chociaż, tak jak pisałem we wcześniejszym wpisie niektóre zostały zaadoptowane na muzeum Alfreda Nobla. Wystawy w większości dotyczą II WŚ i działającej w tamtym czasie na tym terenie DAG. http://www.exploseum.pl Proszę się zapoznać. Solanki powiększyly się o kilkanaście hektarów ale i tak w letnie weekendy spacerowiczów cała masa. Pozdrawiam serdecznie.
8 miesięcy temu / okos
 
Witaj okos!!Jak miło mi spotkać krajana z Kujaw,a ściślej Inowrocławia! Napisz mi,czy istnieją jeszcze obiekty fabryczne nazwane w czasie okupacji niemieckiej Dag Fabryk,po wojnie Wytwórnia Cgemiczna Nr9 Erg. a póżniej Zachem.Tam ulatywała moja młodość! Mieszkałem na osiedlu Kapuściska!Cżesto bywałem w Inowrocławiu. pałętając siz z żoną Kujawianką po Solankach. Serdecznie Pana pozdeawiam!
8 miesięcy temu / W.Kubicki
 
Szacunek Panie Władysławie, Wielki szacunek. Mieszkam w Inowrocławiu i właśnie tydzień temu byłem z dziećmi polatać po pozostałościach DAG Fabrik. Kawał historii dotyczącej tego miejsca można zobaczyć w tamtejszym muzeum "Eksplozeum" Pozdrawiam serdecznie
8 miesięcy temu / okos
 
Żeby to moje wspomnienie o uratowaniu dużego obiektu produkującego trotylu podaję,że to była pod Bydgoszczą Wytwórnia Chemiczna Nr9 Erg,a póżniej "Zachem" Ten zakład został zbudowany przez Niemców na skraju Puszczy Bydgoskiej,na przedwojennym polskim planie budowy tej fabryki.Wojna przerwała to polskie duże przdsięwzieci,co wykorzystali Niemcy.Na koniec dodam,że Jan Orawicz to mój pseudonim z okresu Stanu Wojennego,pod którym -jako członek Solidarności działałem w podziemiu,tworząc ulotki i pisząc satyrę polityczną.Z tego czasu zachowałem sobie do końca życia swój szcześliwy pseudonim.Plody mego piora od 9 lat są publikowane w Polsko-Polonijnej Gazecie Kworum.A moje autentyczne nazwiski to: Władysław Kubicki - żyjący od 2O lat w USA. Pozdrawiam Szanowną Redakcję PCh24.pl
8 miesięcy temu / Jan Orawicz
 
Dodatek do poprzedniego komentarza: Za ugaszenie ognia w reaktorze, dyrekcja uhonorowała mnie nagroda pieniężną w wysokosci 300 zł- bez podania za co.Gdybym w tamtym czasie należał do PZPR to nagroda pieniężna byłaby wysolachna i Złoty Zrzyż Zasługi!! Ale mimo wielu zachęcań do wstąpienia w szeregi PZPR nie dałem się namówić,ponieważ wiedziałem - głownie z Radia Wolna Europa czym faktycznie była TA CAŁA PZPR!
8 miesięcy temu / Jan Orawicz
 
Dobrze,że ten film nie leży gdzieś na pólce,a jest wyświetlany,ponieważ mamy spory odsetek katolików.którzy są zachwiani w wierze w istnienie Boga.Księża w swoich kazaniach sporadycznie poruszają sprawy zjawisk nadprzy--rodzonych,które wystepowały i nadal wystepują na naszym Bożym świecie! Te zjawiska gruntują w nas nasza wiare w Boga.Jako były ateista,który w młodym wieku pożegnał się z nasza wiarą w Boga,dzięki przeżytym zjawskom na - dprzyrodzonym, wróciłem na ŁONO NASZEGO KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO.Ten powrót do Boga wymodlili mi moi Kochani Rodzice. Opis zdarzeń jako dowody na istnienia Pana Boga jest dość długi.Pierwszy to przeżycie w młodym wieku groze wybuchu w fabryce materiałów wybuchowych,gdzie pracowałem po specjalnej szkole chemicznej, W czasie wyfuknięcia ognia z reaktora trotylu mnie nie objął strach i nie uciekłem z tego obiektu tylko zostałem gaszac agregatem,CO2 reaktor.3 lata przed tym wylecił w powierze taki sam obiekt,bo obsługa uciekła!
8 miesięcy temu / J.Orawicz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.