DZIŚ JEST:   15   LIPCA   2020 r.

Św. Bonawentury, Doktora Kościoła
Św. Włodzimierza, księcia
 
 
 
 

Czeka nas wielka blokada internetu. Atak hakerów przyniesie katastrofę na rynkach finansowych

Czeka nas wielka blokada internetu. Atak hakerów przyniesie katastrofę  na rynkach finansowych
By No machine-readable author provided. VaGla assumed (based on copyright claims). [Public domain], via Wikimedia Commons

Szykowane na 2017 rok ataki hakerskie spowodują 24-godzinną blokadę światowego Internetu – alarmują eksperci ds. cyberbezpieczeństwa. Taka akcja mogłaby oznaczać katastrofę dla rynków finansowych na całym globie.

 

O możliwości przeprowadzeniu globalnego ataku na internet, którego efektem miałoby być de facto wyłącznie tej sieci na 24 godziny przestrzegał James Carder firmy LogRhythm. Na łamach „Business Insider” ów ekspert ds. cyberbezpieczeństwa ocenił, że dotychczasowe ataki hakerskie były tylko próbką możliwości i przygotowaniami do większego wydarzenia, które ma nastąpić w 2017 roku.

 

Carder nie ukrywał, że ma na myśli działania hakerów, którzy nie ustają w staraniach nad tym by wyłączyć światowe zasoby internetu. Jeśli to nastąpi, - w ocenie eksperta – może dojść do poważnego kryzysu m.in. na międzynarodowym rynku finansowym.

 

Co ważne, wstępne prognozy ekspertów sugerują, że taki globalny atak może nastąpić już w 2017 roku. Taki osąd wynika z oceny dotychczasowych działań grup hakerskich oraz faktu, że dotąd nie pojawiły się i w najbliższym czasie nie pojawią się żadne przełomowe i nowoczesne zabezpieczenia, które byłyby w stanie powstrzymać tego rodzaju ataki.

 


Źródło: telewizjarepublika.pl

MA


DATA: 2016-12-29 08:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

i tak trzymię piniondze w skarpecie, więc mi to lata i powiewa
ponad 3 lata temu / mietek
 
Haker jak pasożyt nie pragnie żeby jego żywiciel zginął. Raczej tzw ośrodki władzy będą miały w tym swój cel i zrealizują to za pomocą hakerów. Te informacje wyglądają jak oswajanie ludu z tym co ma się wydarzyć i powiedzieć później, a mówiliśmy wam, że możecie stracić.
ponad 3 lata temu / Obs
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.