DZIŚ JEST:   18   SIERPNIA   2018 r.

Św. Heleny, cesarzowej
Bł. Sancji Janiny Szymkowiak
 
 
 
 

Czeka nas okupacja? Stanisław Michalkiewicz o głosowaniu w USA w sprawie żydowskich roszczeń

Czeka nas okupacja? Stanisław Michalkiewicz o głosowaniu w USA w sprawie żydowskich roszczeń
Stanisław Michalkiewicz. FOT.Adam Chełstowski/FORUM

Jeżeli ta ustawa zostanie uchwalona, to Polska zostanie wyszlamowana na ponad 300 miliardów dolarów. To jest dla Polski katastrofa, to jest po prostu okupacja – powiedział Stanisław Michalkiewicz komentując głosowanie, jakie odbędzie się w amerykańskiej Izbie Reprezentantów już we wtorek, 24 kwietnia. Dotyczy ono żydowskich roszczeń majątkowych.

 

Stało się to, czego się najbardziej obawialiśmy – powiedział w telefonicznej rozmowie z Witoldem Gadowskim na antenie Radia Wnet Stanisław Michalkiewicz zwracając uwagę na fakt, że wtorkowe głosowanie w Izbie Reprezentantów dotyczy „wersji senackiej”. Oznacza to, że nad projektem nie zostanie przeprowadzona dyskusja.

 

Cień nadziei na pomyślny rozwój sytuacji, czyli odrzucenie propozycji, redaktor Michalkiewicz widzi w fakcie, że wybrana procedura prac nad projektem związana jest z wymogiem uzyskania większości kwalifikowanej. To jednak słaba nadzieja – stwierdził publicysta opisując działalność Polonii w USA, która „rzutem na taśmę” zorganizowała akcję dzwonienia do swoich kongresmenów. Jednak „widać wyraźnie, że żydowski lobbing jest skuteczniejszy” – powiedział redaktor Michalkiewicz.

 

A nasza dyplomacja nie reaguje zupełnie – dodał komentując fakt, że w poniedziałek w USA gościli wicepremier Jarosław Gowin i wicemarszałek senatu Adam Bielan. Politycy ani słowem nie odnieśli się do procedowanej ustawy i żydowskich roszczeń majątkowych.

 

Na razie Polskę sprzedali, więc nie wiem czym jeszcze zamierzają handlować ze Stanami Zjednoczonymi. Bo jeżeli ta ustawa zostanie uchwalona to Polska zostanie wyszlamowana na ponad 300 miliardów dolarów. Bo ta suma pojawiła się w liście Światowej Organizacji Restytucji Mienia Żydowskiego z Nowego Jorku do Ministerstwa Sprawiedliwości w Warszawie. To jest dla Polski katastrofa, to jest po prostu okupacja – powiedział w Radiu Wnet Stanisław Michalkiewicz. Jak zauważył, mówimy o kwocie zbliżonej do równowartości trzech rocznych budżetów Rzeczypospolitej.

 

Milczenie pana prezydenta Dudy, milczenie naczelnika państwa Jarosława Kaczyńskiego i milczenie premiera Morawieckiego w tej sprawie wróży jak najgorzej – zauważył. Na pytanie redaktora Gadowskiego, czy można mówić o „milczeniu strzyżonych owiec”, odpowiedział:

 

Należałoby tu użyć gorszego określenia, mianowicie: zdrada stanu! (…) Polska opinia publiczna nie wie jakie zobowiązania władze państwa polskiego podjęły, a jakieś musiały podjąć, skoro teraz w obliczu takiego niebezpieczeństwa udają, że nic się nie dzieje. Mam nadzieję, że to kiedyś zostanie wyjaśnione i że winni zostaną pociągnięci do odpowiedzialności – powiedział Stanisław Michalkiewicz zauważając wraz z Witoldem Gadowskim, że rzadko w historii Polski karano zdrajców.

 

W 1943 roku nasz najważniejszy sojusznik sprzedał Polskę Stalinowi tak ja się sprzedaje krowę rzeźnikowi. Teraz mamy do czynienia z czymś podobnym – stwierdził gość Radia Wnet. Skomentował również nową książkę oskarżającą Polaków o dokonywanie zbrodni na Żydach pt. „Dalej jest noc”.

 

Nie wiem czy człowiek, który jest trzeźwy i zdrowy na umyśle, może stawiać takie tezy, że Żydzi byli bezpieczniejsi wobec Niemców niż wobec Polaków. No to w końcu niech pan Grabowski i pani Engelking się zdecydują, czy ci naziści byli tacy źli, skoro Żydom było tak bezpiecznie w ich towarzystwie, czy też nie. Widać wyraźnie, że ta wersja historii II wojny światowej zmienia się wraz z mądrością etapu i szkoda tylko, że po stronie polskiej znajduje takich zwolenników jak pan Grabowski. Nie wiem skąd on takie rewelacje czerpie. Bardzo możliwe, że zastosował metodę, z której zasłynął inny „światowej sławy historyk”, to znaczy Jan Tomasz Gross, który był szczery w swoich deklaracjach i przy okazji „Sąsiadów” powiedział, że dostąpił objawienia. Objawienie jako metoda naukowa w naukach historycznych to jest dosyć świeży wynalazek, ale pewnie się upowszechni – ironizował redaktor Michalkiewicz. Jego zdaniem historycy i „historycy” dopuszczają się takich prac z powodów merkantylnych.

 

Publicysta ubolewał również z powodu umniejszania roli Żydowskiego Związku Wojskowego w powstaniu w Getcie. Powodem takiego działania ze strony współczesnej żydowskiej lewicy jest propolskie nastawienie ludzi ŻZW, którzy byli polskimi oficerami i podoficerami, a często osobami o poglądach prawicowych, którzy podczas walk w Getcie obok żydowskiej powiesili polską flagę. Zostali oni jednak wykreśleni z historii już przez Stalina.

 

 

Źródło: Radio Wnet / YouTube

MWł

 

 

Polecamy również:

   

  


DATA: 2018-04-25 14:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
15
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przebaczenie wymaga 3 warunków : odstąpienia od zła i przyznania się do winy, wynagrodzenia krzywd i postanowienia poprawy. Żadnych warunków zydzi nie spełniają. Dlatego o wybaczeniu nie może być mowy.
3 miesiące temu / Do Sec
 
Po co się podkręcacie. Przebaczcie to i wam przebacza. Chcieliśmy kasy od Niemców to teraz od nas chcą. Ukraińców targalismy to i nas targaja. O historii trzeba mówić ale należy przebaczyć. Po czym poznają że jestescie Jego uczniami?
3 miesiące temu / Sec
 
PiS to komuna żydowska ludziska polecili na plusy tak ich kupili to było już od początku przygotowane
3 miesiące temu / Edward
 
To Premier Morawieckii Prezydent Duda nie wie o tym ? A jeśli wiedzą - czy uczestniczą w tej >dywersji< poprzez brak rekcji ??? Ciekawe co ma do powiedzenia w tym temacie Rabin Schudrich ? - Coś cicho... Brak odniesienia Pana Prezesa Kaczyńskiego do sprawy też pogłębia niepokój...i uszczupla kredyt zaufania.
3 miesiące temu / iskierka
 
TZW. Polonia amerykańska nic nie zrobiła coś próbowali pojedynczy działacze jak pan Wojciech Jeśmian próbowali coś zrobić ale Polacy w USA są traktowani jak podludzie a Polonia jest podzielona
3 miesiące temu / ZSMW
 
Ale to nasz kraj jako jeden z pierwszych wprowadził w latach 20 aborcję praktycznie na życzenie. A próba zablokowania aborcji nazistowskiej (zwanej eugeniczną) nie udała się i to dwa razy. Kto dużo ma, od tego dużo się wymaga. Może to sprawiedliwa kara na nasz naród, który stał w awangardzie postępu (masońska konstytucja, poparcie dla Napoleona będącego typem Antychrysta, odmowa pomocy Rosji walczącej z komunizmem, aborcja, nacjonalizacja dzieci). Czy nasze drzewo wydaja dobre owoce? Czy tylko w tym są lepsze, że naokoło są same ciernie? Katolicy z krajów trzeciego świata wystąpią przeciwko temu plemieniu, parafrazując słowa Chrystusa. Czy będziemy zieloną plamą na mapie islamizującej, komunizującej i anarchizującej się Europy, czy też dołączymy do towarzystwa, z którym obłudnie się porównujemy? 1.3 dziecka na rodzinę. Nie potrzeba złowrogich ustaw władców tego świata, gdys sami z własnej woli się depopulujemy. Nasze córki i nasi synowie.
3 miesiące temu / aaa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.