DZIŚ JEST:   01   KWIETNIA   2020 r.

Św. Hugona, biskupa
 
 
 
 

Czeka nas obniżka podatku VAT? W połowie roku rząd oceni czy są takie możliwości

Czeka nas obniżka podatku VAT? W połowie roku rząd oceni czy są takie możliwości
Źródło: KPRM/ fot. P. Tracz
#EMERYTURY    #PREMIER    #VAT    #SZYDŁO    #500+    #OBNIŻKA PODATKU    #KWOTA WOLNA

Stopniowe wprowadzanie wyższej kwoty wolnej od podatku, zmniejszenie stawek podatku VAT, wprowadzenie rozwiązań umożliwiających wcześniejszą emeryturę i utrzymanie programu „500 plus” - zapowiada premier Beata Szydło. To realne plany czy wizerunkowy ruch na zyskanie przychylności wyborców?

 

Premier Beata Szydło gościła w programie „Dziś wieczorem” na antenie TVP Info. Jak podkreśliła, uruchomiony właśnie program „500 plus” ma zapewnione finansowanie w kolejnych latach i nie należy obawiać się podwyższenia podatków.

 

Proszę się nie bać. Nie będzie wyższych podatków. Na szczęście nie rządzi w Polsce opozycja, która nie ma pomysłu i pewnie nakładałaby wyższe podatki. Po czerwcu będziemy mogli powiedzieć, czy nawet nie obniżymy stawki VAT – powiedziała Beata Szydło.

 

Decyzja będzie uzależniona od wysokości wpływów podatkowych i uszczelnienia systemu. – Straszenie przez opozycję, że będą podwyższane podatki jest wyrazem bezradności. Zachęcam polityków opozycji do współpracy – dodała.

 

Premier nakreśliła też najważniejsze zadania dla swojej ekipy na ten rok. Co nas czeka? Po pierwsze trwają prace nad projektem ustawy o dobrowolnym przejściu na emeryturę w wieku 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn, który ma być realizacją wyborczej zapowiedzi obniżenia wieku emerytalnego. Drugim projektem jest podwyższenie kwoty wolnej od podatku. Zmiany mają następować stopniowo. Jako pierwsi zmianą objęci zostaliby emeryci.

 

Źródło: TVP Info

MA


DATA: 2016-04-02 08:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

PiSocjaliści obniżą VAT? Prędzej kaktus mi wyrośnie o tu, na czole. Przestrzegam też przed obniżeniem wieku emerytalnego. To grozi katastrofą! Zlikwidujcie ZUS i zamykajcie ten socjalistyczny system okradający Polaków! OFE dla chętnych wystarczy.
ponad 3 lata temu / Wolnościowiec
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.