DZIŚ JEST:   07   GRUDNIA   2019 r.

Pierwsza Sobota
Św. Ambrożego, Doktora Kościoła
Św. Marii Józefy Rosello
 
 
 
 

Czego się nie robi dla władzy… Patryk Jaki deklaruje: jestem za in vitro

Czego się nie robi dla władzy… Patryk Jaki deklaruje: jestem za in vitro
Patryk Jaki. Fot: Krystian Maj/FORUM

Konserwatywny obyczajowo polityk Solidarnej Polski, Patryk Jaki, który zasłyną m.in. sprzeciwem wobec aborcji eugenicznej, poparł sztuczne zapłodnienie in vitro. Dla polityka jedynym problemem są koszty tej procedury, nie zaś jej wymiar etyczny.

 

Jaki stanowczo potwierdził, że popiera procedurę sztucznego zapłodnienia, a kwestią do dyskusji jest tylko to, jak duże dofinansowanie dla in vitro powinno popłynąć z warszawskiego budżetu. Mrożenie dzieci? Niszczenie zamrożonych zarodków? To widocznie dla polityka Solidarnej Polski żaden problem.

 

- Moja stanowcza deklaracja jest taka: jeżeli chodzi o samo in vitro – popieram. Natomiast jaka ilość środków z budżetu Warszawy miałaby być ewentualnie na to przeznaczona, to musimy się poważnie zastanowić – stwierdził polityk.

 

Patryk Jaki jest kandydatem koalicji PiS-Solidarna Polska-Porozumienie na prezydenta Warszawy. Dotąd w sporach obyczajowych uchodził raczej za polityka konserwatywnego. Opowiadał się m.in. przeciwko aborcji eugenicznej.

 

Najpoważniejszym kontrkandydatem Jakiego w wyborach na prezydenta Warszawy jest polityk PO, Rafał Trzaskowski.

 

 

Źródło: dorzeczy.pl

ged


DATA: 2018-04-28 18:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Warszawa po wojnie-morze gruzów. Naród biedował ale odbudował. Kogo p. Jaki chce teraz obdarowywać "pożydowskimi" kamienicami pod hasłem prywatyzacji? Pod czyje dyktando to czyni? To marny polityk; czy nie durny czasem?
ponad 1 rok temu / odbudowniczy Wa-wy
 
Takich, co mieli dylemat ze "straconym głosem", nie jest aż tak wielu, jak się wydaje. Większość wyborców PiS chciała dokładnie rządów PiSu z całym dobrodziejstwem inwentarza, czyli rozrostem władzy państwowej, redystrybucją dochodu, utrzymywaniem się przy władzy za cenę złych moralnych wyborów, byle tylko dokopać poprzedniej władzy. Socjalizm i nacjonalizm - to motywuje ludzi do głosowania na tę partię, dla tych wartości gotowi są poświęcić wszystkie inne, wliczając to katolicyzm, konserwatyzm i niezależność od totalitarnej władzy. Drudzy zaś jak w bantustanie głosują na kolonistów zza Odry, sądząc, że przez to będą "bardziej światłymi Europejczykami". Oto rządy ludu w pełnej krasie. Zwycięstwo Rewolucji Francuskiej. Ale i to wyląduje na śmietniku historii, musimy tylko poczekać aż się wszystko zawali (pociągając kolejne miliony ofiar).
ponad 1 rok temu / aaa
 
P.Jaki jest osobą publiczną i deklaruje się jako osoba wierząca, jako katolik. Katolika poznajemy po owocach-czynach. W 4 oczy można napominać osobę prywatną zaś publiczne zgorszenie przez osoby publiczne wobec innych katolików i niekatolików (deklaracja dopuszczenia kompromisu z szatanem) wymaga publicznego potępienia. Skoro nie potępił jego słów powołany do tego Kościół w osobach hierarchów, musi potępić jego deklaracje i przyszłe czyny Kościół w osobach wiernych. Modlić się o nawrócenie P.Jakiego można i należy, lecz ktoś powinien dotrzeć do niego z przekazem, że bardzo i to bardzo zgrzeszył.
ponad 1 rok temu / ostre słowa są jak najbardziej na miejscu
 
Szkoda ,że ty wszyscy wieszają psy na pana Jakiego(ja też jestem w 100% przeciw in-vitro) a sami kim są?Hmmmm ciekawe ...Mielibyśmy ołtarze pełn? świętych ale niestety czemu takich nie ma?????
ponad 1 rok temu / Jkl
 
I dalej odrzucasz słowa Pana Jezusa skierowane do twoich braci-współziomków którzy nie uwierzyli: "Królestwo Boże będzie wam zabrane, a dane narodowi, który wyda jego owoce" Mt21,43? Jakim więc prawem wytykasz nam rzekomy brak zrozumienia nauk Pana Jezusa, hipokryto? Poza tym, jakim prawem zarzucasz nam generalizowanie i osądzanie, skoro sam na tym forum generalizowałeś i osądzałeś nas, hipokryto?
ponad 1 rok temu / do Sec
 
Czym jest napomnienie?A czym jadowite zrównanie z błotem wytłumacz mi.Napomina się w 4 oczy .Tu można się wypowiadać ale nie zauważyłeś że napisałam o zrównywaniu tego czlowieka z błotem????Maryjo daj żeby twoje dzieci umiały walczyć dobrem ze złem a nie zło złem pokonywać
ponad 1 rok temu / Do tes jeszce raz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.