DZIŚ JEST:   26   MARCA   2019 r.

Św. Dyzmasa (Dobrego Łotra)
Św. Małgorzaty Clitherow
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


PIS nie będzie wiarygodny a jeśli nawet to to nic nie znaczy. Już pokazał że coś tam mówi a potem robi swoje i gdyby nie jakieś naciski i upublicznienie tematu to by przeszło. Byle do wyborów a potem znowu 4 lata wolności. Nie dajmy się omamić bo "dobra ściema" chce tylko wygrać wybory a jednocześnie musi zrealizować inne wytyczne, o których raczej nie chce nam mówić, więc kręci i lawiruje. A papierowa opozycja mówi o bzdetach zamiast o konkretach i tak razem kręcą ręka w rękę. Na wyborach trzeba im podziękować za ten trud i niech zupełnie nowi ludzie pociągną ten wózek dalej.
2 miesiące temu / marek
 
@lolo: Nie daję na WOŚP. Możesz jaśniej o co ci chodzi?
2 miesiące temu / BN
 
PiS jest winny śmierci Adamowicza, gdyż gdyby siedział w więzieniu toby nie zginął.
2 miesiące temu / Cela+
 
Śmierci Adamowicza to się pewni ludzie w PiSie raczej przerazi , może się okazać że ustawka wet za wet już ruszyła i w Polsce pojawiła się nowa jakość. Ta nowa rzeczywistość spowoduje dodatkowy szał inwigilacji i nacisku na dalsze rozbrojenie narodu. Nikt nie zapamięta , że zbrodni dokonano nożem , że resocjalizacja nie działa , że to jednak nie zwykły Kowalski zabił Nowaka. Czemu to ustawka ? Bo jest wszystkim magalenkowcom na rękę. Czy to możliwe że aż tak okrutnie zagrano ? Gdyby pod najjaśniejszą latarnią nie było najciemniej to i o Smoleńsku wszystko dawno by już wiedziano. Jedyny sensowny ruch narodowców na dzisiaj to oddać sprawy w ręce Maryi i PUBLICZNY RÓŻANIEC. To nie żart jak sobie myśli pewnie wielu.
2 miesiące temu / toro
 
Tak sobie czytam te opinie na forum i zastanawiam się na KOGO wcześniej podpisane osoby będą głosować w najbliższych wyborach ? PiSowi daleko do ideału , ale pozostałe ekipy obecnej sceny politycznej to zupełna porażka.
2 miesiące temu / zuza
 
Do BN. Dla takich wiernych i oddanych w ramach aukcji WOŚP można wylicytować dzień z szefem Rady Europejskiej w Brukseli. W pakiecie m.in. partia w Scrabble. Myślę że się jeszcze załapiesz.
2 miesiące temu / lolo
 
Po podpisaniu S447 przez Trumpa PiS twierdził że nie ma żadnego zagrożenia realizacją bezprawnych roszczeń ponieważ S447 nie dotyczy Polski. Teraz PiS negocjuje spłatę przez ambasadora w Kanadzie. W takim razie PiS uznaje roszczenia czy nie uznaje? Jeśli rozmawia tzn. uznaje. PiS kłamie na każdym kroku.
2 miesiące temu / BN do lolek
 
@lolek: Na potwierdzenie "Musisz to wiedzieć(386) "Bo oni sprzedali nam złoża". A Wy co sprzedaliście?"
2 miesiące temu / BN
 
Dlatego należy wprowadzić demokrację bezpośrednią. Wtedy obywatele będą mogli w referendum obligatoryjnym uchwalić ustawę lub odwołać szkodliwą.
2 miesiące temu / Obywatel
 
Naprawdę? Czy PiS nie miał zatrzymać wyprzedazy Polski ? A mnie się wydawało że w 2017 zamiast na tzw. Małą Intronizację do Łagiewnik rząd PiS z p. Szydło poleciał do Izraela. W latach 2005-2007 PiS na polecenie USA i Izraela zniszczył LPR i Samoobronę aby oddać władzę PO PSL. PiS zrobił to świadomie, trzeba było rozkraść i wyprzedać Polskę do końca po to, żeby teraz przez wprowadzanie zamordystycznych praw niby ją ratować i niby łapać złodzieja. Tylko że jakoś nikogo nie złapali. Za to z tego jedynie słusznego powodu niszczy się uczciwych Polaków, likwiduje własność prywatną , nacjonalizuje polskie firmy, uczy sie młode pokolenie lenistwa i postaw roszczeniowych, okrada pracowitych i za te pieniądze kupuje poparcie leniwych. Na zepsucie moralne PiS pozwala już od przedszkola przez szkołę i marksistowskie uczelnie. Studentom Gowin regularnie pierze mózgi. Wiem, bo nie poznaję już młodych studiujących ludzi. Są wrakami moralnymi.
2 miesiące temu / BN do lolek
 
Do BN. Wszystkie kolejne rządy po roku 1989 w Polsce negocjowały po kryjomu z Izraelem w sprawie odszkodowań. Ostatnie takie negocjacje były w 2014 roku. Kto wtedy był u władzy w Polsce?
2 miesiące temu / lolek
 
PiS po kryjomu przed Polakami, przez ambasadora RP w Kanadzie negocjuje z żydowskimi organizacjami przemysłu holokaustu realizację żydowskich wyłudzen polskiego majatku przez bandytów z USA, Izraela, Banderlandu. Żadnych wyborów nie będzie ponieważ Polska już jest sprzedana.
2 miesiące temu / BN do @kaka
 
Do krytyków PiS-u. Zawsze w najbliższych wyborach macie alternatywę w postaci POKO. Pozdrawiam i realizmu życzę w nowym roku.
2 miesiące temu / kaka
 
Strachliwi nie powinni się do władzy pchać! PIS mimo obietnic przedwyborczych i buńczucznych wypowiedzi w zakresie zmian moralno - obyczajowych nie zrobił nic. Dodatkowo zmiany systemowe też w większości są pozorne jak np. ustawa o SN, o IPN, bądź ich nie ma jak np ustawa o mediach. Czego jeszcze przestraszy się PIS? Odpowiedź jest banalnie prosta : WSZYSTKIEGO ! Tym samym różnice między PIS, a opozycją totalną stopniowo się zacierają. Chyba rację miał Napoleon stwierdzając, że "..stado baranów prowadzone przez lwa może odnosić sukcesy, natomiast stado lwów prowadzone przez barana skazane jest na porażki.."
2 miesiące temu / Mirosław Kubicki
 
Zawiedli też zmuszając rodziców do obowiązkowego szczepienia. Szczególnie małych dzieci. I niewypowiadając UE limitów emisji CO2 jak sugeruje prof. Szyszko. Nie przewalutowali też pseudokredytów frankowych jak zrobiły inne kraje.
2 miesiące temu / Obywatel
 
Z artykulu wynika ze czas na zmiane. Zgadzam sie -pis musi odejsc
2 miesiące temu / Obatel czarnecki
 
@qaz: Kompromisem do którego dąży PiS jest Polska jako Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym. Jesteś pewien że tego chcesz?
2 miesiące temu / pik
 
Osobiście najbardziej mnie boli, że PiS kuli ogon na każde pierdnięcie ze strony "komisarzy" z UE.
2 miesiące temu / Hanys
 
@Polak Zgadzam się w 100%. Polecam artykuł "scena polityczna" w Wikipedii. PiS to klasyczna partia patronażu. "partie patronażu ? mają na celu zdobycie władzy dla przywódcy i obsadzenie stanowisk państwowych przez elity partyjne"
2 miesiące temu / A m0że referendum...
 
@Marcin M Pan powie synowi, że Pazerność i Synekury
2 miesiące temu / A m0że referendum...
 
Najlepsza zmiana to prezes Glapiński. Proszę wyliczyć ile kolacji u Sowy można zamówić za dzienną stawkę modelki rajstopowej. Elektorat prawicy zahipnotyzowały ośmiorniczki za ca 40 zł.
2 miesiące temu / A m0że referendum...
 
Do Izydor Oracz:na jakiej zasadzie chcesz utrudniać ludziom możliwość wyboru. Ktos nie widzi sensu życia nad Wisłą w obecnej chwili to wyjeżdża. Co bys jeszcze chciał zabronic lub nakazać?
2 miesiące temu / Onyx
 
Za to rozne mafie przez swoich ludzi w ministerstwach zalatwiaja jakie chca projekty ustaw ktore potem przepycha sie przez sejm
2 miesiące temu / Czytelnik
 
@Izydor Oracz A nie zadałeś pytania czemu młodzi wyjeżdżają tylko chcesz robić im exit-tax? Czyli co? Mają zasilić armię bezrobotnych pod sklepem monopolowym? Chcesz aby wszyscy siedzieli w Polsce jak u Kima w Korei? Wcielanie do wojska. I co? Pobór coś dobrego robił? Płacenie bykowego. A zadałeś sobie pytanie czemu ludzie nie chcą mieć dzieci? Jedną z odpowiedzi jest ta sama jak na pytanie dlaczego emigrują. Zakaz zatrudniania bezdzietnych na wyższe stanowiska? W urzędach rozumiem i spółkach skarbu państwa? Takie rzeczy to robił Hitler
2 miesiące temu / trooper
 
Dzisiaj była świetna rozmowa na YT kanale wrealu24 nt. ustawy o nowelizacji ustawy przemocowej - J. Kwaśniewski (Ordo Iuris) o edukacji seksualnej, gender i wspomnianej nowelizacji. A co do innych strachów PiS to ostatnio nowa ambasadoressa straszy często i niestety skutecznie, żałosna ekipa rządzi w Polsce, kolejna.
2 miesiące temu / finka
 
To jest sama prawda co pisze qaz. Niektórym jednak się wydaje, że "stawiają na swoim" bo nie idą na kompromis i w sposób zapiekły bronią swojego zdania, np. Wałęsa, Jaruzelski. Aborcja jest niewątpliwie złem, ale wprowadzenie jej w tej chwili byłoby "stawianiem na swoim" i jednocześnie byłaby aktem samobójczym gdyż ma zbyt wielu przeciwników. Niektórzy, chyba myślą też, że jak "postawią na swoim" w sprawie np. aborcji, to w przyszłym świecie wszystkie ich inne grzechy ulegną zatarciu i sami w ten sposób osiągną życie wieczne.
2 miesiące temu / letni
 
SzPpremier nie pochwalił się ze dostał kolejny list pochwalny od P Ambasador USA idzie o coś z firma amer UBER jeżeli się nie wycofamy będziemy mieć jakieś problemy przepraszam nie znam sprawy może ktoś jest bardziej w temacie. Jeszcze jedno myśle ze po tych protestach w sprawie odstrzału dzików PIS tez szybciutko się wycofa
2 miesiące temu / Kazimierz
 
i tak nic lepszego niz PiS w okolicy nie znajdziecie
2 miesiące temu / podrobionakaszana
 
Pisz przestraszy się wszystkich i wszystkiego. Tylko pogrozic palcem z bruxeli i wystarczy.
2 miesiące temu / Nico
 
Bez kompromisu chyba nie da się żyć - nigdzie - w rodzinie, małżeństwie, pracy. Można wiele zarzucić poczynaniom rządu, ale w żadnej sprawie nie da się wszystkiego "postawić na swoim" , zwłaszcza, gdy druga strona nie jest nastawiona na ustępstwa i kompromis.
2 miesiące temu / qaz
 
ten rząd kupuje nasze głosy i czas. Najważniejsza jest dla nich globalizacja i zadowolenie w UE / Izraelu i USA. To wszystko działa jak zegarku.
2 miesiące temu / Pejot
 
Syn (11 lat) jakiś czas temu zapytał mnie czy PiS oznacza Pieniądze i Sława ? To tłumaczy dla mnie wszystko. Skundlili się tak samo jak Kukiz'15 i wielu przed nimi.
2 miesiące temu / Marcin M
 
Po pierwsze primo: byle doczołgać się do wyborów, z minimalnym rachunkiem strat. Po drugie primo: po nas choćby potop. I to jest jeden program wyborczy wszystkich partii marionetkowych w czeciejerpe, z PO-PiS na czele.
2 miesiące temu / Kola
 
Dramat demograficzny jest największym zagrożeniem dla Polski. Samo 500+ niewiele daje - zatrzymało na jakiś czas trend spadkowy. Brak rozwiązań radykalnych, takich jak wprowadzenie bykowego, zakaz zatrudniania na wyższe stanowiska bezdzietnych, a tych młodszych - wcielanie przymusowe na szkolenia wojskowe. Irytuje też sprawa milczącej zgody na emigrację. Exit-tax powinien być dak dotkliwy, by wybić z głowy ludziom, chęć życia za granicą.
2 miesiące temu / Izydor Oracz
 
Z całego tekstu wynika błędne, według mnie, przekonanie, że kompromis jest czymś złym. Nie dajmy się nabrać autorowi.To tylko tak wygląda w publicystyce. W sprawowaniu władzy, kompromis zapewnia POKÓJ SPOŁECZNY i jest jednych z istotnych elementów długotrwałego utrzymywania się przy władzy.A warto wiedzieć, jakie są praktycznie składowe polskiej alternatywy politycznej: albo to będzie Zjednoczona Prawica, albo nie-wiadomo-co, ale na pewno nie przeciwnicy PiS-u ze skrajnej narodowo-republikańskiej, strony.Odniosłem wrażenie, że Marcin Austyn gra do tej samej bramki, co POKO&consortes.
2 miesiące temu / Lemur
 
Mam wrażenie, że Zjednoczona Prawica to partia pozerów. Udają, że chcą zrobić coś dobrego, przy najlżejszym oporze usępują, w domyśle "chcieliśmy dpbrze, ale widzicie, nie możemy".
2 miesiące temu / Rys
 
TZ: za takie generalizowanie to można w zęby zebrać, wypraszam sobie
2 miesiące temu / kskiba19
 
Przecież Zjednoczona Prawica nie realizuje programu prawicowego. Porzućcie wszelkie nadzieje! Przecież główna partia tego ugrupowania o obłudnej nazwie jest to tzw. partia władzy, która robi wszystko, by się u władzy utrzymać. W rzeczy samej realizuje program lewicowy: rozdaje pieniądze na prawo i lewo (swoim towarzyszom - 60 000, reszcie - 500), zadłużając nas, nasze dzieci i wnuki. Nie zmniejsza podatków, nie zwiększa swobód gospodarczych ani obywatelskich - wręcz przeciwnie. Chrześcijaństwo dla tego ugrupowania w wymiarze praktycznym jest istotne tylko w celu pozyskania głosów wyborców, stąd jest obecne w wymiarze symbolicznym, w pięknych i budujących wypowiedziach - jednak realnie nie realizuje żadnego programu zgodnego z katolickimi wartościami. Najwyższy czas się obudzić!
2 miesiące temu / Polak
 
Należałoby dodać jeszcze rozdział o ustawie "o bratniej pomocy".
2 miesiące temu / Republikanin
 
Wniosek jest jeden.."nie samym chlebem żyje człowiek",kochany PiS-ie....mądremu dość...
2 miesiące temu / Paweł
 
Bardzo dobrze, że PiS ma chęć zająć sie ochroną zwierząt. Polskie społeczeństwo generalnie zachowuje się wobec zwierząt po barbarzyńsku. PiS niestety w tym, jak we wszystkim, jest niekonsekwentny. Pod naciskiem Żydów dopuścił ubój rytualny. Wycofał się też z zakazu hodowli zwierząt futerkowych. Kasa i polityka są najwyższym dobrem.
2 miesiące temu / TZ.
 
Ludzka twarz PIS-u nie przypomina jednak chrześcijanina, ponieważ nie chroni on życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Brak ustawy. I dala tego PIS przestraszy się kary Bożej za to że nie powstrzymał zabijania niewinnych. Zbyt wielu o to się modli by powstrzymać cierpienia niewinnych nienarodzonych i zapłacą za to winowajcy osobiście, gdyż krew zabijanych woła do Boga. Gdy spadną cierpienia na winowajców, spadną łuski z oczu pozostałych i wtedy ustawa zostanie uchwalona, by objawiła się chwała Boża wobec upadłej ludzkości. Króluj nam Chryste!
2 miesiące temu / [email protected]
 
Kiedy Viktor Orban został w 2010r. Premierem Węgier powiedział ... zostało wyprzedane wszystko co było cięższe niż powietrze. Targowica i żydo=komuna walczyła z nim na wszystkich frontach. Nawet w święto Narodowe Węgier 15 marca był wzywany tłumaczyć się do Brukseli. Dopierow 2018r. mógł zinwentaryzować obce fundacje w tym.głównie G,Sorosa i jego Uniwersytet niszczące tradycję, gospodarkę i szczególnie młode pokolenie i in. praz ujawnić ludzi za "srebrniki" dla nich pracujących. Co dla Polski zrobili od 2015r. posłowie PO, NO w Polsce, w Europarlamencie PO/SLD poza destrukcją? Co każdy z nas w swoim zyciu dokonał w ostatnich 3. latach a poprzednich 25-55 latach? Dlaczego Polacy nie jeżdżą polskimi markami samochodów wyprodukowanymi w Polskich zakładach samochodowych zbudowanych pod rządami byłych trzech żyjących prezydentów Polski Wałęsy,Kwaśniewskiego,Komorowskiego? Miejmy swój wkład módlmy się za nas Polskę i Polaków codziennie,by niemożliwe było możliwe.
2 miesiące temu / Unrug
 
Ochrona zwierzat i tak wprowadza lewackie myślenie wobec Obywateli-samozwańcze organizacje zoofilów bedą mogły wchodzić na teren prywatnych posesji-wystarczy donos "życzliwego" sąsiada by stać się potencjalnym przestepcą. Ludzie ,którzy walczą o "dobro" zwierzat a jednoczesnie o prawo do likwidacji nienarodzonych dzieci to generacja spadkobierców Josefa Mengele-budują taki piekny utopijny swiat wszechobenej szczęsliwosci...jak po rewolucji francuskiej i bolszewickiej
2 miesiące temu / darius
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.