DZIŚ JEST:   24   LIPCA   2019 r.

Św. Kingi, księżnej
Św. Krystyny z Bolsena
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


PIS nie będzie wiarygodny a jeśli nawet to to nic nie znaczy. Już pokazał że coś tam mówi a potem robi swoje i gdyby nie jakieś naciski i upublicznienie tematu to by przeszło. Byle do wyborów a potem znowu 4 lata wolności. Nie dajmy się omamić bo "dobra ściema" chce tylko wygrać wybory a jednocześnie musi zrealizować inne wytyczne, o których raczej nie chce nam mówić, więc kręci i lawiruje. A papierowa opozycja mówi o bzdetach zamiast o konkretach i tak razem kręcą ręka w rękę. Na wyborach trzeba im podziękować za ten trud i niech zupełnie nowi ludzie pociągną ten wózek dalej.
6 miesięcy temu / marek
 
@lolo: Nie daję na WOŚP. Możesz jaśniej o co ci chodzi?
6 miesięcy temu / BN
 
PiS jest winny śmierci Adamowicza, gdyż gdyby siedział w więzieniu toby nie zginął.
6 miesięcy temu / Cela+
 
Śmierci Adamowicza to się pewni ludzie w PiSie raczej przerazi , może się okazać że ustawka wet za wet już ruszyła i w Polsce pojawiła się nowa jakość. Ta nowa rzeczywistość spowoduje dodatkowy szał inwigilacji i nacisku na dalsze rozbrojenie narodu. Nikt nie zapamięta , że zbrodni dokonano nożem , że resocjalizacja nie działa , że to jednak nie zwykły Kowalski zabił Nowaka. Czemu to ustawka ? Bo jest wszystkim magalenkowcom na rękę. Czy to możliwe że aż tak okrutnie zagrano ? Gdyby pod najjaśniejszą latarnią nie było najciemniej to i o Smoleńsku wszystko dawno by już wiedziano. Jedyny sensowny ruch narodowców na dzisiaj to oddać sprawy w ręce Maryi i PUBLICZNY RÓŻANIEC. To nie żart jak sobie myśli pewnie wielu.
6 miesięcy temu / toro
 
Tak sobie czytam te opinie na forum i zastanawiam się na KOGO wcześniej podpisane osoby będą głosować w najbliższych wyborach ? PiSowi daleko do ideału , ale pozostałe ekipy obecnej sceny politycznej to zupełna porażka.
6 miesięcy temu / zuza
 
Do BN. Dla takich wiernych i oddanych w ramach aukcji WOŚP można wylicytować dzień z szefem Rady Europejskiej w Brukseli. W pakiecie m.in. partia w Scrabble. Myślę że się jeszcze załapiesz.
6 miesięcy temu / lolo
 
Po podpisaniu S447 przez Trumpa PiS twierdził że nie ma żadnego zagrożenia realizacją bezprawnych roszczeń ponieważ S447 nie dotyczy Polski. Teraz PiS negocjuje spłatę przez ambasadora w Kanadzie. W takim razie PiS uznaje roszczenia czy nie uznaje? Jeśli rozmawia tzn. uznaje. PiS kłamie na każdym kroku.
6 miesięcy temu / BN do lolek
 
@lolek: Na potwierdzenie "Musisz to wiedzieć(386) "Bo oni sprzedali nam złoża". A Wy co sprzedaliście?"
6 miesięcy temu / BN
 
Dlatego należy wprowadzić demokrację bezpośrednią. Wtedy obywatele będą mogli w referendum obligatoryjnym uchwalić ustawę lub odwołać szkodliwą.
6 miesięcy temu / Obywatel
 
Naprawdę? Czy PiS nie miał zatrzymać wyprzedazy Polski ? A mnie się wydawało że w 2017 zamiast na tzw. Małą Intronizację do Łagiewnik rząd PiS z p. Szydło poleciał do Izraela. W latach 2005-2007 PiS na polecenie USA i Izraela zniszczył LPR i Samoobronę aby oddać władzę PO PSL. PiS zrobił to świadomie, trzeba było rozkraść i wyprzedać Polskę do końca po to, żeby teraz przez wprowadzanie zamordystycznych praw niby ją ratować i niby łapać złodzieja. Tylko że jakoś nikogo nie złapali. Za to z tego jedynie słusznego powodu niszczy się uczciwych Polaków, likwiduje własność prywatną , nacjonalizuje polskie firmy, uczy sie młode pokolenie lenistwa i postaw roszczeniowych, okrada pracowitych i za te pieniądze kupuje poparcie leniwych. Na zepsucie moralne PiS pozwala już od przedszkola przez szkołę i marksistowskie uczelnie. Studentom Gowin regularnie pierze mózgi. Wiem, bo nie poznaję już młodych studiujących ludzi. Są wrakami moralnymi.
6 miesięcy temu / BN do lolek
 
Do BN. Wszystkie kolejne rządy po roku 1989 w Polsce negocjowały po kryjomu z Izraelem w sprawie odszkodowań. Ostatnie takie negocjacje były w 2014 roku. Kto wtedy był u władzy w Polsce?
6 miesięcy temu / lolek
 
PiS po kryjomu przed Polakami, przez ambasadora RP w Kanadzie negocjuje z żydowskimi organizacjami przemysłu holokaustu realizację żydowskich wyłudzen polskiego majatku przez bandytów z USA, Izraela, Banderlandu. Żadnych wyborów nie będzie ponieważ Polska już jest sprzedana.
6 miesięcy temu / BN do @kaka
 
Do krytyków PiS-u. Zawsze w najbliższych wyborach macie alternatywę w postaci POKO. Pozdrawiam i realizmu życzę w nowym roku.
6 miesięcy temu / kaka
 
Strachliwi nie powinni się do władzy pchać! PIS mimo obietnic przedwyborczych i buńczucznych wypowiedzi w zakresie zmian moralno - obyczajowych nie zrobił nic. Dodatkowo zmiany systemowe też w większości są pozorne jak np. ustawa o SN, o IPN, bądź ich nie ma jak np ustawa o mediach. Czego jeszcze przestraszy się PIS? Odpowiedź jest banalnie prosta : WSZYSTKIEGO ! Tym samym różnice między PIS, a opozycją totalną stopniowo się zacierają. Chyba rację miał Napoleon stwierdzając, że "..stado baranów prowadzone przez lwa może odnosić sukcesy, natomiast stado lwów prowadzone przez barana skazane jest na porażki.."
6 miesięcy temu / Mirosław Kubicki
 
Zawiedli też zmuszając rodziców do obowiązkowego szczepienia. Szczególnie małych dzieci. I niewypowiadając UE limitów emisji CO2 jak sugeruje prof. Szyszko. Nie przewalutowali też pseudokredytów frankowych jak zrobiły inne kraje.
6 miesięcy temu / Obywatel
 
Z artykulu wynika ze czas na zmiane. Zgadzam sie -pis musi odejsc
6 miesięcy temu / Obatel czarnecki
 
@qaz: Kompromisem do którego dąży PiS jest Polska jako Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym. Jesteś pewien że tego chcesz?
6 miesięcy temu / pik
 
Osobiście najbardziej mnie boli, że PiS kuli ogon na każde pierdnięcie ze strony "komisarzy" z UE.
6 miesięcy temu / Hanys
 
@Polak Zgadzam się w 100%. Polecam artykuł "scena polityczna" w Wikipedii. PiS to klasyczna partia patronażu. "partie patronażu ? mają na celu zdobycie władzy dla przywódcy i obsadzenie stanowisk państwowych przez elity partyjne"
6 miesięcy temu / A m0że referendum...
 
@Marcin M Pan powie synowi, że Pazerność i Synekury
6 miesięcy temu / A m0że referendum...
 
Najlepsza zmiana to prezes Glapiński. Proszę wyliczyć ile kolacji u Sowy można zamówić za dzienną stawkę modelki rajstopowej. Elektorat prawicy zahipnotyzowały ośmiorniczki za ca 40 zł.
6 miesięcy temu / A m0że referendum...
 
Do Izydor Oracz:na jakiej zasadzie chcesz utrudniać ludziom możliwość wyboru. Ktos nie widzi sensu życia nad Wisłą w obecnej chwili to wyjeżdża. Co bys jeszcze chciał zabronic lub nakazać?
6 miesięcy temu / Onyx
 
Za to rozne mafie przez swoich ludzi w ministerstwach zalatwiaja jakie chca projekty ustaw ktore potem przepycha sie przez sejm
6 miesięcy temu / Czytelnik
 
@Izydor Oracz A nie zadałeś pytania czemu młodzi wyjeżdżają tylko chcesz robić im exit-tax? Czyli co? Mają zasilić armię bezrobotnych pod sklepem monopolowym? Chcesz aby wszyscy siedzieli w Polsce jak u Kima w Korei? Wcielanie do wojska. I co? Pobór coś dobrego robił? Płacenie bykowego. A zadałeś sobie pytanie czemu ludzie nie chcą mieć dzieci? Jedną z odpowiedzi jest ta sama jak na pytanie dlaczego emigrują. Zakaz zatrudniania bezdzietnych na wyższe stanowiska? W urzędach rozumiem i spółkach skarbu państwa? Takie rzeczy to robił Hitler
6 miesięcy temu / trooper
 
Dzisiaj była świetna rozmowa na YT kanale wrealu24 nt. ustawy o nowelizacji ustawy przemocowej - J. Kwaśniewski (Ordo Iuris) o edukacji seksualnej, gender i wspomnianej nowelizacji. A co do innych strachów PiS to ostatnio nowa ambasadoressa straszy często i niestety skutecznie, żałosna ekipa rządzi w Polsce, kolejna.
6 miesięcy temu / finka
 
To jest sama prawda co pisze qaz. Niektórym jednak się wydaje, że "stawiają na swoim" bo nie idą na kompromis i w sposób zapiekły bronią swojego zdania, np. Wałęsa, Jaruzelski. Aborcja jest niewątpliwie złem, ale wprowadzenie jej w tej chwili byłoby "stawianiem na swoim" i jednocześnie byłaby aktem samobójczym gdyż ma zbyt wielu przeciwników. Niektórzy, chyba myślą też, że jak "postawią na swoim" w sprawie np. aborcji, to w przyszłym świecie wszystkie ich inne grzechy ulegną zatarciu i sami w ten sposób osiągną życie wieczne.
6 miesięcy temu / letni
 
SzPpremier nie pochwalił się ze dostał kolejny list pochwalny od P Ambasador USA idzie o coś z firma amer UBER jeżeli się nie wycofamy będziemy mieć jakieś problemy przepraszam nie znam sprawy może ktoś jest bardziej w temacie. Jeszcze jedno myśle ze po tych protestach w sprawie odstrzału dzików PIS tez szybciutko się wycofa
6 miesięcy temu / Kazimierz
 
i tak nic lepszego niz PiS w okolicy nie znajdziecie
6 miesięcy temu / podrobionakaszana
 
Pisz przestraszy się wszystkich i wszystkiego. Tylko pogrozic palcem z bruxeli i wystarczy.
6 miesięcy temu / Nico
 
Bez kompromisu chyba nie da się żyć - nigdzie - w rodzinie, małżeństwie, pracy. Można wiele zarzucić poczynaniom rządu, ale w żadnej sprawie nie da się wszystkiego "postawić na swoim" , zwłaszcza, gdy druga strona nie jest nastawiona na ustępstwa i kompromis.
6 miesięcy temu / qaz
 
ten rząd kupuje nasze głosy i czas. Najważniejsza jest dla nich globalizacja i zadowolenie w UE / Izraelu i USA. To wszystko działa jak zegarku.
6 miesięcy temu / Pejot
 
Syn (11 lat) jakiś czas temu zapytał mnie czy PiS oznacza Pieniądze i Sława ? To tłumaczy dla mnie wszystko. Skundlili się tak samo jak Kukiz'15 i wielu przed nimi.
6 miesięcy temu / Marcin M
 
Po pierwsze primo: byle doczołgać się do wyborów, z minimalnym rachunkiem strat. Po drugie primo: po nas choćby potop. I to jest jeden program wyborczy wszystkich partii marionetkowych w czeciejerpe, z PO-PiS na czele.
6 miesięcy temu / Kola
 
Dramat demograficzny jest największym zagrożeniem dla Polski. Samo 500+ niewiele daje - zatrzymało na jakiś czas trend spadkowy. Brak rozwiązań radykalnych, takich jak wprowadzenie bykowego, zakaz zatrudniania na wyższe stanowiska bezdzietnych, a tych młodszych - wcielanie przymusowe na szkolenia wojskowe. Irytuje też sprawa milczącej zgody na emigrację. Exit-tax powinien być dak dotkliwy, by wybić z głowy ludziom, chęć życia za granicą.
6 miesięcy temu / Izydor Oracz
 
Z całego tekstu wynika błędne, według mnie, przekonanie, że kompromis jest czymś złym. Nie dajmy się nabrać autorowi.To tylko tak wygląda w publicystyce. W sprawowaniu władzy, kompromis zapewnia POKÓJ SPOŁECZNY i jest jednych z istotnych elementów długotrwałego utrzymywania się przy władzy.A warto wiedzieć, jakie są praktycznie składowe polskiej alternatywy politycznej: albo to będzie Zjednoczona Prawica, albo nie-wiadomo-co, ale na pewno nie przeciwnicy PiS-u ze skrajnej narodowo-republikańskiej, strony.Odniosłem wrażenie, że Marcin Austyn gra do tej samej bramki, co POKO&consortes.
6 miesięcy temu / Lemur
 
Mam wrażenie, że Zjednoczona Prawica to partia pozerów. Udają, że chcą zrobić coś dobrego, przy najlżejszym oporze usępują, w domyśle "chcieliśmy dpbrze, ale widzicie, nie możemy".
6 miesięcy temu / Rys
 
TZ: za takie generalizowanie to można w zęby zebrać, wypraszam sobie
6 miesięcy temu / kskiba19
 
Przecież Zjednoczona Prawica nie realizuje programu prawicowego. Porzućcie wszelkie nadzieje! Przecież główna partia tego ugrupowania o obłudnej nazwie jest to tzw. partia władzy, która robi wszystko, by się u władzy utrzymać. W rzeczy samej realizuje program lewicowy: rozdaje pieniądze na prawo i lewo (swoim towarzyszom - 60 000, reszcie - 500), zadłużając nas, nasze dzieci i wnuki. Nie zmniejsza podatków, nie zwiększa swobód gospodarczych ani obywatelskich - wręcz przeciwnie. Chrześcijaństwo dla tego ugrupowania w wymiarze praktycznym jest istotne tylko w celu pozyskania głosów wyborców, stąd jest obecne w wymiarze symbolicznym, w pięknych i budujących wypowiedziach - jednak realnie nie realizuje żadnego programu zgodnego z katolickimi wartościami. Najwyższy czas się obudzić!
6 miesięcy temu / Polak
 
Należałoby dodać jeszcze rozdział o ustawie "o bratniej pomocy".
6 miesięcy temu / Republikanin
 
Wniosek jest jeden.."nie samym chlebem żyje człowiek",kochany PiS-ie....mądremu dość...
6 miesięcy temu / Paweł
 
Bardzo dobrze, że PiS ma chęć zająć sie ochroną zwierząt. Polskie społeczeństwo generalnie zachowuje się wobec zwierząt po barbarzyńsku. PiS niestety w tym, jak we wszystkim, jest niekonsekwentny. Pod naciskiem Żydów dopuścił ubój rytualny. Wycofał się też z zakazu hodowli zwierząt futerkowych. Kasa i polityka są najwyższym dobrem.
6 miesięcy temu / TZ.
 
Ludzka twarz PIS-u nie przypomina jednak chrześcijanina, ponieważ nie chroni on życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Brak ustawy. I dala tego PIS przestraszy się kary Bożej za to że nie powstrzymał zabijania niewinnych. Zbyt wielu o to się modli by powstrzymać cierpienia niewinnych nienarodzonych i zapłacą za to winowajcy osobiście, gdyż krew zabijanych woła do Boga. Gdy spadną cierpienia na winowajców, spadną łuski z oczu pozostałych i wtedy ustawa zostanie uchwalona, by objawiła się chwała Boża wobec upadłej ludzkości. Króluj nam Chryste!
6 miesięcy temu / [email protected]
 
Kiedy Viktor Orban został w 2010r. Premierem Węgier powiedział ... zostało wyprzedane wszystko co było cięższe niż powietrze. Targowica i żydo=komuna walczyła z nim na wszystkich frontach. Nawet w święto Narodowe Węgier 15 marca był wzywany tłumaczyć się do Brukseli. Dopierow 2018r. mógł zinwentaryzować obce fundacje w tym.głównie G,Sorosa i jego Uniwersytet niszczące tradycję, gospodarkę i szczególnie młode pokolenie i in. praz ujawnić ludzi za "srebrniki" dla nich pracujących. Co dla Polski zrobili od 2015r. posłowie PO, NO w Polsce, w Europarlamencie PO/SLD poza destrukcją? Co każdy z nas w swoim zyciu dokonał w ostatnich 3. latach a poprzednich 25-55 latach? Dlaczego Polacy nie jeżdżą polskimi markami samochodów wyprodukowanymi w Polskich zakładach samochodowych zbudowanych pod rządami byłych trzech żyjących prezydentów Polski Wałęsy,Kwaśniewskiego,Komorowskiego? Miejmy swój wkład módlmy się za nas Polskę i Polaków codziennie,by niemożliwe było możliwe.
6 miesięcy temu / Unrug
 
Ochrona zwierzat i tak wprowadza lewackie myślenie wobec Obywateli-samozwańcze organizacje zoofilów bedą mogły wchodzić na teren prywatnych posesji-wystarczy donos "życzliwego" sąsiada by stać się potencjalnym przestepcą. Ludzie ,którzy walczą o "dobro" zwierzat a jednoczesnie o prawo do likwidacji nienarodzonych dzieci to generacja spadkobierców Josefa Mengele-budują taki piekny utopijny swiat wszechobenej szczęsliwosci...jak po rewolucji francuskiej i bolszewickiej
6 miesięcy temu / darius
 

Skomentuj ten arytukuł
9
9
 
 

Król Lew (1994) – to klasyka kina dziecięcego. Jak już parę razy pisano na tych łamach, jest to film mocno krytykowany przez wszelkiej maści postępowców, za to chętnie chwalony przez konserwatystów jako dzieło wręcz kontrrewolucyjne. Nic dziwnego, że omawiając ten film Krystian Kratiuk i Krzysztof Gędłek otwarcie zadawali pytanie: czy coraz ostrzej lewicująca wytwórnia Disneya dzisiaj zrealizowałaby taki film? Mamy rok 2019 i mamy nową wersję Króla Lwa z wytwórni Disneya. I… na szczęście, pod tym względem przynajmniej, jest dobrze!

 
 

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.