Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   25   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

XXX Niedziela zwykła
Św. Antoniego od św. Anny Galvao
Św. Amona z Toul
 
 
 
 

Czego jeszcze nie wiesz o Piotrze Skardze? Opowiada Jerzy Wolak [VIDEO]


Odtwórz w YouTube
 

Księdza Piotra Skargę znamy przede wszystkim jako płomiennego kaznodzieję i żarliwego duszpasterza zatroskanego o losy Ojczyzny i Narodu ją zamieszkującego, który całą swą szeroką działalność ukierunkował na przypominanie rodakom o bezwzględnej konieczności niezłomnego trwania w katolickiej wierze jako najpewniejszym fundamencie pomyślności doczesnej i wiecznego zbawienia.

 

Czy jednak pamiętamy, że był on również niekwestionowanym mistrzem słowa pisanego, który wyniósł polską prozę literacką na niedosięgłe wyżyny?

 

Ten nieco dziś zapomniany aspekt bogatej spuścizny naszego wybitnego szermierza Kontrrewolucji przypomina w programie zatytułowanym „Ksiądz Piotr Skarga – niezrównany mistrz pióra” redaktor naczelny magazynu „Polonia Christiana” Jerzy Wolak.


DATA: 2020-10-07 14:15:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 160 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.