DZIŚ JEST:   14   LIPCA   2020 r.

Św. Kamila de Lellis
Bł. Hroznaty, męczennika
 
 
 
 

Czechy idą na konfrontację z Brukselą. Polska wizja zwycięża?

Czechy idą na konfrontację z Brukselą. Polska wizja zwycięża?
Fot. Reuters/Forum

Czechy są gotowe obrać konfrontacyjny kurs. Szef zwycięskiej w wyborach parlamentarnych partii ANO Andrej Babisz zapowiada „walkę z imigracją”.

 

Wybory w październiku tego roku nie ułatwiły życia eurokratom w Brukseli. Najpierw w Austrii zwyciężył chadek Sebastian Kurz, który prawdopodobnie utworzy wkrótce rząd z prawicą i otwarcie zapowiada obranie kursu antyfederalistycznego i antyislamskiego. Teraz w Czechach zwyciężyła partia ANO miliardera Andreja Babisza. Jej szef nie ukrywa, co jest jednym z jego celów. To rozpoczęcie „walki z imigracją”.

 

W jednym z ostatnich wywiadów przed wyborami Babisz powiedział, że jako szef czeskiego rządu będzie poszukiwał w Europie sojuszników w tej wojnie. – Musimy przygotować pola tematów, musimy uczynić jasnym w Radzie Europejskiej, co chcemy zmienić – zadeklarował polityk.  Jako przykład wymienił „rozwiązanie w obszarze migracji”, którym ma być „wojna przeciwko napływowi” kolejnych przybyszów. Babisz zapowiedział, że w swojej inicjatywie nie będzie ograniczał się do Grupy Wyszehradzkiej, ale chce sięgać poza nią, zabiegając zwłaszcza o poparcie nowego rządu austriackiego. – Grupa Wyszehradzka potrzebuje kolejnych sojuszników, potrzebujemy Austrii i innych państw, na Bałkach, Słowenii, Chorwacji, może jeszcze innych – powiedział Babisz.

 

Partia ANO będzie dysponować w nowym czeskim parlamencie największą siłą, posiadając 78 spośród 200 mandatów. Babisz będzie wprawdzie skazany na zawiązanie koalicji, ale z tym nie powinno być problemu – choć przejście do opozycji ogłosiły już chadecja i socjaldemokracja, a ze swej strony miliarder wyklucza sojusz z nacjonalistami, wobec obecności w parlamencie aż dziewięciu ugrupowań pole do negocjacji jest wystarczająco duże.

 

 

Źródło: faz.net

Pach

 

 

 

 


DATA: 2017-11-20 09:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.