DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Czechy: trwa zimna wojna obywatelska. Prawicowy polityk wini za nią Sorosa

Czechy: trwa zimna wojna obywatelska. Prawicowy polityk wini za nią Sorosa
George Soros. Fot.ChinaFotoPress/MAXPPP-QIONGHAI/FORUM
#SOROS    #CZECHY    #PAŃSTWO    #PLACÓWKA    #USA    #MILIARDER

Po tym, jak Rudolph Giuliani, były burmistrz Nowego Jorku i bliski współpracownik prezydenta Donalda Trumpa skrytykował Georga Sorosa za wykorzystywanie placówek dyplomatycznych Stanów Zjednoczonych do własnych celów, do oskarżeń amerykańskiego miliardera dołączył się również czeski prawicowy polityk Radim Fiala. Obecnie w Czechach trwa zimna wojna obywatelska. Prawicowy polityk wini za nią Sorosa.

 

Niedawno Rudolph Giuliani na swojej stronie na Twitterze stwierdził, że Soros korzysta z sieci placówek dyplomatycznych Stanów Zjednoczonych do realizacji swoich celów w Europie Wschodniej i ataków na swoich przeciwników, a finansowani przez niego prokuratorzy zwalniają przestępców. Były burmistrz Nowego Jorku, Rudolf Giuliani jest bliskim współpracownikiem prezydenta Trumpa, od stycznia 2017 roku jego doradcą do spraw cyberbezpieczeństwa, był także reprezentantem gospodarza Białego Domu w śledztwie w sprawie impeachmentu. Jego opinie są więc dość istotne dla kształtowania się opinii publicznej za oceanem. W oskarżeniu skierowanym przez Giulianiego wobec George’a Sorosa doradca Trumpa stwierdził ponadto, że Soros działa jak anarchista i ma wrogi stosunek wobec Partii Republikańskiej.

 

Do głosu krytyki wobec Sorosa przyłączył się teraz czeski polityk i przedsiębiorca, Radim Fiala, wiceprzewodniczący eurosceptycznej i antyimigracyjnej partii Wolność i Demokracja Bezpośrednia (Svoboda a přímá demokracie). Wcześniej Fiala był posłem prawicowej narodowo – konserwatywnej partii Świt – Narodowa Koalicja (Úsvit – Národní Koalice) Tomiego Okamury.

 

Według czeskiego polityka, w Stanach Zjednoczonych i w Czechach trwa praktycznie zimna wojna obywatelska, w której sieć podmiotów powiązanych z Georgiem Sorosem stoi po stronie globalistów. Należą do niej m.in. media i organizacje pozarządowe, które mają wpływ na procesy polityczne i społeczne w państwie czeskim. Ich celem jest wspieranie interesu imigrantów, promocja multikulturalizmu, ideologii gender i działań związanych z zmianami klimatycznymi.

 

Według informacji podanych przez słowacki portal „Hlavne Spravy”, w opinii Radima Fiala głównym celem działań podmiotów powiązanych z Sorosem są jednak Czechy jako państwo, jego ustrój demokratyczny i naród czeski, a chodzi docelowo o likwidację tożsamości narodowej i zniesienie granic.

 

Receptą na takie działania i przyszłościowym programem powinno być według Radima Fiala zakazanie działalności organizacji powiązanych w Sorosem, konfiskata ich majątku, przeprowadzenie referendum w sprawie wyjścia Czech z UE, zmiana prawa w kwestii imigrantów i islamu oraz uzyskanie odszkodowań za straty w wyniku II wojny światowej od Niemiec.

 

Słowacki portal zajmuje się również wpływami Sorosa na Słowacji, gdzie transferowane są środki finansowe na wspieranie „niezależnych mediów”, które zajmują się promocją ideologii gender, krytykują środowiska narodowe i patriotyczne oraz starają się zmieniać mentalność czytelników, np. poprzez publikację artykułów wybielających pedofilię.

 

Źródło: Hlavne Spravy

JB


DATA: 2020-02-25 07:48
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niestety, nie można stosować takich uogólnień. Przecież ten polityk nie ma większego poparcia, ktoś tu nawet pisał, że jest mało znany. Zresztą, z tego, co się orientuję, mnóstwo osób w Polsce, więc i w Czechach pewnie też, nawet nie kojarzy Sorosa. Poziom świadomości narodów jest bardzo niski. Wszystko za sprawą mediów, ogłupiania ludzi i zajmowania bzdurami.
10 miesięcy temu / @Ryś
 
Nie porównuj wiary w Prawdziwego Boga, której zasady zgodne są z prawami naturalnymi, z religią dyskryminacji i agresji. Te przymioty jednoznacznie pokazują, jaki, a więc i kim jest ten bóg.
10 miesięcy temu / @@taki tam
 
Zawsze byłem ciekawy jak modli wyglądać tacy dostojnicy Kajfasz, Annasz czy członkowie Sanhedrynu - takie osoby jak p. Soros. pomagają mi sobie wyobrazić. Smutne. Człowiek może bardzo się zawikłać.
10 miesięcy temu / ks. katolicki
 
I to są Czesi. Wspaniali. W odpowiedniej chwili umieć powiedzieć: basta, nawet typowi, który trzęsie światem.
10 miesięcy temu / Ryś
 
Organizacje dotowane przez Sorosa powinny być likwidowane również w Polsce, a żydowskie pod ścisłym nadzorem w zakresie polityki i działań anty polskich.
10 miesięcy temu / Gerard
 
Czyli według ciebie na miejsce Boga, rodziny i wiary wejdzie islam, który wyznaje wiarę w boga, posiada duże rodziny i ma wiarę, fascynujące.
10 miesięcy temu / @taki tam
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.