DZIŚ JEST:   15   LIPCA   2020 r.

Św. Bonawentury, Doktora Kościoła
Św. Włodzimierza, księcia
 
 
 
 

Czechy: skandaliczna kampania socjaldemokratów

Czechy: skandaliczna kampania socjaldemokratów
Praga, fot. pam

Czeska Partia Socjaldemokratyczna w ramach swojej kampanii przygotowała plakaty, na których ukazano katolickiego hierarchę, który otrzymuje wielki worek z pieniędzmi. W ten sposób socjaldemokraci podnoszą przed wyborami lokalnymi temat reprywatyzacji. Pomysł ten skrytykował w specjalnym oświadczeniu m.in. arcybiskup Pragi Dominik Duka. „W ferworze walki politycznej moralny aspekt i właściwy temat, czyli naprawienie dokonanego przez reżim komunistyczny bezprawia, zostały zepchnięte na margines” – napisali autorzy oświadczenia.

 

„Świadkowie historii mogą poświadczyć, że przypominają one pożałowania godne antysemickie i antyklerykalne plakaty z okresu III Rzeszy. Manipulatorskie hasła tworzą atmosferę nieuzasadnionej zazdrości i nienawiści wobec Kościołów i wspólnot wyznaniowych” – można przeczytać w oświadczeniu.

 

Wyrównanie krzywd stało się tematem kampanii wyborczej, gdyż zarówno socjaldemokraci, jak i Komunistyczna Partia Czech i Moraw uważają, że zwrot ten jest zbyt wysoki.

 

Kościoły i wspólnoty otrzymają 56 proc. zrabowanej im przez komunistów własności w naturze. Ponadto w ciągu 30 lat otrzymają 59 mld koron (ok. 9,6 mld zł) odszkodowania. W ciągu 17 lat państwo wycofa się z wypłacania księżom pensji. Ustawę reprywatyzacyjną przyjęła już niższa izba czeskiego parlamentu.

 

Źródło: wiara.pl

pam


DATA: 2012-08-13 19:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.