DZIŚ JEST:   21   MAJA   2019 r.

Św. Krzysztofa Magallanesa
Św. Jana Nepomucena
 
 
 
 

„Czciciele Wielkanocy” zamiast „chrześcijan”. Absurdalne, ale za to politycznie poprawne!

„Czciciele Wielkanocy” zamiast „chrześcijan”. Absurdalne, ale za to politycznie poprawne!
Hillary Clinton i Barack Obama. White House Photo by Pete Souza [Public domain]

Poprawność polityczna weszła na nowy poziom. Liderzy międzynarodowej lewicy zamiast o „chrześcijanach” piszą o „czcicielach Wielkanocy”.

 

Wpisy zawierające frazę „Easter worshippers” pojawiły się w kontekście islamistycznych zamachów terrorystycznych na Sri Lance. Do ataków doszło w Wielką Niedzielę, a muzułmańscy fundamentaliści oprócz hoteli zaatakowali właśnie kościoły. Napastnicy – jak zauważył lankijski hierarcha katolicki kard. Malcom Ranjith – celowo wybrali taki dzień akcji, gdyż właśnie wtedy w świątyniach było wielu wiernych radujących się ze Zmartwychwstania Syna Bożego.

 

Mimo tego słowo „chrześcijanie” w kontekście ofiar dżihadystycznej przemocy nie przeszło przez klawiaturę m. in. byłego prezydenta USA Baracka Obamy oraz jego niedoszłej następczyni Hillary Clinto, a także burmistrza Nowego Jorku.

 

Fraza „czciciele Wielkanocy” pojawiła się także na innych twitterowych profilach ludzi, którzy – jak się zdaje – posiadają przynajmniej podstawową wiedzę dotyczącą chrześcijaństwa.

 

„Nie czcimy Wielkanocy, tylko Chrystusa! Podobnie jak Żydzi nie są czcicielami namiotów, gdy obchodzą Święto Namiotów” – napisał na Facebooku Wojciech Cejrowski. Warto jednak odnotować, że strach przed słowem „chrześcijaństwo” obserwujemy nie po raz pierwszy.

 

 

Podobny absurd i uciekanie od chrześcijaństwa nawet na poziomie języka i faktów zauważył przy okazji katastrofalnego pożaru paryskiej katedry Notre-Dame redaktor Robert Mazurek w tekście pt. „Brzydkie słowo na ch” („Plus Minus” / „Rzeczpospolita”). Wtedy również liderzy postępowego świata, z Barackiem Obamą włącznie, ubolewali nad pożarem zabytku, pięknej budowli, symbolu Francji i Paryża. O zniszczeniu symbolu chrześcijańskiej Europy czy przynajmniej katastrofie kościoła nie było mowy. Tymczasem – jak słusznie zauważa Robert Mazurek – taka autocenzura nie szkodzi religii, ale debacie publicznej i zdrowemu rozsądkowi.

 

Niestety zdrowy rozsądek już dawno stał się wrogiem czcicieli politycznej poprawności. Skoro fakty o Zmartwychwstaniu Chrystusa jako istocie świąt Wielkiej Nocy oraz o katolickim przeznaczeniu katedry Notre-Dame stoją w sprzeczności z ideologią, to… tym gorzej dla faktów. Absurdalna nowomowa nie jest jednak – co może zasmucić postępowców – nowością, a współcześni liderzy frontu tolerancji nie wymyślili niczego oryginalnego. Już przecież podczas krwawej Rewolucji Francuskiej można było od piewców nowoczesności usłyszeć, że lud uparcie uczestniczy w tym „co kiedyś nazywano Mszą”. Wtedy pogarda zaowocowała przemocą. A do czego doprowadzi obłęd politycznej poprawności?

 

 

MWł

 

  


DATA: 2019-04-23 10:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
14
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

O, Ty ironizujesz, czy piszesz poważnie?
24 dni temu / Do O
 
Nie mogą wypowiedzieć słowa Ćhrystus, ciekawe...
26 dni temu / WvB
 
Amerykanie rozumiejący sytuację gospodarczą USA mówili: nigdy więcej Bushów, Clintonów, Obamów. To za Prezydenta Ronalda Reagana ukrócono oszustwa, "błędy" pustoszące budżet a nadwyżki w budżecie były wielkie. Prezydent Ronald Reagan ostatni klasycznie wykształcony i z wartościami chrześcijańskimi, dlatego miał zginąć 30 marca 1981roku a Papież Jan Paweł II 13 maja 1981r.
27 dni temu / Nier
 
Moim zdaniem red. Mazurek nie jest wiarygodny i lepiej go nie cytować.
27 dni temu / Ajot
 
Tęczowi hitlerowcy w akcji...
27 dni temu / Tomek
 
Lepsze byłoby hasło w stylu że teraz wszyscy jesteśmy chrześcijanami. Antychrystusowy posmak nowomowy oczywisty.
27 dni temu / mt
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "67746"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.