DZIŚ JEST:   23   SIERPNIA   2019 r.

Św. Róży z Limy
Bł. Władysława Findysza
 
 
 
 

„Czciciele Wielkanocy” zamiast „chrześcijan”. Absurdalne, ale za to politycznie poprawne!

„Czciciele Wielkanocy” zamiast „chrześcijan”. Absurdalne, ale za to politycznie poprawne!
Hillary Clinton i Barack Obama. White House Photo by Pete Souza [Public domain]

Poprawność polityczna weszła na nowy poziom. Liderzy międzynarodowej lewicy zamiast o „chrześcijanach” piszą o „czcicielach Wielkanocy”.

 

Wpisy zawierające frazę „Easter worshippers” pojawiły się w kontekście islamistycznych zamachów terrorystycznych na Sri Lance. Do ataków doszło w Wielką Niedzielę, a muzułmańscy fundamentaliści oprócz hoteli zaatakowali właśnie kościoły. Napastnicy – jak zauważył lankijski hierarcha katolicki kard. Malcom Ranjith – celowo wybrali taki dzień akcji, gdyż właśnie wtedy w świątyniach było wielu wiernych radujących się ze Zmartwychwstania Syna Bożego.

 

Mimo tego słowo „chrześcijanie” w kontekście ofiar dżihadystycznej przemocy nie przeszło przez klawiaturę m. in. byłego prezydenta USA Baracka Obamy oraz jego niedoszłej następczyni Hillary Clinto, a także burmistrza Nowego Jorku.

 

Fraza „czciciele Wielkanocy” pojawiła się także na innych twitterowych profilach ludzi, którzy – jak się zdaje – posiadają przynajmniej podstawową wiedzę dotyczącą chrześcijaństwa.

 

„Nie czcimy Wielkanocy, tylko Chrystusa! Podobnie jak Żydzi nie są czcicielami namiotów, gdy obchodzą Święto Namiotów” – napisał na Facebooku Wojciech Cejrowski. Warto jednak odnotować, że strach przed słowem „chrześcijaństwo” obserwujemy nie po raz pierwszy.

 

 

Podobny absurd i uciekanie od chrześcijaństwa nawet na poziomie języka i faktów zauważył przy okazji katastrofalnego pożaru paryskiej katedry Notre-Dame redaktor Robert Mazurek w tekście pt. „Brzydkie słowo na ch” („Plus Minus” / „Rzeczpospolita”). Wtedy również liderzy postępowego świata, z Barackiem Obamą włącznie, ubolewali nad pożarem zabytku, pięknej budowli, symbolu Francji i Paryża. O zniszczeniu symbolu chrześcijańskiej Europy czy przynajmniej katastrofie kościoła nie było mowy. Tymczasem – jak słusznie zauważa Robert Mazurek – taka autocenzura nie szkodzi religii, ale debacie publicznej i zdrowemu rozsądkowi.

 

Niestety zdrowy rozsądek już dawno stał się wrogiem czcicieli politycznej poprawności. Skoro fakty o Zmartwychwstaniu Chrystusa jako istocie świąt Wielkiej Nocy oraz o katolickim przeznaczeniu katedry Notre-Dame stoją w sprzeczności z ideologią, to… tym gorzej dla faktów. Absurdalna nowomowa nie jest jednak – co może zasmucić postępowców – nowością, a współcześni liderzy frontu tolerancji nie wymyślili niczego oryginalnego. Już przecież podczas krwawej Rewolucji Francuskiej można było od piewców nowoczesności usłyszeć, że lud uparcie uczestniczy w tym „co kiedyś nazywano Mszą”. Wtedy pogarda zaowocowała przemocą. A do czego doprowadzi obłęd politycznej poprawności?

 

 

MWł

 

  


DATA: 2019-04-23 10:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
14
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

O, Ty ironizujesz, czy piszesz poważnie?
3 miesiące temu / Do O
 
Nie mogą wypowiedzieć słowa Ćhrystus, ciekawe...
3 miesiące temu / WvB
 
Amerykanie rozumiejący sytuację gospodarczą USA mówili: nigdy więcej Bushów, Clintonów, Obamów. To za Prezydenta Ronalda Reagana ukrócono oszustwa, "błędy" pustoszące budżet a nadwyżki w budżecie były wielkie. Prezydent Ronald Reagan ostatni klasycznie wykształcony i z wartościami chrześcijańskimi, dlatego miał zginąć 30 marca 1981roku a Papież Jan Paweł II 13 maja 1981r.
3 miesiące temu / Nier
 
Moim zdaniem red. Mazurek nie jest wiarygodny i lepiej go nie cytować.
3 miesiące temu / Ajot
 
Tęczowi hitlerowcy w akcji...
3 miesiące temu / Tomek
 
Lepsze byłoby hasło w stylu że teraz wszyscy jesteśmy chrześcijanami. Antychrystusowy posmak nowomowy oczywisty.
3 miesiące temu / mt
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.