DZIŚ JEST:   20   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Jana Kantego
Bł. Jakuba Kerna
 
 
 
 

Czas zakazać rozwodów! Nowy numer „Polonia Christiana” już dostępny

Czas zakazać rozwodów! Nowy numer „Polonia Christiana” już dostępny

Czas zakazać rozwodów! – taki postulat wysuwa w głównym temacie numeru najnowsze wydanie magazynu „Polonia Christiana”. Rozwód bowiem jest niekwestionowanym złem. Nie tylko dla katolików, z definicji go nie uznających, ale dla wszystkich – krzywdzi wszak każdego, kogo dotyka (oczywiście z wyjątkiem tych, którzy na rozwodach zarabiają). Rozliczne aspekty nękającej świat plagi rozwodów w niebanalny sposób ukazują autorzy dziesięciu tekstów składających się na temat numeru.

 

Ponadto w numerze jak zwykle wiele ciekawych treści.

 

Piotr Doerre przedstawia obszerny raport specjalny, w którym komentuje żywione przez konserwatywne środowiska Zachodu nadzieje, iż Rosja uratuje chrześcijaństwo.

 

W meandry niemieckiej „drogi synodalnej” wprowadza czytelników Paweł Chmielewski, a że to droga donikąd upewnia Grzegorz Kucharczyk, demaskując duchową pustkę kraju za Odrą. Bogdan Dobosz odkrywa bliskie pokrewieństwo nowoczesnego genderyzmu z bynajmniej jak się okazuje nie umarłym stalinizmem. Jan Bereza zabiera nas w podróż niekoniecznie sentymentalną po Bohatyrowiczach i okolicy, a Jakub Woziński pochyla się nad niewesołą sytuacją demograficzną okolic między Karpatami a Bałtykiem.

 

Jacek Kowalski rozwiewa mity na temat blizn znaczących oblicze Jasnogórskiej Pani, Jan Gać opiewa perłę śląskiego baroku, Andrzej Solak przypomina syberyjską odyseję polskich żołnierzy dążących do Ojczyzny z niezmierzonych rosyjskich przestworzy, a Andrzej Pilipiuk dowodzi, że dzisiejszy człowiek Zachodu nade wszystko potrzebuje prawdziwej przygody, która otrząśnie go z postępującego marazmu.

 

Jerzy Wolak zaś pilnie nasłuchuje, co w kinie piszczy (a także w teatrze i sztuce sakralnej).

 

„Polonia Christiana” – to się czyta!

 

 

Zwolenników tradycyjnego, drukowanego wydania zapraszamy do zamawiania najnowszego numeru pisma na stronach Księgarni Polonia Christianatakże w formie e-booka, za pośrednictwem serwisu ePCh24.pl.

 

 

Magazyn „Polonia Christiana” jest dostępny w Empiku i Salonach Prasowych.

 

 

 

 

 

 

 

  


DATA: 2020-01-20 07:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Istną głupotą i niezrozumieniem czym jest chrześcijaństwo jest uleganie urojeniom o policji religijnej.
9 miesięcy temu / @Ktoś
 
Zniesienie rozwodów lub zniesienie małżeństw cywilnych pozostaje tylko możliwość małżeństw wyznaniowych to we współczesnym postchrześcijańskim świecie najlepsza droga do radykalnego wzrostu ilości konkubinatów. Chyba że wprowadzimy policję religijną, która będzie śledzić za prywatnym życiem ludzi. Ale to już islam, a nie chrześcijaństwo. Tak się wielu marzy islamizacja katolicyzmu, że rozwiązaniami siłowymi wprowadzimy porządek wypływający z Ewangelii. To istna głupota i niezrozumienie czym jest chrześcijaństwo.
9 miesięcy temu / Ktoś
 
państwo i tak jest w stanie zniszczyć małżeństwo i rodzinę/co czyni w skali roku w tysiącach przypadków/ poprzez ustawę o przemocy w rodzinie; także rozwód nie jest do niczego potrzebny,by odizolować członków rodziny od siebie.
9 miesięcy temu / marel
 
"Niech ci, którzy interesują się głównie tą sprawą, zastanowią się, jak niebezpieczne i sprzeczne ze sprawiedliwością jest narzucanie narodowi katolickiemu formy małżeństwa potępianej tysiące razy przez Kościół. Głowy państw mają kompetencje i prawo do regulowania skutków cywilnych, które wynikają z małżeństwa, ale do Kościoła należy ustawodawstwo o więzi małżeńskiej, ponieważ Pan nasz Jezus Chrystus powierzył tę władzę swojemu Kościołowi, podnosząc małżeństwo z naturalnej instytucji do godności sakramentu. Wystarczy tu przypomnieć chrześcijański dogmat o jedności i wieczystości małżeństwa. Kiedy te cechy znikają, znika główny fundament, na którym Jezus Chrystus nakazał ustanawiać rodzinę i państwo. Żaden człowiek nie może powstrzymać woli Bożej Tego, który przyszedł, aby przywrócić i udoskonalić zarówno społeczność obywatelską, jak i domową" - Leon XIII, Allokucja konsystorialna, 18 marca 1895 r.
9 miesięcy temu / M.
 
Sycharek - "Kto oddala swoją żonę - chyba w wypadku nierządu5" Rozumiesz co napisano? "Odpowiedział im: ?Przez wzgląd na zatwardziałość serc waszych pozwolił wam Mojżesz oddalać wasze żony; lecz od początku tak nie było. 9 A powiadam wam: Kto oddala swoją żonę - chyba w wypadku nierządu5 - a bierze inną, popełnia cudzołóstwo. I kto oddaloną bierze za żonę, popełnia cudzołóstwo?."
9 miesięcy temu / Jot
 
Autorzy skupiają się na leczeniu objawów a nie przyczyn choroby. Zlikwidować należałoby śluby państwowe.
9 miesięcy temu / patrzmyglebiej
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.