DZIŚ JEST:   22   LUTY   2020 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 

Czas położyć kres „rasistowskim” działaniom Izraela. Saudowie wzywają do interwencji w Palestynie

Czas położyć kres „rasistowskim” działaniom Izraela. Saudowie wzywają do interwencji w Palestynie
Salman ibn Abd al-Aziz Al Su’ud. By Secretary of Defense [Public domain], via Wikimedia Commons

Arabia Saudyjska wezwała społeczność międzynarodową do interwencji na terytorium palestyńskim, by położyć kres „rasistowskim” działaniom Izraela. Król Salman i jego ministrowie zaapelowali do zakończenia oblężenia Gazy. Saudowie oskarżają Żydów o „systematyczne morderstwa” i „tortury”.

 

Według Arabii, Izrael prowadzi ekspansję w Jerozolimie Wschodniej. Żydzi dopuszczają się „haniebnych zbrodni wojennych”. Oświadczenie to, odzwierciedlające poglądy króla i jego gabinetu pojawiło się zaledwie kilka dni po tym, jak wysocy urzędnicy izraelscy chwalili postępy w tajnych negocjacjach z Arabią Saudyjską i innymi państwami Zatoki Perskiej, które – jak mówią – ma utorować drogę do ustanowienia stosunków dyplomatycznych i handlowych między Izraelem a jego arabskimi sąsiadami.

 

Dyrektor generalny izraelskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Dore Gold powiedział na konferencji w Jerozolimie w zeszłym tygodniu, że rozwiązanie kwestii izraelsko-palestyńskiej jest „na ostatnim miejscu na liście spraw do załatwienia między Izraelem a krajami Zatoki.”

 

 - Musimy uświadomić sobie, że nie ma przymusu rozwiązania kwestii palestyńskiej, by zbudować więzi ze znaczną częścią świata arabskiego, świata sunnickiego. Dwadzieścia, trzydzieści lat temu wszyscy mówili nam, że musimy rozwiązać kwestę palestyńską, wtedy będziemy mieli pokój ze światem arabskim. Teraz coraz częściej dochodzimy do wniosku, że jest dokładnie na odwrót. Musimy zbudować inny porządek – zasugerował Gold.

 

Premier Benjamin Netanjahu również przy wielu różnych okazjach starał się przekonać opinię publiczną, że nastąpiło ocieplenie stosunków z krajami arabskimi w ciągu ostatnich miesięcy, a podczas wojny w Gazie w 2014 r. chwalił się, że Izrael miał poparcie niektórych krajów Zatoki Perskiej.

 

Saudyjskie oświadczenie rządowe, opublikowane we wtorek, to pierwszy publiczny komentarz nt. izraelskiego nowego porządku. „Arabia Saudyjska wzywa społeczność międzynarodową do powstrzymania izraelskich praktyk rasistowskich na okupowanym terytorium palestyńskim, które obejmują systematyczne morderstwa, tortury, oblężenie i niszczenie mienia oraz akty judaizacji Al-Quds” – czytamy. Gabinet wezwał wspólnotę międzynarodową do działań przeciwko osobom odpowiedzialnym za „haniebne zbrodnie wojenne” przeciw ludności palestyńskiejŹródło: bignewsnetwork.com

AS

DATA: 2016-06-23 07:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

a to antysemita z tego króla i jego ministrów; proszę, proszę, co to się porobiło - można już jawnie i oficjalnie krytykować Izrael; i to na forum międzynarodowym; i co to teraz będzie? gdzież to oni schowają się teraz ze wstydu?
ponad 3 lata temu / JARO
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.