DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 

Czas na repolonizację mediów. Pod egidą resoru kultury pracuje już specjalny zespół ekspertów

Czas na repolonizację mediów. Pod egidą resoru kultury pracuje już specjalny zespół ekspertów
fot. Krystian Maj / Forum

Szumnie zapowiadana repolonizacja mediów prawdopodobnie ograniczy się do rynku prasy. Jak ocenił Jarosław Sellin, wiceminister kultury, to właśnie ten segment wymaga największych zmian. Eksperckie prace już ruszyły.

 

Pod egidą ministra kultury i dziedzictwa narodowego od niespełna trzech tygodni pracuje specjalny zespół zajmujący się kwestią repolonizacji mediów – poinformował na antenie radia RMF FM Jarosław Sellin, wiceminister kultury. Gremium składa się z ekspertów „wyłonionych, czy wskazanych, przez KRRiTV i UOKiK”. Proces repolonizacji obejmie rynek prasy i będzie bazował na wykupie udziałów w danych mediach.

 

- Wyznaczyliśmy przed tym zespołem zadanie wypracowania jakichś rozwiązań legislacyjnych, które by doprowadziły do sytuacji, w której taka koncentracja właścicielska mediów, jaka dzisiaj ma miejsce w przestrzeni prasowej, nie mogła mieć miejsca - podkreśli Sellin. Uwaga resortu nieprzypadkowo skupiła się na rynku prasy, bowiem to tu niemal 90 proc. lokalnych tytułów jest w zagranicznych rękach, a ponadto skupione są one w dużych, „niemal monopolistycznych” koncernach.

 

Zdaniem Sellina rynek RTV tak daleko nie poszedł, bo też jest koncesjonowany przez państwo. Tu zatem, jak się wydaje, na razie większe zmiany nie są planowane.

 

Zdaniem Sellina, zmiana sytuacji na rynku prasowym mogłaby się odbyć poprzez „wzmocnienie kompetencji kontrolnych i decyzyjnych UKOIK”, który czuwałby nad tym, by nie dopuszczać do powstania monopoli. W przypadku tych już istniejących, „trzeba czekać na okazję”. To znaczy na możliwość wykupu udziałów w tych mediach, tak jak stało się to w przypadku niektórych banków.


Źródło: rmf24.pl

MA

DATA: 2017-02-10 23:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

CZAS NAJWYŻSZY !!! Na początek niech to będą tylko gazety, to już dużo zmieni. Później następne media. Bo przecież opinię publiczną w Polsce kształtują Niemcy!
ponad 3 lata temu / Jazzz
 
Tow. Kurski i tow. Selling będą jak tow. M. Szczepański. Kiedy reaktywacja Radiokomitetu i Trybunu Ludu?
ponad 3 lata temu / John Galt
 
A więc inne media internacjonalistycznych Żydów będą mogły dalej prosperować i jątrzyć.
ponad 3 lata temu / krytyczny
 
Z powyzszego wynika, ze komisja nie zajmie sie przypadkiem tvn, czy Polsatu, a to b. żle. Te stacje winny stracic licencje, poniewaz są V kolumną, mającą rozsadzac panstwo polskie. PiS i patrioci będą w klopocie, jesli cos sie z nimi nie zrobi, a przy okazji z tak wrażymi portalami jak Onet i WP. Rozumiem, ze trudno to ubrac w jezyk prawa, ale rozne rzeczy mozna robic. TVN jest teraz rosyjską stacją (Scribbs wykupili); na Polsat moznaby wplyną przygladajac sie interesom jego wlasciciela. Onet zalatwic w ramach odmiemczania mediow. Trzeba tylko chciec.
ponad 3 lata temu / acton
 
Jeśli będzie jak do tej pory to zrobi się jazgot, a przestraszony PiS zaraz się ze wszystkiego wycofa.
ponad 3 lata temu / abc
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.