DZIŚ JEST:   22   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Dziadka
Św. Wincentego Pallottiego
Św. Wincentego, męczennika
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 23  >   CYWILIZACJA

Piotr Doerre

Czas hołoty


Niezawisłe polskie sądy uwalniają od odpowiedzialności bluźnierców, którzy wyśmiewają się z Krzyża i drą na strzępy Pismo Święte. Trzecią siłą w parlamencie zostaje ugrupowanie, które swą obecność tam rozpoczyna od żądania usunięcia krzyża z sali obrad Sejmu RP. Kilka dni później ulicami Krakowa przechodzi marsz „ateistów i wolnomyślicieli”. Poza granicami Polski też nie jest lepiej – w mediach gości obraz dzikiej hołoty plądrującej salkę katechetyczną przy kościele na rzymskim Lateranie podczas manifestacji ruchu „oburzonych”. Widzimy zakapturzonych, zamaskowanych młodzieńców, identycznych jak podczas manifestacji tzw. alterglobalistów, tym razem jednak nie walczących z policją, ale z pasją niszczących figurkę Matki Bożej z Lourdes i krucyfiks. Czy to aby nie emanacje jednego i tego samego zjawiska?

Wynik październikowych wyborów był dla wielu katolików w Polsce prawdziwym szokiem. I nie chodzi tu o niezwykły PR owski sukces Platformy Obywatelskiej, która po czterech latach beznadziejnych rządów i grania na nosie swym wyborcom otrzymała od nich carte blanche na kolejną kadencję, ale o zupełnie nową jakość w polskim życiu politycznym. Trzecią siłą w sejmie zostało ugrupowanie o nazwie jak z kiepskiej satyry politycznej, którego jedynym wyróżnikiem jest jawna nienawiść do Kościoła i katolicyzmu. Ugrupowanie jak ze snów… redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej.”

Transseksualist(k)a, aktywista homoseksualny, zaciekła aborcjonistka, wydawca zoologicznie antyklerykalnego pisma – menażeria Palikota wydaje się bezładną hałastrą rozmaitych indywiduów, pozbawioną jakiegokolwiek spójnego programu politycznego, jednak tak właśnie wygląda polska inkarnacja Nowej Lewicy. Przypomnijmy, że ów nurt polityczny zainicjowany został w roku 1968 przez neomarksistów, którzy w obliczu coraz bliższego bankructwa klasycznego socjalizmu postanowili odejść od materialistycznej zasady prymatu ekonomii i polityki, a rozpocząć walkę o kulturę, edukację, informację, a nawet… religię. Rozpoczęto więc tzw. marsz przez instytucje świata zachodniego, będący w istocie niszczycielskim marszem barbarzyńców przez pozostałości po cywilizacji chrześcijańskiej.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

„Władza nie mogła znaleźć błędów merytorycznych w projekcie Stop LGBT, więc nagina prawo, aby nie poddawać go pod głosowanie” – tak sytuację utopienia przez sąd projektu za rzekomy błąd proceduralny komentuje Fundacja Życie i Rodzina.

 
 

Ponad 100 organizacji broniących praw obywatelskich w specjalnym liście skierowanym do kongresmenów zgodnie uznało, że Ameryka nie potrzebuje żadnej nowej ustawy dotyczącej zwalczania „terroryzmu wewnętrznego”. Prezydent Joe Biden zapowiedział, że jedną z pierwszych jego inicjatyw będzie przedstawienie projektu ustawy w tej sprawie. Sygnatariusze listu obawiają się nadużyć wobec mniejszości religijnych i rasowych.

 

Ursula von der Leyen, szefowa Komisji Europejskiej zakomunikowała, że Bruksela jest zaniepokojona odnotowywanymi mutacjami koronawirusa. By zatrzymać się ich rozprzestrzeniania UE chce wprowadzenia kolejnych obostrzeń i środków ostrożności.

 

Rok 2020 minął pod znakiem pandemii i związanych z nią ograniczeń w dostępie do służby zdrowia, a także ograniczeń działalności gospodarczej. Rok 2021 stoi pod znakiem szczepień i związanego z nimi podziału na obywateli lepszego i gorszego sortu. Na zgliszczach demokracji, niczym feniks z popiołów, rodzi się nowy ustrój: biotechnokracja…

 

Co najmniej 750 osób zginęło w masakrze przed kościołem Matki Bożej z Syjonu w Aksum w regionie Tigraj. Ludzie, którzy ukryli się przed napastnikami w świątyni należącej do Etiopskiego Kościoła Ortodoksyjnego, zostali wyprowadzeni na zewnątrz i rozstrzelani.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.