DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@Michu nad wszystkim czuwa Bóg...Jak narazie to p.Franciszek staje bardzo często w opozycji do UNK i św.Tradycji...to mnie napawa niepokojem i bardzo obawiam się o los biednych grzeszników idących za głosem antynauczycieli propagujących protestancki relatywizm, subiektywizm i indyferentyzm moralny w KK...PAMIĘTAJ Szkody wyrządzone duszy żyjącej w śmiertelnych grzechach są bez NAWRÓCENIA nieodwracalne..Herezja jest grzechem śmiertelnym i my katolicy,a przede wszystkim Papież winniśmy protestantom pomagać w powrocie do źródła życia wiecznego, czyli do Kościoła Katolickiego, poza którym NIE MA ZBAWIENIA... również pozdrawiam życząc niedzieli przeżytej z Panem Bogiem:)
ponad 2 lata temu / Megi
 
>Sylwester Ew. św. Mk 14,68-72 : I wybuchnął płaczem. - Czyli żałował tego co zrobił. Żałował nie kontynuował. Po zmartwychwstaniu ?ukazał się SAMYM JEDENASTU i WYRZUCAŁ im brak wiary i upór [Ew. Mk 16,14,Ew. Mat. 28,17-19 ].Apostołowie byli ludźmi nie świętymi od razu. Popełniali błędy. J.P II "stygmatyzował" modernizm i nowy kościół. Uczestniczył w II S.W. i realizował jego wytyczne do śmierci. Były zgłoszone zastrzeżenia do jego kanonizacji. Nominacje do świętości współcześnie to też polityka. Pierwszym Pasterzem (przykładem) jest Jezus Chrystus, którego życie legitymizuje Prawdę i tylko Prawdę a nie półprawdy z cieniami i półcieniami w relatywiźmie świata i kościoła. Wiedzę o tym , kto jest świętym ma tylko Pan Bóg. Po to mamy rozum aby uczyć się praw. historii , analizować fakty wyciągać wnioski aby dokonywać mądrych wyborów . Ufać mamy Panu Bogu a nie człowiekowi.
ponad 2 lata temu / Iskierka **/>S
 
@Megi Tak sobie czytam, Twoje komentarze są rozbudowane, ale często w dramatycznym tonie. W końcu nie tylko papież Franciszek, ale także ojciec święty Jan Paweł II kroczył drogą ekumenizmu, pojednania co prowadzi nas do wzajennego zrozumienia. Piszesz o winach protestantów. Jakby sięgnąć do historii to winy Kościoła, szczególnie Inkwizycji też są wielkie. Zauważ, jak bardzo rośnie w siłę islam. Ja w tym upatruję ewentualnego zagrożenia dla Europy. Nie ukrywam, że bezkrytyczny stosunek papieża wobec islamu jest dla mnie zdumiewający. Co się tyczy protestantów to może faktycznie Kościół nie powinien świętować czy uczcić Lutra w sposób o jakim pisałaś, ale budowa dobrych realacji jest potrzebna. Pomyśl Megi co da konflikt i zaognianie stosunków z protestantami? Oni poszli za daleko w reformach. Kościół katolicki może przeprowadzać reformy stopniowo dla dobra wiernych. Myślę, że nadmiernie się obawiasz. Nad wszystkim czuwa papież. Pozdrawiam. Dobrej niedzieli:)
ponad 2 lata temu / Michu.
 
Kolumbryna protestantyzmu jest przeogromna co niektórzy twierdzą,że liczy tysiące denominacji..Więc landara Lutra jest przysłowiową kobyłą diabła,którą protestantyzm ujeżdża w jednym kierunku fetoru herezji diabelskiej który skutecznie otumania i odbiera widzenie i słyszenie ZDROWEJ NAUKI...Nie wiem dlaczego p.Franciszek pozwalił znieważać w dn13października2016r Aulę PawłaVI, wystawioną figurą przeklętego Lutra okrył hańbą KK i potomkom przeklętego Lutra zezwolił na czczenie,tego co w KK jest przeklęte... EKSKOMUNIKA NADAL JEST AKTUALNA...Dlaczego p.Franciszek kłaniał się i klękał przed przed nimi,skoro Luter p.Leona X wyzywał od pysków kłamliwych, publicznie nawoływał do nienawiści papistów...Z czasem do mordowania dowodem czego jest wymyślony przez niego w 1537r związek militarny szmalkaldczyków, któremu bezczelnie udzielał błogosławieństwa by bestialsko mordowali katolików..NIKT DO DNIA DZISIEJSZEGO NAS NIE PRZEPROSIŁ ZA ZŁO LUTRA WYRZĄDZONE w KK naszemu Panu Jezusowi CHRYSTUS
ponad 2 lata temu / Megi
 
@Iw: istnieje czyściec - miejsce pokuty m.in. za grzechy publicznie nie przeproszone i nie naprawione. Najważniejszy jest żal za grzechy przed Panem Bogiem, a nie publicznie przed ludźmi. Przecież Jan Paweł II nie został "santo subito". Ale obecnie już jest "santo".
ponad 2 lata temu / r
 
@ Sylwester: Jan Paweł II nigdy nie żałował (przynajmniej publicznie) za to co robił złego (ekumenizm, dialogizm i aggiornamento), nie mówiąc o przeprosinach, naprawieniu błędnych decyzji, natomiast Piotr żałował i zapłakał nad swoim czynem. Myślę, że jest to istotna różnica. Wszak żal za grzechy i zadośćuczynienie jest konieczne, aby wejść na drogę świętości. Zapewniam cię, że patrząc na politykę obecnego Kościoła można z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że został kanonizowany właśnie za to, a nie pomimo tego.
ponad 2 lata temu / Iw
 
@aguirre, a to przepraszam:)
ponad 2 lata temu / robespier
 
@Iskierka JP2 został świętym bo robił to o czym piszesz czy może został świętym pomimo tego co robił? Św. Piotr został świętym bo zaparł się Jezusa, czy może jednak został świętym pomimo tego, że zapadł się Jezusa? Czy świętość św.Piotra legitymizuje zaparcie się Mistrza?
ponad 2 lata temu / Sylwester
 
Na potwierdzenie pychy Lutra podaję jego własne słowa: ?Nie godzę się ? pisał - aby moja nauka mogła podlegać jakiemukolwiek osądowi, nawet anielskiemu. Kto nie przyjmie mojej nauki, nie może zostać zbawionym.? (czerwiec 1522, Weimarer Ausgabe, X, P. II, 107, 8-11.).
ponad 2 lata temu / lemur
 
ad robespier i soplica) Nie załapali Panowie ironii, pełnej goryczy i smutku.
ponad 2 lata temu / Aguirre
 
To co czyni obecny Papież wprowadzając wytyczne II S.W. naśladują pokornie z pełnym zaangażowaniem polscy Biskupi i księża. Czujemy się bezpiecznie bo J.P. II też uczestniczył w zmianach.Nawet został świętym legitymizującym zmiany. Nikt tak jak On nie potrafił łączyć ekumenizmu z postępem i nową ewangelizacją. A spotkania z braćmi odłączonymi ,starszymi i oświeconymi to w jakim celu się odbywały? Skąd więc to zaniepokojenie o sprzeczność , której nie ma zdaniem obecnych pasterzy w tym KEP. Czy ktoś w "nowym" Kościele , każe nam wybierać ? Będziemy uczestniczyć w 1 eucharystii o różnych duchowościach-"barwach" wzajemnie się ubogacając. Musimy być posłuszni,pokorni i ufni hierarchii.A nie krytycznego myślenia. Jak mówi Papież F."Duch św. lubi nas zaskakiwać" i powinniśmy mu na to pozwalać. Czy roztropne jest jednak wyłączyć rozum ? Dopełnienie: - "Nauka" Lutra została zdefiniowana jako HEREZJA w kościele Katolickim a nie tym zreformowanym - NOWYM.
ponad 2 lata temu / Iskierka.
 
No, ja wolę jako "zatęchły katol" iść do nieba niż w objęciach z herezją i z uśmiechem na ustach pofrunąć do piekła. Mój wybór i nic nikomu do tego :)
ponad 2 lata temu / Soplica
 
@aguirre, To komiczne, gdy protestant(?) pisze z wyrzutem, że "autor artykułu stawia się w opozycji do nauczania aktualnie panującego papieża". Hahaha, no nie mogę się przestać śmiać! A może to była ironia, której nie załapałem? Oby, bo jeśli Ty tak na serio, to z rozumem Ci nie po drodze. W sumie tak zalecał Luter... To by się zgadzało:)
ponad 2 lata temu / robespier
 
A Franciszkowi udało się pogodzić te dwie drogi.Tego roku,będąc w Szwecji,nie tylko spotkał się z katolikami,ale i wziął udział w uroczystościach upamiętniających 500 lecie reformacji.Potem zaś,był w Fatimie i odprawił uroczystą Mszę Św.oraz dokonał kanonizacji Hiacynty i Franciszka.Można?Można!Tylko czy osiągnął tymi postępkami pokój i zaufanie wśród katolików?Wątpliwe! @Aguirre Te czarne świece to tylko taka nowa moda,nowoczesny design,który ma przyzwyczaić katolików do rotariańskiego sznytu.
ponad 2 lata temu / nie180
 
W ten sposób rozumując i argumentując autor artykułu stawia się w opozycji do nauczania aktualnie panującego papieża. FI wybrał już drogę świętowania reformacji ponieważ mizerne obchody w Fatimie pokazały tylko jego całkowitą ignorancję wobec tego objawienia. Na drewnianym stole zwanym do zmylenia ołtarzem postawione czarne świece co zgorszyło wielu przyjezdnych katolickich pielgrzymów. FI zdecydowanie lepiej czuje się wśród luterskich pastorów niż głoszących prawdę katolickich kapłanów, twierdząc, że są zbyt rygorystyczni, doktrynerscy i krótko mówiąc "nie czują wiary". Natomiast wśród protestantów jest pełen odlot i tolerancja, gdzie nawet lesbijka może zostać ichniejszym "biskupem" - to jest "prawdziwa miłość Jezusa" a nie jakieś trzymanie się starych i zatęchłych zasad.
ponad 2 lata temu / Aguirre
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.