DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

„Czas, by rząd dokonał korekty”. Grzegorz Górny popiera protest „My chcemy Boga”!

„Czas, by rząd dokonał korekty”. Grzegorz Górny popiera protest „My chcemy Boga”!
Fot. Jakub Szymczuk / Foto Gosc / FORUM

Grzegorz Górny, katolicki autor i publicysta, poparł protest w sprawie bezterminowych i arbitralnych limitów dotyczących ilości wiernych w kościołach. W ocenie dziennikarza petycja My chcemy Boga! stanowi niezwykle ważny głos w obronie fundamentalnej wolności Polaków – wolności religijnej.

 

Jak czytamy w petycji My chcemy Boga!, którą można podpisać TUTAJ, bezterminowe i arbitralne limity dotyczące ilości wiernych w świątyniach są działaniem sprzecznym z zasadą wolności religii, którą gwarantuje nam Konstytucja (art. 53. ust. 2 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej).

 

Z poparciem dla inicjatywy wystąpił katolicki autor i publicysta Grzegorz Górny.

 

„Dlaczego rząd zapowiedział szybkie uruchomienie handlu i turystyki, otwarcie hoteli, muzeów i galerii, a wkrótce zakładów fryzjerskich, salonów kosmetycznych, siłowni, solariów czy klubów fitness, a pominął kościoły? Dlaczego w świątyniach wymagany jest limit 1 osoby na 15 metrów kwadratowych, podczas gdy w innych miejscach, takich jak supermarkety, restauracje, bary, żłobki czy przedszkola zagęszczenie może być większe? Z epidemiologicznego punktu widzenia nie ma powodu do stosowania podwójnych standardów” - napisał w komentarzu przesłanym portalowi PCh24.pl.

 

„Dlatego obejmowanie przestrzeni kościelnej nieproporcjonalnymi obostrzeniami jest niezrozumiałe i krzywdzące dla osób wierzących. Tym bardziej, że dla milionów Polaków, w tym także zwolenników tego rządu, religia jest czymś ważnym, a niekiedy najważniejszym w życiu. Tymczasem otrzymują oni sygnał, jakby konsumpcja była ważniejsza od wiary, materia od ducha, profanum od sacrum. Czas, by rząd dokonał korekty swych planów wychodzenia z kwarantanny, uwzględniając potrzeby religijne Polaków” - wezwał Grzegorz Górny.

 

Nie zwlekajmy - dołączmy do protestu i podpiszmy apel - TUTAJ

 

Pach

Czytaj także:
DATA: 2020-05-04 07:43
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

?Czas, by rząd dokonał korekty?- Co tam Rząd! Ważne aby każdy z POSOBOROWCÓW i wychowanków modernistów DOKONAŁ KOREKTY. Błądzić jest rzeczą ludzką lecz TRWAĆ w błędzie jest rzeczą DIABELSKĄ. Ciekawe co ma KONKRETNIE na myśli red. Górny mówiąc POTRZEBY RELIGIJNE Polaków. Czyżby powrót do NOWEGO? - novus ordo ? Moją potrzebą , koniecznością życiową i WIELU innych Katolików jest udział we Mszy św. w rycie Trydenckim i słuchanie NAUKI Pasterzy KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO a NIE "jakiegoś tam" EWOLUUJĄCEGO kościoła ekumenicznego chrześcijan serwującego wiernym "zmodyfikowane genetycznie słowo" i przesłania onz-etowskich masonów. MY KATOLICY ŻADAMY MSZY świętej w rycie trydenckim i KATECHEZ KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO. Nasi Przodkowie budowali Kościoły, My je budowaliśmy i Nasze dzieci będą je budować- jako wierni Panu Bogu , który jest TAM GDZIE JEST PRAWDZIWA, ŚWIĘTA i JEDNA WIARA Kościoła Rzymsko-Katolickiego. Prawdziwy Kościół Katolicki - NIE prosi JEST autonomiczny.
8 miesięcy temu / iskierka
 
Niech nas Bóg broni przed podpisywaniem petycji w obronie novus ordo missae.
8 miesięcy temu / Szymon
 
Kościół jako miejsce zbiorowych modłów i śpiewów jest miejscem szczególnie narażonym na rozprzestrzenianie wirusa.
8 miesięcy temu / JasiekChrusty
 
@Wernyhora - bo to jest masonski virus stad niszczy glownie chrzescijanstwo a nie tyk atego co masonskie. Jedyne wyjscie aby sie go pozbyc to przyjac przygotowac sie na przyjecie preludium do znaku bestii czyli szczepionke gatesa, stad ludzie bestii glosno beda krzyczec ze jej przyjecie to jedyne wyjscie.
8 miesięcy temu / gosc
 
Panie Górny, jak można być katolikiem i popierać PiS? PiS dawno ujawnił swoje masońskie oblicze.
8 miesięcy temu / zdziwiony
 
SĄDZĘ,ŻE BĘDĄ ZWIĘKSZAĆ TE LIMITY OSÓB W KOŚCIELE ALE DOPÓKI BĘDZIE OBOWIĄZEK NOSZENIA MASEK W KOŚCIELE,TO MSZA NIEDZIELNA NIE MA PRAWA BYĆ OBOWIĄZKOWA!WIĘC...LUZIK.
8 miesięcy temu / BONO
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.