DZIŚ JEST:   24   STYCZNIA   2021 r.

Niedziela Słowa Bożego
Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
 
 
 
 

Czarny protest – raport z działań wściekłych feministek

Czarny protest – raport z działań wściekłych feministek
Fot. Krzysztof Zatycki/FORUM

Protesty kobiet znane jako "czarny protest" odbyły się po raz kolejny, tym razem w niedzielę i poniedziałek w różnych miastach Polski. Głównym motywem była forsowana przez uczestniczące w proteście feministki liberalizacja prawa aborcyjnego. Jednak żądania nie ograniczyły się do tej kwestii. Komentatorzy mówią o próbie dokonania w Polsce rewolucji przeciwko chrześcijańskiej tożsamości narodu. Nieprzypadkowo hasła feministek czytano pod warszawskimi kościołami.


W niedzielę podczas pierwszego dnia protestów zgromadzone pod Sejmem uczestniczki odczytały petycję. „Podtrzymując fikcję prawną w postaci kompromisu aborcyjnego, państwo polskie nie tylko podważa własną wiarygodność, ale też kreuje politykę zdrowotną, w której godność, bezpieczeństwo, życie i zdrowie kobiet znajdują się na ostatnim miejscu. Podobnie jest w polityce społecznej: imperatyw rodzenia przesłonił zasady nowoczesnego wsparcia dla różnych form rodzin. Wsparcia opartego na wiedzy socjologicznej i społecznym dialogu”, twierdzą.  


Jednak autorzy petycji mówią nie tylko o aborcji. W dokumencie pojawiły się również żądania  wsparcia in vitro z pieniędzy podatników, ograniczenia wolności słowa w przypadku wypowiedzi uznanych za „seksistowskie”, a także świeckości państwa. Dlatego też Marek Jurek w rozmowie z „Radio Maryja” mówił o "czarnej rewolucji" przeciw chrześcijańskiej Polsce i jej tożsamości. Były marszałek Sejmu zwrócił uwagę, że w protestach uczestniczą między innymi przedstawiciele ruchu homoseksualnego – osobiście niezainteresowani wszak sprawą aborcji.   


W poniedziałek, w kolejnym dniu protestów o 8.00, gdy wiele osób zaczyna pracę lub udaje się do niej, feministki ustawiły się przy wejściu do warszawskiego Metra Centrum. Trzymające czarne parasolki zwolenniczki zabijania nienarodzonych twierdziły, że nie zamierzają utrudniać ruchu pieszym.   


Nic dziwnego, że manifestanci zdecydowali się odczytać swoje żądania przed warszawskimi kościołami na Krakowskim Przedmieściu. Akcja ma więc charakter wyraźnie antyklerykalny, pomimo, że manifestujące starają się to ukryć.


Co jeszcze skandowali manifestanci? Słychać było między innymi: "Mamy dość dobrej zmiany", "Chcemy doktora, nie prokuratora". Na ich transparentach widniały „mądre” hasła typu: "Oprócz macicy mamy mózgi", "Decydujemy same". Krzyczano także w stronę Beaty Szydło: "Beata, niestety, ten rząd obalą kobiety".

Poniedziałkowe protesty odbyły się między innymi w Warszawie, Katowicach, Kielcach, Białymstoku, Gdańsku czy Zielonej Górze . W niektórych miastach – na przykład w Warszawie feministki natknęły na kontrmanifestacje obrońców życia. 


O poglądach protestujących świadczy udzielone przez nie w niedzielę poparcie dla wokalistki, Natalii Przybysz. Kobieta w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" przyznała się do dokonania aborcji na Słowacji, gdyż lekarz w Polsce odmówił zabicia jej dziecka. Decyzja kobiety spowodowana była...zbyt małym mieszkaniem.


"Wyborcza" z uznaniem pisze więc o „złamaniu tabu” przez Przybysz. Oburza się także na internetową "falę hejtu" przeciwko niej. Cytuje działaczkę feministyczną, Annę Dryjańską nawołującą do zrozumienia dla kobiet zabijających dzieci z powodu pragnienia zakończenia studiów czy pęknięcia prezerwatywy.

 

Pierwszy czarny protest zorganizowano 3 października. Feministki protestowały przeciwko odrzuceniu projektu liberalizującego aborcję, co Sejm uczynił 23 września. Sprzeciwiały się także skierowaniu do komisji sejmowej projektu zakazującego aborcji autorstwa Ordo Iuris. Ten został odrzucony w nieregulaminowym trybie 6 października. Kontynuacja protestów feministek pokazuje, że wbrew argumentom rządzących decyzja ta nie doprowadziła do uspokojenia nastrojów lewicy. Przeciwnie - najwyraźniej uznała ona pierwszy protest za sukces i postanowiła iść za ciosem.
Źródła: onet.pl / wpolityce.pl / tvnwarszawa.tvn24.pl / tvn24.pl  / wyborcza.pl  

mjend 
DATA: 2016-10-24 19:47
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W niedzielę widziałam jedno z haseł czarownic: "Śmierć wrogom wolnego wyboru!". Dlaczego ta groźba nie jest ścigana?
ponad 4 lata temu / Anaja
 
Trochę dziwne: zwolennicy aborcji twierdzą, że na jej temat powinny się wypowiadać wyłącznie kobiety w wieku rozrodczym, a na zdjęciach widać głównie takie, które ten wiek mają już wyraźnie za sobą... mhm... To jak to jest???
ponad 4 lata temu / Reselka
 
Jak zwykle wychodzi na jaw prawda - chodzi o walkę z Bogiem. Z Bogiem zawsze walczą ludzie którzy boją się Prawdy, Dobra i własnego sumienia.
ponad 4 lata temu / miedzywierszami
 
Pracownica na pełnym etacie ma 26 dni urlopu. Jeszcze tylko 24 razy. Wytrzymamy.
ponad 4 lata temu / jmk
 
Czytam te komentarze i zastanawiam się czy nadal w Polsce panuje Średniowiecze. Ksiądz też chodzi ubrany na czarno...
ponad 4 lata temu / czarna
 
No to mamy nowy ruch faszystowski w Polsce. W Anglii i Włoszech faszyści mieli ulubiony kolor i dlatego nazywali się Czarne Koszule. Był to też ulubiony kolor nazistów niemieckich. U nas feminazistki najwyraźniej odziedziczyły to zamiłowanie. Ciekawe kogo wybiorą za swego fuhrera, czy też planują marsze z pochodniami i walkę o "świetlaną przyszłość" nowego "narodu".
ponad 4 lata temu / Niktoś
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.