26 października 2018

MEN twierdzi, że „tęczowy piątek” w szkołach miał charakter marginalny

(Fot. Pixabay.com)

Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało, że według jego wiedzy, prohomoseksualna akcja w polskich szkołach pt. „tęczowy piątek”, miała charakter marginalny. Z kolei Ordo Iuris twierdzi, że w niektórych szkołach uczniowie uczestniczący w akcji byli premiowani zwolnieniem z odpowiedzi.

 

W piątek na terenie ponad 200 szkół w Polsce miały odbyć się zajęcia i warsztaty promujące homoseksualny styl życia. Inicjatywa Kampanii Przeciw Homofobii miała zapoznać dzieci i młodzież z tematyką LGBT oraz „zwiększyć tolerancję” wobec osób homoseksualnych. Fala protestów rodziców oraz stowarzyszeń zajmujących się wychowaniem dzieci doprowadziła do zmniejszenia skali przedsięwzięcia, ale mimo wszystko, wiele szkół wzięło w nim udział. MEN informuje, że akcja miała charakter marginalny. Szokujące są jednak informacje, które podaje dr Tymoteusz Zych z Instytut Ordo Iuris, który poinformował o nagradzaniu uczniów, którzy wzięli udział w „tęczowym piątku”.

Wesprzyj nas już teraz!

 

„Wiemy już, że akcja miała charakter marginalny i nie została przeprowadzona na taką skalę, o jakiej informowali organizatorzy. Ze wstępnych danych zebranych z poszczególnych kuratoriów oświaty wynika, że w niektórych województwach żadna ze szkół nie przystąpiła do akcji. Tam, gdzie to miało miejsce, dojdzie do szczegółowej analizy, czy nie zostało złamane prawo oświatowe, np. czy przystępując do akcji, dyrektorzy szkół mieli na to zgodę rodziców i czy w pełni ich o tym poinformowali” – poinformowała Anna Ostrowska, rzecznik prasowa MEN.

 

Warto przywołać także szokujące informacje Ordo Iuris. „Mamy informacje, że w części szkół w ramach „tęczowego piątku” uczniowie noszący symbole LGBT lub przebierający się za osoby innej płci są premiowani m. in. zwolnieniem z odpowiedzi. Wyobraźmy sobie reakcję lewicy, gdyby podobne korzyści przysługiwały np. za noszenie krzyża” – napisał na Twitterze dr Tymoteusz Zych z Ordo Iuris.

 

W ocenie ekspertów Instytutu Ordo Iuris, organizowane 26 października w ponad 200 szkołach wydarzenie nazywane „tęczowym piątkiem” rodzi poważne wątpliwości „co do zgodności z prawem jego przebiegu”. Instytut podjął się zbadania tej kwestii, kierując m.in. odpowiednie zapytania do szkół, które informowały o włączeniu się w akcję.

 

Część szkół, które organizują „tęczowy piątek” poinformowała o tym wcześniej na portalach internetowych. Do tych placówek Instytut skierował wniosek o dostęp do informacji publicznej pytając czy jakie organizacje działają w ostatnim okresie w szkole oraz czy placówka współpracuje z organizatorem „tęczowego piątku” – Kampanią Przeciw Homofobii. Instytut zapytał również jaki jest planowany przebieg piątkowych zajęć, a także, czy zgodę na nie wyrazili rodzice uczniów.

 

 

Źródło: tvp.info, Twitter, KAI

WMa

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 127 364 zł cel: 300 000 zł
42%
wybierz kwotę:
Wspieram