DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

„Czarny marsz” pod lupą prokuratury. Do wymiaru sprawiedliwości trafiają kolejne zawiadomienia

„Czarny marsz” pod lupą prokuratury. Do wymiaru sprawiedliwości trafiają kolejne zawiadomienia
Fot. Aleksiej Witwicki / FORUM

Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” skierowała zawiadomienie do prokuratury w sprawie bezprawnego wykorzystanie logotypu związku przez organizatorów  „czarnego protestu” – informuje portal niezalezna.pl. Problemy z prawem mogą mieć także fanatycy aborcyjny pikietujący w Nowym Sączu.

 

Prokuratura wszczęła już czynności sprawdzające. Rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Tatiana Paszkiewicz wyjaśnia, że zawiadomienie „Solidarności” ma związek z „nieuprawnionym wykorzystaniem znaku słowno-graficznego”, którego prawa należą do związku.

 

Sprawa dotyczy wykorzystywanej do promocji „czarnego marszu” grafiki. Widać na niej słynne logo „Solidarności” i kobietę ubraną na czarno. Jak przypomina niezalezna.pl, logo związku chronione jest prawami autorskimi.

 

Promująca marsz aborcyjnych fanatyków grafika nawiązuje do plakatu autorstwa Tomasza Sarneckiego „W samo południe”. Powstał on w związku z wyborami z 4 czerwca 1989 roku i ukazywał poza cieniem Garry'ego Coopera, który w prawej dłoni zamiast rewolweru trzymał kartkę do głosowania logo „Solidarności”.

 

W sprawie profanowania symboli narodowych i religijnych podczas Czarnego Protestu w Warszawie do prokuratury trafiło także zwiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożone przez działaczy ONR.


To jednak nie koniec potyczek z prawem aborcyjnych fanatyków zaangażowanych w czarny marsz. Jak donosi „Radio Kraków” do prokuratury trafiło także zawiadomienie dotyczące czarnego protestu, który miał miejsce w Nowym Sączu.

 

Podczas „czarnego protestu” w Nowym Sączu sprofanowano symbole Polski Walczącej – twierdzi Kacper Szewczyk, który złożył w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury. Ubrane na czarno kobiety rozdawały uczestnikom pikiety naklejki, na których do wizerunku kotwicy składającej się z liter P oraz W, dorysowano piersi i warkocz.

 

Według ustawy nie jest to przestępstwo, a jedynie wykroczenie, dlatego sprawę przejęła policja. „Policjanci będą zbierać dowody mające na celu ustalenie czy doszło do naruszenia tego przepisu. W czasie protestu policjanci rejestrowali zgromadzenie. To będzie poddane analizie” – powiedziała „Radiu Kraków” Justyna Basiaga z sądeckiej policji.Źródło: niezalezna.pl/Radio Kraków

 

 

 

 


DATA: 2016-10-12 09:08
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.