DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Czarnogóra pod butem homolobby. Parlament przegłosował ustawę o związkach partnerskich

Czarnogóra pod butem homolobby. Parlament przegłosował ustawę o związkach partnerskich
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: unsplash.com (Teddy Österblom)

81 – osobowy parlament przegłosował legalizację związków partnerskich. Za wprowadzeniem nowego prawa opowiedziało się 42 posłów. „To kolejny krok na drodze do dołączenia do najbardziej rozwiniętych demokracji na świecie” – powiedział premier Milo Djukanovic.

 

Zgodnie z ustawą pary tej samej płci są uznawane przez prawo jako jednostka społeczna, mają prawo do dziedziczenia i emerytury partnera, ale nie mogą adoptować dzieci. Nie mogą też oficjalnie nazywać się „małżeństwami”. Czarnogóra to pierwszy europejski kraj z poza UE, który uchwalił pro-homoseksualne przepisy.

 

Jak zaznacza portal „Deutche Welle”, rząd tego kraju prowadzi zaawansowane negocjacje w sprawie przystąpienia do UE. Legalizację związków partnerskich uznano za niezbędną dla procesu integracji z UE.

 

„To kolejny krok na drodze do dołączenia do najbardziej rozwiniętych demokracji na świecie”  skomentował na Twitterze premier Milo Djukanovic. „To tylko potwierdzenie, że nasze społeczeństwo dojrzewa, akceptuje różnorodność i inność. Każdy rodzi się wolny, i równy wobec prawa!” – dodał.

Czarnogóra liczy ok. 630 tys. mieszkańców. Jest kolejnym bałkańskim krajem po Słowenii i Chorwacji, które zalegalizowały związki partnerskie. Według agencji Reutera, wprowadzenie takiego samego prawa rozważa Bośnia i Hercegowina.   

 

Źródło: fakty.interia.pl / dw.com

PR

Czytaj także:
DATA: 2020-07-02 08:29
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Schemat działania jest mniej więcej taki sam w każdym kraju który uległ. Najpierw związki partnerskie, później homo-małżeństwa, homo-adopcje , homo-edukacja, homo-cenzura no i totalitarny homo-terror. To się NIGDY nie kończy na pozornie nieszkodliwych dla społeczeństwa związkach partnerskich. W imię tolerancji i prawa do szczęścia buduje się kolejny totalitaryzm
6 miesięcy temu / Kolo
 
Brawo! Tak wygląda prawdziwy konserwatyzm: pielęgnowanie tradycji i rodziny, ale jednoczesny szacunek dla ludzi wybierających inną drogę. Związki partnerskie to nie małżeństwa, a w Konstytucji Czarnogóry małżeństwo jest zdefiniowane jako związek kobiety i mężczyzny. Tak więc dzięki temu hamulcowi konstytucyjnemu związki partnerskie się nie przeistoczą w małżeństwa jednopłciowe, i o to chodzi! Nie ma powodu do obaw.
6 miesięcy temu / Konserwatysta
 
A cco na to Gospa?
6 miesięcy temu / baranek
 
Serio komuś przeszkadza związek dorosłych ludzi?
6 miesięcy temu / allmaechtig
 
Izydor Oracz wprowadźmy kary za głupotę będziesz pierwszy w kolejce do dożywocia.
6 miesięcy temu / Ant
 
A polska dalej w średniowieczu.
6 miesięcy temu / Ant
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.