DZIŚ JEST:   28   MARCA   2020 r.

Św. Guntrama, króla
Św. Sykstusa III, papieża
 
 
 
 

Czarnogóra: władze twierdzą, że Rosja planowała zamordowanie premiera i dokonanie zamachu stanu

Czarnogóra: władze twierdzą, że Rosja planowała zamordowanie premiera i dokonanie zamachu stanu
Milo Djukanović. By UKOM (foto: Stanko Gruden/STA) (vlada.si) [CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons

Rosyjskie organy państwa stały za planowanym zamachem na życie czarnogórskiego premiera Milo Djukanovicia – twierdzą państwowe ośrodki z Podgoricy. Wśród przygotowujących akt terroru miał być m.in. były zastępca attaché wojskowego Rosji w Polsce, którego wydalono z Rzeczpospolitej w roku 2014.

 

Moskwa miała planować zamach na byłego już czarnogórskiego premiera, chcąc w ten sposób zahamować prozachodnie tędy i integrację bałkańskiego kraju z NATO.

 

Jednym z agentów zaangażowanych w spisek był Eduard Szyszmakow vel Szyrokow – przekonuje Podgorica. To właśnie ten zastępca rosyjskiego attaché wojskowego w Polsce został przez Warszawę wydalony wraz z grupą kremlowskich dyplomatów.

 

Z relacji czarnogórskiego prokuratora specjalnego Milivoje Katnicia wynika, że Moskwa dążyła do stworzenia warunków umożliwiających prorosyjskiemu ugrupowaniu opozycyjnemu przejęcie władzy.

 

W spisek zaangażowane miały być rosyjskie czynniki państwowe, a w sprawie zatrzymano już 20 serbskich nacjonalistów. Wszystko za sprawą Mirko Velimirovicia – uczestnika konspiracji, który w końcu uznał, że nie chce brać udziału w rozlewie krwi i zgłosił się na policję.

 

Głównym wykonawcą akcji miał być Aleksandar Sindjelić (również skruszony spiskowiec). To on przekazał Velimiroviciowi pieniądze na zakup amunicji i broni – 50 karabinów. Do akcji namówić mieli go rosyjscy nacjonaliści spotkani na wschodzie Ukrainy.

 

Zgodnie z czarnogórskimi relacjami, szturm na parlament podczas którego planowano zamordować premiera Djukanovicia miał zostać przeprowadzony w trakcie trwania przed budynkiem wiecu wyborczego prorosyjskiej formacji Front Demokratyczny.

 

Kreml zaprzecza czarnogórskim relacjom twierdząc, że są one bezpodstawne i gołosłowne. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział nawet, że… Rosja nie ingeruje w wewnętrzne sprawy innych państw.

 


Źródło: rmf24.pl

MWł
 


DATA: 2017-02-22 11:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ha, ha, ha. Rosja nie ingeruje w wewnętrzne sprawy innych państw. Jasne. Oczywiście. Cała prawda
ponad 3 lata temu / wmo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.