DZIŚ JEST:   24   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
 
 
 
 

„Cynizm i zdrada UE”. Emmanuel Macron zaatakował przywódców z Europy Wschodniej

„Cynizm i zdrada UE”. Emmanuel Macron zaatakował przywódców z Europy Wschodniej
fot. REUTERS/Philippe Wojazer/FORUM
#EMMANUEL MACRON    #BREXIT    #FRANCJA    #NIEMCY    #EUROPA WSCHODNIA    #CYNIZM    #ZDRADA    #POLSKA    #WĘGRY

Prezydentowi Francji Emmanuelowi Macronowi nie podoba się postawa przywódców państw Europy Wschodniej. W wywiadzie dla ośmiu europejskich gazet ocenił postawę takich krajów jak Polska, czy Węgry jako cyniczną i zarzucił im zdradę UE i Europy.

 

- Europa nie jest supermarketem, Europa jest wspólnotą losów! Sama siebie osłabia, gdy godzi się na to, by odrzucano jej zasady. Kraje Europy, które nie przestrzegają reguł, muszą ponieść wszelkie polityczne konsekwencje - powiedział prezydent Macron.

 

Prezydent Francji zarzucił przy tym przywódcom krajów Europy Wschodniej cyniczne podejście do UE i zdradę Europy. Równocześnie stwierdził, że nie widzi konfliktu między Wschodem a Zachodem Europy.

 

Emmanuel Macron powołał się na „wielkiego Europejczyka” Bronisława Geremka, który „wierzył w Europę oświecenia” i „skarżył się, że Europa Zachodnia nie rozumie, iż ma historyczny dług wobec wschodnich Europejczyków, zniewolonych przez dziesięciolecia przez Związek Radziecki”.

 

Prezydent Macron domaga się „bardziej surowych reguł dla pracowników z Europy Wschodniej oddelegowanych do pracy we Francji, stanowiących tanią konkurencję dla Francuzów”. Jak zaznaczył, Brexit był nieunikniony, bo „pracownicy z Europy Wschodniej zajmowali brytyjskie miejsca pracy” i „brytyjska klasa średnia powiedziała stop”.

 

Prezydent utyskiwał na to, że we Francji zamykane są zakłady pracy, bo produkcja w Polsce jest tańsza, podobnie jak tańsza jest polska siła robocza. - To się nie może dobrze skończyć - wskazuje.

 

Remedium na kryzys ma być „Europa, która chroni”. Tu prezydent do jednego worka wpakował ochronę przed zmianami klimatu, walkę o sprawiedliwość społeczną oraz obronę praw człowieka. Macron opowiada się też za „pogłębieniem unii walutowej, która powinna mieć własny demokratyczny rząd i dysponować odrębnym budżetem”. Marzy mu się tu bliska współpraca Niemiec i Francji. - Narodowe egoizmy są pełzającą trucizną, która osłabia nasze demokratyczne systemy - zaznacza.

 Źródło: rmf24.pl

MA


DATA: 2017-06-22 08:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@NN: przestanę pić zaraz jak Ty przestaniesz :-D
ponad 3 lata temu / Stormer
 
CZAS UCIEKAĆ Z CHOREJ NA LEWACTWO EUROPY !
ponad 3 lata temu / BHULGOT
 
Nie dajcie się nabrać NN. On tu występuje pod więcej niż jednym nickiem.
ponad 3 lata temu / wiem
 
Chyba powoli nadchodzi VI republika.
ponad 3 lata temu / Hmmm
 
Mówi że Poska, Węgry, Czechy są be a u siebie ma chaos w Calais, Paryżu ...
ponad 3 lata temu / Mr. ??
 
WY DRADZILISCIE SWOJ NAROD! TO JESZCZE NIE KONIEC! BEDZIE PLACZ I ZGRZYTANIE ZEBOW!GDZIE WASZA WIARA W BOGA???tAM GDZIE JEST BOG I MATKA BOSKA TO ONI NIE POJDA BO SIE BOJA!!!ONI WIEDZA ZE Z BOGIEM NIE WYGRAJA, MATKA BOSKA OCHRONI NAROD KTORY CZCI BOGA I MATKE NAJSWIETRZA!!!TAK NAM DOPOMUZ BOG!!!
ponad 3 lata temu / HELENA FIRUTA
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.