DZIŚ JEST:   30   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Franciszka Borgiasza
Św. Hieronima, Doktora Kościoła
 
 
 
 

„Cyfryzuj, albo giń”. Mateusz Morawiecki o walce z COVID-19 i nowych wyzwaniach

„Cyfryzuj, albo giń”. Mateusz Morawiecki o walce z COVID-19 i nowych wyzwaniach
Mateusz Morawiecki. Fot. Krystian Maj/Forum

„Czekają nas naprawę ciężkie czasy. To będą ogromne wyzwania, o skali od dawna nieznanej. Kryzys gospodarczy, z którym zmaga się świat dopiero się rozpoczyna (…) nie możemy zaspać. Koronawirus się nie skończył” – ostrzega w wywiadzie dla „Sieci” premier Mateusz Morawiecki.

 

„Nie do końca w Polsce zdajemy sobie sprawę ze zmian, które nadchodzą w gospodarce światowej, Do tej pory radziliśmy sobie z zagrożeniami bardzo dobrze, być może tak dobrze, że trochę nas to uśpiło” – podkreśla Morawiecki i zapowiada przygotowanie na nadejście drugiej fali koronawirusa. „Nie będzie łatwo” – dodaje.

 

Premier zaznaczył, że rząd, bogatszy o doświadczenia z marca, kwietnia i maja w inny sposób podejdzie do kwestii wprowadzenia nowych obostrzeń. „Jeśli nawet będą potrzebne dodatkowe obostrzenia, to mamy głębokie przekonanie, że będą one miały łagodniejszy charakter i będą mniej dotkliwe z gospodarczego punktu widzenia. Takie scenariusze budujemy” – zaznaczył.

 

Kryzys uderzy głównie w eksport, stanowiący 45 proc. polskiego PKB. „Czeka nas zacięta walka o rynki” – wskazuje. „Będziemy musieli zakasać rękawy i wziąć się ostro do pracy. Czekają nas ogromne wyzwania w dziedzinie budżetu państwa, inwestycji publicznych, inwestycji prywatnych, a także tworzenia miejsc pracy i warunków do dobrego wzrostu gospodarczego” – przekonuje Morawiecki.

 

Zmiany dotyczyć będą zapewne też wysokich technologii, którym podporządkowana zostanie znaczna część usług publicznych. „Jeden z moich towarzyszy broni w czasie Solidarności powiedział niedawno: Cyfryzuj albo gin”. Marzy mi się Polska, w której obywatel załatwi wszystkie najważniejsze sprawy urzędowe, siedząc z kubkiem kawy przed komputerem” – stwierdza.

 

Tymczasem jeszcze miesiąc temu, bo 2 lipca, premier bagatelizował zagrożenie, wzywając do tłumnego udziału w wyborach. – Cieszę się, że coraz mniej obawiamy się tego wirusa, tej epidemii i to jest dobre podejście, bo on jest w odwrocie. Już teraz nie trzeba się go bać. Trzeba pójść na wybory tłumnie 12 lipca – mówił podczas wwiecu wyborczego w Tomaszowie Lubelskim. – Będą zachowane wszystkie wymogi sanitarne. Bardzo adekwatne. Nic się nie stało teraz, nic się nie stanie 12 lipca – stwierdził premier. – Wszyscy, zwłaszcza seniorzy, nie obawiajmy się. Idźmy na wybory. To ważne, żeby móc kontynuować tę sprawiedliwą linię rozwoju – podkreślał.

 

Źródło: „Sieci”

PR

Czytaj także:
DATA: 2020-08-03 09:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Skad pan Morawiecki wie co nas czeka to jest manipulacija ludzkim rozumem, jedynie to Pan Bog wie co nas czeka na dalsze dni naszego zicia a nie pan Morawiecki. To jest jedno wielkie oszustwo.
1 miesiąc temu / Jon
 
To skonczyl sie trn wirus czy nie.... Moze lepiej zeby przestał juz gadać od rzeczy tylko żeby pozwolił wypowiedzieć się lekarzom, którzy na codzień z tym walczą......
1 miesiąc temu / Jan
 
na szczescie BOG to widzi
1 miesiąc temu / 111
 
Obluda choragiewka
1 miesiąc temu / Nick
 
czy powierzylibyście temu panu oszczędności swojego życia? A powierzyliście mu całkowicie swoje życie i los swojego całego majątku. Polityka to nie jest zabawa w piękne przemówienia w których mówi się ludziom to co chcą usłyszeć, ani miły wygląd.
1 miesiąc temu / Tom
 
Morawiecki z lubością będzie wprowadzał NWO. To takie fajne móc stosować zamordyzm pod pretekstem zwykłej grypy. Rząd PISu przyjął łapówkę od MFW by wprowadzać wytyczne WHO? "Nie do końca w Polsce zdajemy sobie sprawę ze zmian, które nadchodzą w gospodarce światowej" - zdajemy sobie doskonale, może nie aż w takim stopniu jak Morawiecki, który w 2019 w Davos zapoznał się dogłębnie z wytycznymi, które teraz wprowadza pod dyktando.
1 miesiąc temu / grimm
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.