DZIŚ JEST:   16   STYCZNIA   2021 r.

Św. Marcelego I, papieża
Św. Honorata, biskupa
 
 
 
 

Cyber seks-handel – nowa forma wyzysku dziewcząt

Cyber seks-handel – nowa forma wyzysku dziewcząt
Fot. hamid24/sxc.hu

Wykorzystywanie seksualne przy użyciu Internetu może przybierać różne formy. Od zmuszania dziewcząt, zazwyczaj nieletnich do pozowania nago i publikowania zdjęć w Internecie aż do zmuszania wykorzystywanej pary do współżycia, które jest transmitowane "na żywo" do zainteresowanego odbiorcy. Ofiarami padają najczęściej dziewczęta z ubogich krajów - ufne, niemające wiedzy o świecie, a jednocześnie pragnące poprawić swój los.


Wykorzystywanie tego typu zdarza się w wielu krajach. CNN w swoim reportażu na ten temat, podaje przykład mieszkanki Filipin, która w wieku 14 lat została skłoniona przez komunikującego się przez Internet klienta do rozebrania się. Z całego procederu zysk czerpał jej kuzyn, który zwabił ją z rodzinnej, górskiej wioski obietnicą wysokich zarobków i poznania świata. Jednak rzeczywistość rozminęła się z marzeniami dziewczynki. Dom w którym miała mieszkać w centralnym rejonie Filipin Visayas  okazał się być pozbawionym okien przybytkiem, w którym siedem dziewcząt w wieku 13 do 18 lat zmuszanych było do odgrywania seksualnych aktów przed kamerą. Oglądający ich przez Internet mężczyźni pisali swoje instrukcje na klawiaturze. Niekiedy nieletnie musiały także oglądać swoich „klientów”.


Ta historia to jedna z wielu, które mają miejsce w krajach w których panuje ubóstwo, rozwinięty handel seksualny, a także rozpowszechniony dostęp do Internetu i umiejąca się nim posługiwać populacja. W większości przypadków nieletnie są wykorzystywane przez członków rodziny. Opisano m.in. przypadek 7 latki, której własna matka kazała pozować nago przed komputerową kamerą.


Jak zauważają naukowcy, chociaż "klienci" kontaktują się z ofiarami drogą wirtualną, to rany na psychice są całkowicie realne. Ofiary mają niską samoocenę, nie szanują się i z przyzwyczajenia próbują flirtować z każdym spotkanym mężczyzną. Cyber seks-handel jawi się jako "idealne przestępstwo XXI wieku". Dzięki technologii wykorzystywanie ludzi stało się łatwiejsze, otwartość granic pozwoliła na działalność międzynarodową i uczyniła tożsamość sprawców trudniejszą do wykrycia.Źródło: cnn.com

Mjend


DATA: 2013-07-29 07:24
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Fajne rodzinki.A ci dewianci to pewnie bogaci,wpływowi,nudzący się.
ponad 7 lat temu / cynik
 
Należałoby tym przestępcom wypalać znamiona na czole: Uwaga seksualny dewiant.
ponad 7 lat temu / Mer
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.