DZIŚ JEST:   02   LIPCA   2020 r.

NMP Kodeńskiej (diec. siedlecka)
NMP Licheńskiej (diec. włocławska)
Św. Bernardyna Realino
Bł. Eugenii Joubert
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


"Ja wierzę, że świat się nawróci" To poczytaj Księgę Objawienia, a zobaczysz ze bezpodstawna jest Twoja wiara w nawrócenie świata.
ponad 2 lata temu / @Sikorka
 
Jestem pełen wiary...
ponad 2 lata temu / Polak
 
Znakomity artykul Alejandro Ezcurra o zyciu sw. Juana Diego i o objawieniach Matki Bozej z Guadalupe. Polecam goraco kazdemu kto szuka prawdy o tym nieziemskim Obrazie Matki Bozej, uczynionym nieludzka reka i farba! Szczegolnie poruszajacy jest fakt pochodzenia sw. Juana Diego z krolewskiego rodu Montezumy I. Natomiast prostota, b. ubogi stroj i sposob bycia indianina ma swiadczyc o Jego dobrowolnym ubostwie i unizeniu! Moga to potwierdzac slowa Maryi, ktora mowi o nim o jako swoim najmniejszym z dzieci! Moze to potwierdzac takze niechec sluzby na drorze biskupa Jana de Zummaraga. Wreszcie Kosciol katolicki zwykle podaje przodkow swietego, a tym przypadku pozostawia sie to w cieniu niewiedzy.
ponad 2 lata temu / Slawomir Tomasz Roch
 
bardo pouczające
ponad 4 lata temu / dom
 
Pomijając metytoryczną wartość reszty artykułu, część ostatniego akapitu, zaczynająca się od słów: "Zwiastuje nam jasną jak słońce pewność (...)" to zwykła konfabulacja. Niewiele wiadomo o tym jaki kształt przyjmie triumf Niepokalanego Serca Maryi. Jedyne informacje pewne, które wynikają ze słów Niepokalanej z Fatimy, są następujące: Rosja nawróci się na katolicyzm, Portugalia zachowa wiarę w dogmaty katolickie, nastanie okres pokoju na świecie (co może prowadzić do logicznego wniosku, iż stopniowo cały świat przyjmie wiarę katolicką). Maryja zatriumfuje w wyniku aktu poświęcenia Rosji Jej Niepokalanemu Sercu przez papieża razem ze wszystkimi biskupami. Ten akt jeszcze się nie dokonał, choć olbrzymia wewnątrzkościelna propaganda antyfatimska przekonuje kłamliwie, że właściwego poświęcenia dokonał Jan Paweł II. Nie ujawniono też w 2000 r. całości tzw. 3 tajemnicy. Ważna część orędzia pozostaje więc wciąż w ukryciu. W polskich tzw. mediach katolickich to temat tabu.
ponad 4 lata temu / Murem
 
wedlug mnie kazdy ateista ktory zapoznal by sie z historia M B z guadalupe powinien sie nawrucic ale skoro POLSKA jest tak bardzo wierzaca to dlaczego nasza telewizja niechce pokazac histori huana diego tylko seriale i sensacje mi osobiscie wydaje sie ze mamy dzis wieksza CENZURE NISZ ZA KOMUNE KOMUS bardzo zalezy na ty aby czasami za duzo ludzi sie nie nawrucilo pozdrawiam caly zarzad telewizji polskiej JOZUE
ponad 4 lata temu / JOZUE
 
Jeżeli chodzi o naukę Marcina Lutra . Przecież On nawet swojej matce jej nie polecał !!! A stworzył odłam w Kościele z powodu własnej pychy i lęku przed karą doczesną - za zabójstwo człowieka !!! Wybierając drogę własnego życia należy dokładnie sprawdzić , kto stoi na czele tej drogi i gdzie ma zamiar zaprowadzić .A ludzie najczęściej idą w zaparte i żaden cud nie jest w stanie wyprowadzić ich z błędu . A po śmierci - ratunku , pomocy !!! Zbłądziłem !!!
ponad 5 lat temu / cecylia
 
Wokół tilmy z Guadalupe narosło sporo nieścisłości. Niestety, niekóre zostały powtórzone w tekście. Na stronie prowadzonej przez Rycerzy Kolumba niektóre z nich zostały zweryfikowane ( http://www.truthsoftheimage.org/tr/pl/claims/index.html ) np. wyjaśnione jest znaczenie słowa Guadalupe i skorygowany fakt o temperaturze tilmy. Angielska wersja wikipedii uważa fakt badania tilmy przez Richarda Kuhna za niepotwierdzony ( https://en.wikipedia.org/wiki/Our_Lady_of_Guadalupe ).
ponad 5 lat temu / Korektor
 
Byłem tam. Cudowne i piękne miejsce :))) Chcemy tam powrócić do Maryji któregoś dnia. Koło nowej Bazyliki stoi pomnik Jana Pawła II i "stara" Bazylika a w niej ślad po próbie wysadzenia cudownego tilmu Juana Diego przez masonerię w 1927.
ponad 5 lat temu / Krzysiek
 
Nawet cud nie jest w stanie przemówić do Chrześcijanina? Dlaczego?
ponad 5 lat temu / pytający
 
@Chrześcijanin: Przeanalizuj Mt7,15-20. Czy uznane przez Kościół objawienia Maryi wydały gdziekolwiek złe owoce? NIGDZIE. Natomiast niestety masz rację - diabeł triumfuje, bo przeciąga na swoją stronę nie tylko satanistów i ateistów, lecz także wielu protestantów, a za ich pośrednictwem również mało świadomych "modernistycznych katolików".
ponad 5 lat temu / Rozczarowany
 
@Mine - trzeba też wspomnieć o tym, co wielokrotnie wspominał ks. prof. Tadeusz Guz, że Luter w swoich pismach sugerował, że Bóg zanim stał się Bogiem, musiał stać się najpierw diabłem. Kto nie słyszał polecam, nawet na PCH jest zdaje się ten film. Polecam zwłaszcza Chrześcijaninowi, niech się dowie co jego duchowy protoplasta miał do powiedzenia na temat Boga
ponad 5 lat temu / Iw
 
Dobrą rzeczą jest badać obraz NMP z Guadalupe.Jeszcze ważniejszą jest przeprowadzić badania DNA Cudów Eucharystycznych i krwawych i zwyczajnych łez płynących z płaczących figur i obrazów NMP i Pana Jezusa.Otrzymalibyśmy wówczas dowody na potwierdzenie wszystkich dogmatów Kościoła Katolickiego.
ponad 6 lat temu / Andrzej
 
@ Chrześcijanin: "i objawienia maryjne to dzieło diabła." - To ciekawe, że zawsze najgorsze bluźnierstwa pochodzą z ust protestantów. No, ale to nie dziwne, bo już sam Luter miotał podobne bluźnierstwa, m.in. zarzucał Bogu głupotę a Jezusowi Chrystusowi, że łamał 6 przykazanie z Marią Magdaleną.
ponad 7 lat temu / Mine
 
"może też powinno się rozpowszechniać przepowiednie z Medżjugorje," - Wbrew woli biskupa miejsca i papieża ? To co się dzieje w Medjugorie to jest zwykłe hochsztaplerstwo - same objawienia trwają już 30 lat, większość z nich w treści przypomina jakieś bełkotliwe majaki, i obfitują w liczne skandale moralne z udziałem duchownych i akty nieposłuszeństwa wobec władz kościelnych.
ponad 7 lat temu / Mine
 
Uważam, iż opisane zdarzenia i objawienia Matki Boskiej z Gładalupe zbyt późno zostały ujawnione dla świata pomimo, iż były od lat znane na terenie Ameryki, może też powinno się rozpowszechniać przepowiednie z Medżjugorje, to ludzie byli by lepsi. Ja wierzę, że świat się nawróci
ponad 8 lat temu / Sikorka
 
I pewnie dlatego Matka Boska nawołuje do wiary w Jezusa Chrystusa? :O
ponad 8 lat temu / @Chrzescijanin
 
http://omenksgw.wrzuta.pl/film/3vyWLjYDVy8/pochodzenie_kultu_maryjnego kult maryjny i objawienia maryjne to dzieło diabła. Ponadto Meksykanie (jak cały kontynent) się coraz bardziej protestantyzują, więc nie wiem skąd ten optymizm odnośnie przyszłości Ameryki Łacińskiej.
ponad 8 lat temu / Chrześcijanin
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.