DZIŚ JEST:   04   LIPCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Elżbiety Portugalskiej
Bł. Piotra Frassatiego
 
 
 
 

Cuda Eucharystyczne w Polsce: zdumiewający znak z Nieba

Cuda Eucharystyczne w Polsce: zdumiewający znak z Nieba
Fotograf: Magdalena i Tomasz JodlowskiArchiwum: Forum

Cuda Eucharystyczne w Polsce wydarzały się niejednokrotnie. Wiele z nich nastąpiło w średniowieczu. Jednak co najmniej dwa wydarzyły się w XXI stuleciu. Pamiętajmy o nich i zastanówmy się nad ich przesłaniem.

 

Pierwszy cud eucharystyczny w Polsce odnotowano we wsi Głogowo. Tamtejszy proboszcz zakopał w ziemi naczynie z konsekrowanymi Hostiami. Chodziło o uchronienie świętych postaci przed najeźdźcami. Kilka lat później w 1290 roku rolnik orzący ziemię ujrzał wydobywający się z niej zdumiewający blask. Okazało się, że znajdował się w niej kielich z nienaruszoną Hostią, przeniesiony następnie do kościoła w Dobrym Mieście. Do kolejnych cudów eucharystycznych w Polsce dochodziło w Jankowicach Rybnickich, Poznaniu, Bisztynku oraz Dubnie.

Ten ostatni miał miejsce w XIX wieku, gdy Kościół katolicki przeżywał trudne chwile po powstaniu styczniowym.

 

Warto jednak zauważyć, że aż dwa cuda nastąpiły w XXI wieku! W Sokółce w 2008 roku konsekrowana Hostia spadła na ziemię. Umieszczono ją w nauczyniu z wodą (vasculum), aby się rozpuściła – zgodnie z kościelnymi procedurami. Naczynie to złożono w sejfie. Gdy jednak siostra zakrystianka otworzyła sejf poczuła zapach kwaszonego chleba, a w naczyniu ujrzała czerwoną plamę. W 2009 roku naczynie poddano badaniom. Profesor Maria Sobaniec-Łotowska z Zakładu Patomorfologii Lekarskiej UM w Białymstoku i profesor Stanisław Sulkowski stwierdzili, że badany fragment komunikantu pochodził z mięśnia sercowego człowieka w stanie agonii.

 

Z kolei w Legnicy w Boże Narodzenie 2013 roku Hostia upadła na posadzkę w kościele świętego Jacka. Umieszczono ją w vasculum, a wkrótce ujrzano w niej ślady krwi. Również po badaniach uznano tę materię za fragmenty tkanki serca w stanie agonalnym. Cud ten uznał biskup Zbigniew Kiernikowski. „Mam nadzieję, że wszystko to posłuży pogłębieniu kultu Eucharystii i będzie owocowało wpływem na życie osób zbliżających się do tej Relikwii. Odczytujemy ten przedziwny znak jako szczególny wyraz życzliwości i miłości Pana Boga, który tak bardzo zniża się do człowieka” – napisał w oświadczeniu uznającym cud.

 

Co Pan Bóg chce nam powiedzieć przez te tak świeże Cuda Eucharystyczne? Każda odpowiedź będzie jedynie spekulacją. Czy jednak nie wolno zapytać czy to nie odpowiedź na dzisiejszy kult szkiełka i oka niepozwalający dostrzec tego, co niewidoczne gołym okiem? Czy to nie odpowiedź na spadek wiary w Realną Obecność? Czy to nie odpowiedź na upadek czci dla Najświętszego Sakramentu, brak szacunku przy Jego przyjmowaniu, traktowania Komunii jak czegoś, co się „należy”, a nie ogromnej łaski?

 

Boże Ciało to doskonały czas na zadawanie tego typu pytań.

 

Źródła: misyjne.pl / pch24.pl

mjend


DATA: 2020-06-14 20:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
25
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Gdy udzielano Komunii świętej na kolanach i przy balaskach pokrytych obrusem z ministrantami z pateną,a ludzie klęczeli spokojnie wówczas była mniejsza szansa na upadek Komunii na posadzkę. Jeśli już to się przydarzyło, to Komunia zatrzymywała się na obrusie i nie dotykała ziemi. Obecnie komunia jest udzielana właściwie w ruchu, bo ludzie podchodzą na stojąco kapłan rozdaje w szybkim tempie, wierny zanim otworzy usta i wysunie język musi jeszcze odpowiedzieć amen - i wszystko to sprzyja sytuacji, że komunikant może upaść na ziemię.
21 dni temu / Gość
 
Zwróćcie uwagę że cuda eucharystycznie to nie znak dla utwierdzenia wiary, ale protest z nieba w przypadku profanacji - czy był jakis cud nie związany z profanacją? Sokółka i Legnica to właśnie niegodne traktowanie Ciała Pańskiego.
21 dni temu / Wojtek
 
Wpiszcie w youtube "Masowe Pierwszokomunijne Profanacje Bożego Ciała w Polsce AD 2020". Myślę, że ten krótki film dobrze wyjaśnia, że ostatnie cuda eucharystyczne były ostrzeżeniem przed obecnymi profanacjami np. poprzez przyjmowanie komunii na rękę. Fragmenty pierwszokomunijnych nabożeństw są przerażające :
22 dni temu / Half
 
Odwrotnie.
22 dni temu / PI Grembowicz
 
Wolę umrzeć niż przyjąć komunię niegodnie, czyli na rękę. Jeśliby kapłan zmuszał mnie do tej profanacji, wybiorę komunię duchową.
23 dni temu / Arek
 
Wbrew temu co jest napisane w artykule gdy księdzu upadnie komunia święta to powinien ją natychmiast spożyć, a nie umieszczać w naczyniu z wodą. Odpowiednie procedury kościelne tak właśnie stanowią, a ciekawie omówił sprawę tego cudu o.Benedykt Huculak franciszkanin OFM. W Sokółce stał się cud, bo kapłan dokonał profanacji Ciała Pańskiego, Każdy cud eucharystyczny był następstwem albo niewiary kapłana - np. cud w Lanciano - albo dokonanej profanacji.
23 dni temu / Gość
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.